Визначні пам’ятки Володимира-Волинського
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Одне з найдавніших українських міст - Володимир-Волинський - пам'ятки його буквально "пахнуть" історією. Перша літописна згадка про місто належить до 988 року - тоді воно називалося ще просто Володимиром, і саме в той час київський князь Володимир Святославич відправив на князювання в місто свого сина Всеволода. Саме тому Володимир-Волинський є одним з найдавніших українських міст. З третім поділом Речі Посполитої в 1795 році Володимир увійшов до складу Російської імперії, і, щоб уникнути плутанини з однойменним російським містом, в його назві з'явилося уточнення - Волинський. Російська імперія контролювала ці землі до свого краху.
Успенський собор У 1156 - 1160 роках найдавніший храм Волині, усипальницю галицько-волинських князів, називали Мстиславовим храмом на честь Мстислава Ізяславича, який спорудив цю величну споруду. Собор побудований за типом шестистовпного хрестовокупольного одноверхого храму (як Кирилівська церква в Києві), а це означає, що його будували київські будівельники. Це єдиний пам'ятник на Волині, який дійшов до сучасних днів з часів Давньоруської держави, тому собор просто обов'язково слід відвідати.
Василівська цекрва Василівська церква є самобутнім пам'ятником волинської архітектури кінця XII - початку XIII століть. Спочатку вона представляла суміш місцевої архітектурної традиції з елементами готики, а сучасний вигляд отримала в результаті реставрації початку ХХ століття. Церква занесена до Державного реєстру національної культурної спадщини.
Костел святих Йоакима і Анни Ця римсько-католицька парафіяльна церква була побудована в 1775 році єпископом Адамом Война-Оранським. Заклали її на основі дерев'яного храму, який був закладений княжною Анною Збаразькою ще в 1554 році. За легендою, тут були заховані коштовності скарбниці розділеної Речі Посполитої. Нелегка доля в костелу - його майже зруйнував російський уряд і війна, але в 1992 році його повернули вірянам.
Собор Різдва Христового Цей колишній костел послання апостолів раніше належав ордену єзуїтів. Будівництво храму в стилі пізнього бароко тривало 15 років і закінчилося в 1762 році, коли костел отримав статус монастиря "Серце Ісуса".
Домініканський монастир Домініканський монастир був заснований в 1497 році великим литовським князем Олександром Ягеллончиком, а нинішній оборонний монастирський комплекс з Троїцьким костелом споруджений у 1789 році. Костел згорів під час великої пожежі в XIX столітті, а інші споруди монастиря, повністю позбавлені декору, були пристосовані для міських потреб. Поступово тут розмістили міський суд, казначейство, польське староство. Зараз же Домініканський монастир є одним із корпусів Володимир-Волинського профтехучилища.
Серед інших визначних пам'яток міста варто виділити будівлю військового комісаріату (колишнє Офіцерське зібрання), цікавий зразок дерев'яної архітектури - особняк генерала Черноглазова, Обеліск Слави, меморіальний комплекс «Жертвам фашизму» і Ладомирське кладовище, де розташовані могили відомих городян, воїнів російської та радянської армії.
Схожі презентації
Категорії