Українські остарбайтери: 1941-1947 рр. (на прикладі Рівненської обл.)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Книга для науковців, викладачів, студентів, учнів, буде цікаво широкому колу читачів. Проаналізовано виведення населення Рівненської області на примусові роботи до Третього рейху та його подальшу репатріацію. Чисельність вивезених мешканців краю.
ІІ СВІТОВА ВІЙНА – ВІЙСЬКОВІ ДІЇ, ЖОРСТОКИЙ ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ, СКЛАДОВОЮ ЯКОГО БУЛО ВИВЕЗЕННЯ І ТОТАЛЬНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЛЮДСЬКИХ РЕСУРСІВ НА КОРИСТЬ НІМЕЧЧИНИ.
28783 чол. вивезено з Рівненщини. Наймасштабніші примусові акції вивезення в краї відбулися у квітні-червні 1942р. Примусові роботи в Німеччині та Австрії.
ДИРЕКТИВА Г.ГЕРІНГА ВІД 7 ЛИСТОПАДА 1941Р. – «…СХІДНІ РОБІТНИКИ ЗА СВОЇМ СТАТУСОМ ПРИРІВНЮЮТЬСЯ ДО ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ…». «ЦІНА» УКРАЇНСЬКОГО РОБІТНИКА ЗДЕБІЛЬШОГО СТАНОВИЛА 10-25 МАРОК.
15 квітня 1943р. затверджено видозмінені «Умови праці для іноземних робітників у Німеччині». 23 липня 1943р. – наказ про преміювання східних робітників. Згідно розпорядження Ф.Заукеля від 1 серпня 1943р. для східних робітників було встановлено 2-річний термін обов’язкових відпрацювань.
Не кує зозуля Не кує зозуля, Не кує нікому… Хто зна – коли доведеться Вертатись додому. Вітер повіває, Чорний ворон кряче… А моє серденько На чужині плаче. 1945р. З книги остарбайтера М.Прокопчука «Пригадаймо минуле». – Дубно,2003. – С. 4-10.
Схожі презентації
Категорії