X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНЕ СТАНОВИЩЕ В УКРАЇНІ

Завантажити презентацію

ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНЕ СТАНОВИЩЕ В УКРАЇНІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНЕ СТАНОВИЩЕ В УКРАЇНІ В 1953-1964 роках Урок № 3 з теми «Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства (1953-1964 рр.)» Вчитель: Осадча Тетяна Володимирівна спеціалізована школа № 14 Оболонського району м. Києва

Слайд 2

Актуалізація опорних знань (бесіда) Що таке «цілина»? Як можна охарактеризувати розвиток господарства України в першій половині 50-х років? Які характерні ознаки визначали життя суспільства в цей період?

Слайд 3

Мотивація навчальної діяльності Була весна. Була відлига. Та в чорну ніч зненацька вітер І – Божа благодать була. Ошпарив примороззю віти, Сніги розтанули. Спливала Бубняву зав'язь, дівич-квіт. У небуття недвига – крига. Померклий, вибитий морозом, Тоді сп'янілий від тепла. Мов білі сльози, на чорнозем Наївний, як розкрита книга, Спадає квіт затерплих віт. З бруньок принишклий квіт оклигав, І.Світличний І вишня буйно зацвіла. Як ви розумієте цей вірш?

Слайд 4

План уроку та очікувані результати ХХ з'їзд КПРС і початок лібералізації. Реабілітація політичних в'язнів. Ставлення в суспільстві до діяльності М.Хрущова. Загострення боротьби серед вищого партійного керівництва України. Після цього уроку учні зможуть: На основі різних джерел інформації: Описувати прояви процесі лібералізації в різних сферах життя українського суспільства; Зіставляти різні точки зору щодо процесів лібералізації в Україні та давати їм власну оцінку.

Слайд 5

1. ХХ з'їзд КПРС і початок лібералізації. Реабілітація політичних в'язнів. Виступ М.С.Хрущова на ХХ з'їзді КПРС Українська делегація на ХХ з'їзді КПРС Партійна верхівка під час ХХ з'їзду КПРС Згадайте, що означає термін «десталінізація»? Коли відбувся ХХ з'їзд КПРС? Хто очолював в цей час Компартію України?

Слайд 6

ХХ з'їзд КПРС Вперше: з'їзд засудив репресивну практику тоталітарного режиму та «культ особи Й.Сталіна» були наведені численні факти злочинів і прямих зловживань Сталіна та його оточення Разом з тим: стверджувалось, що культ особи не змінив «глибоко демократичного, насправді народного характеру радянського ладу» повний текст доповіді М. Хрущова на з'їзді буде надруковано лише 1989 р., а громадянам була запропонована «полегшена» версія доповіді і Постанова ЦК КПРС «Про подолання культу особи та його наслідків»

Слайд 7

Рішення ХХ з'їзду в Україні були сприйняті більшістю населення з ентузіазмом і надією Зі спогадів І.Світличного «У багатьох із нас одразу після ХХ з'їзду було багато наївного, рожевого оптимізму, телячого ентузіазму, багато було ілюзій, побудованих на піску, і багатьом здавалося, що всі проблеми народного життя вирішуються одним махом і нам нічого не лишається, як з високо піднятими прапорами урочисто марширувати до комунізму» Іван Світличний

Слайд 8

Реабілітація політичних в'язнів Але жертвам масових депортацій не дозволялося повертатися; інтелігенція, притягнута до карної відповідальності за інакомислення за ст. 54 (політичні в'язні), реабілітації не підлягали.

Слайд 9

2. Ставлення в суспільстві до діяльності М. Хрущова. Загострення боротьби серед вищого партійного керівництва України Запитання: До яких змін в кадровій політиці призвів початок процесу десталінізації? До числа невдоволених політикою М.Хрущова невдовзі приєднались: Партійно-державна еліта, що була невдоволена зменшенням кількості партапарату й роздратована розмовами про демократизацію, нескінченні реорганізації; Інтелігенція, яка чекала демонтажу сталінської системи; Робітники і селяни, яких дратували: грошова реформа 1961 р., що погіршила життя; нездійсненні розмови про підвищення життєвого рівня народу; Неврожай 1963 року і продовольчі труднощі.

Слайд 10

Неоднозначність політики М.Хрущова Анекдот того часу Зустрілися двоє робітників: Ти знаєш, Хрущов захворів… Що в нього? Та, кажуть, грижа. Від чого ж вона в нього взялася? То він так підіймав добробут народу. Пусті прилавки магазину. 1960 р.

Слайд 11

Слайд 12

ХІІ з'їзд КПРС Рішення з'їзду Прийняв новий Статут партії, за яким передбачалося оновлення не менш ніж на чверть складу ЦК і його президії, а також обмежувався час перебування на керівних посадах партії (не більше 3 термінів підряд). Це обмеження викликало незадоволення парт верхівки Значок, випущений до ХХІІ з'їзду ПРСР

Слайд 13

Робота з термінами Волюнтаризм – суб'єктивне довільне рішення без врахування реальних умов суспільного життя, можливостей економіки тощо. Олігархія - політичний режим, за якою влада (політична, економічна та ін.) належить невеликій кількості осіб (військовим, фінансистам, лідерам правлячої партії тощо).

Слайд 14

М. Хрущова на посаді першого секретаря ЦК КПРС змінив виходець з України Л.Брежнєв У жовтні 1964 року з ініціативи близького оточення М.Хрущова відбулося його усунення від влади. Деякі історики називають цю подія «тихим переворотом» 15 жовтня 1964 року, в Києві відбулися збори партійного активу міста і області, на яких вище партійне керівництво республіки на чолі з П.Шелестом визнало критику проявів волюнтаризму і суб'єктивізму з боку М.Хрущова та підтримало рішення пленуму ЦК КПРС

Слайд 15

Узагальнююча бесіда Назвіть передумови процесу десталінізації в СРСР. У чому полягав зміст процесу десталінізації в Україні? Чому усунення М.Хрущова від влади називають «тихим переворотом»? Чому в суспільстві повідомлення про зміщення з посади М.Хрущова не викликало обурення? Домашнє завдання: Опрацювати відповідний матеріал підручника.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України