Виховна година
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Епіграф: «Не питай, що може зробити для тебе держава, а запитай себе, що ти можеш зробити для неї.» (Джон Кеннеді).
Парламентська асамблея Ради Європи «Про європейську стратегію стосовно дітей»: «Діти та молодь є громадянами не тільки нинішнього, а й майбутнього суспільства. Тому звернення до прав дитини, її інтересів і потреб повинно стати політичним пріоритетом.»
Вікторина: Основний Закон України – це … День Конституції ми святкуємо … Хто затверджує закони нашої держави?... Гербом України є … Величальна пісня, що лунає під час урочистих зібрань і великих свят називається … Державним Гімном України є пісня … Авторами Державного Гімну є … Конституція. 28 червня. Верховна Рада Тризуб Гімном. “Ще не вмерла України ні слава ні воля”. Павло Чубинський, Михайло Вербицький
Вікторина Державними символами України є … Кольорами Державного Прапору України є … Що означає жовтий колір … Що означає блакитний колір… Хто в нашій державі є гарантом дотримання основного закону України… Державний Гімн України, Герб України, Державний Прапор України. жовтий, блакитний. могутність, сила, багатство, пшеничні лани. небо, мир, вірність, чесність. Президент
Ти – дитина, отже маєш права. Чи потрібні людям права? Які документи фіксують права дітей? Які права є в дітей?
Права людини зазначені: «Загальна декларація прав людини», Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, «Конвенція про права дитини», Закон України "Про охорону дитинства", «Конституція України».
Конвенції ООН про права дитини: Конвенція про права дитини схвалена Генеральною асамблеєю ООН 20 листопада 1989 р. В Україні вона набула чинності 27 вересня 1991 р. Згідно з міжнародно-правовими стандартами та законодавством України дитиною є людина віком до 18 років.
«Я маю право» Я маю право жити на землі, Творити, дихати, учитись, Примножувать багатства всі її, Своєю Україною гордитись.
Гра «Спіймай правило» Повторили всі права, Тепер у нас буде гра, Якщо право є в законі – Дружно плеснемо в долоні. А якщо його нема – буде в класі тишина.
Усі діти мають право на любов і турботу. Кожна дитина має право їсти тільки чіпси і хот-доги. Діти, які добре ставляться до своїх батьків, повинні одержувати від них особливу увагу. Кожна дитина може вживати погані слова, якщо вона того захоче. Особлива турбота дітям біженцям. Діти мають право вільно висловлювати свої погляди. Гра «Спіймай правило»
Усі діти мають право на ім’я. Усі діти мають право їсти руками і діставати до стелі ногами. Жодна дитина не повинна бути скривджена і принижена. Кожна дитина має право читати чужі листи, розглядати зміст чужого портфеля. Усі діти мають право на вільне спілкування. Кожна дитина має право одержувати в ліжко їжу. Гра «Спіймай правило»
Мої права – твої права Що таке конфлікт? Коли виникає конфлікт? Як уникнути конфлікту в колективі?
За вікном ХХІ століття: Вік прогресу, логіки, проблем. Як може вижить чоловік, В такий космічний, надпотужний вік. Летить життя, воно спішить, Але крізь призму років і століть З тенет людину не пускає Його величність пан-конфлікт. Й від миті, коли Бог задумав світ Причиною всіх бід зробивсь конфлікт Пробравсь спочатку він в Едем, Створивши море там проблем… Адам і Єва вигнані із раю Неандерталець мамонта вбива, Середньовічний рицар на турнірі Честь роду кров’ю омива. Конфлікти також є державні, Складніший – внутрішній конфлікт. І вірний крок зробити треба, Щоб зберегти наш рід від бід.
Конфлікт Означає “боротися разом” - зіткнення протилежних інтересів, думок, поглядів. Конфліктна ситуація – це конфлікт
Конфлікти бувають: Внутрішньоособисті. Міжособисті Між особистістю і групою. Міжгрупові. Кожна людина по-своєму переносить конфліктні ситуації.
Наслідки конфлікту Позитивні наслідки Пізнання один одного Громадянська та соціальна активність Розвиток особистості Послаблення нервового напруження Підвищення авторитету. Негативні наслідки Обмеження спілкування Соціальна пасивність Депресія, стрес, загроза здоров’ю Відчуття тиску, насилля Зниження самооцінки.
Правила поведінки в колективі: Стався до інших так, як хотів би, щоб вони ставились до тебе. Дай людям відчути свою значимість. Вирішуй конфлікти, чітко визначивши свої цілі. Хто робить перший крок до примирення, той виграє.
Ситуативна гра «Знавці прав і обов’язків» В нас жартун у класі є: Всім він прізвиська дає, Каже: «Я мастак до жартів!» Та чого ж ті жарти варті? Зве він «Савою» Савченка, «Головою»- Головенка, А Савченкова- «Сачок», Маслюченка- «Маслючок». Не каже друзям він по школі: Володя, Ліда, Валя, Толя, А тільки: Вовка, Валька, Лідка. І так щодня, тому ми свідки. - Яке правило порушував «жартун»?
Ситуація 2 Під час перерви учень висловив свою думку про твір В. Шекспіра «Гамлет» в присутності учителя: «Я не розумію, як можна захоплюватися божевільним Гамлетом, який приніс горе коханій Офелії та іншим героям.» Учитель поставив учневі 1 бал за тему із зарубіжної літератури. - Яке право було порушено?
Ситуація 3: Оксана допомагає мамі розносити пошту. Вона цікавиться життям своїх друзів, а тому перечитує листівки, які їм надходять. - Яке право вона порушує?
Якщо твої права порушуються... ти можеш звернуться до соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, до шкільного психолога, або до дорослого, якому ти довіряєш і який тебе не зрадить! Не залишайся наодинці зі своїми проблемами! Головне, знай – безвихідних ситуацій немає!
Право: Усі діти мають право на любов і турботу Обов'язок: Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас.
Право: Всі діти рівні у своїх правах Обов'язок Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини
Право: Усі діти мають право на повноцінне харчування Обов'язок Дотримуватись режиму харчування. Не вживати шкідливу їжу.
Право: Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля Обов'язок: Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим
Право: Усі діти мають право на освіту Обов'язок: Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання
Право: Діти мають право вільно висловлювати свої погляди Обов'язок: Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав'язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні
Право: Всі діти мають право на медичну допомогу Обов'язок: Цінувати і дбати про своє здоров'я. Вести здоровий спосіб життя.
Право: Всі діти мають право на життя Обов'язок: Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки
Пам’ятайте: ваші права не повинні порушувати права інших. Існують закони, які визначають ваші обов'язки Незнання закону не звільняє вас від відповідальності за ваші вчинки, дії або бездіяльність.
Мораль і право, право і закон – Рушійні сили для життя людини А їх знання надасть нам вірний тон У розвитку держави – України.
Схожі презентації
Категорії