X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українські остарбайтери: 1941-1947 рр. (на прикладі Рівненської обл.)

Завантажити презентацію

Українські остарбайтери: 1941-1947 рр. (на прикладі Рівненської обл.)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Данильчук В.Р. Українські остарбайтери: 1941-1947 рр. (на прикладі Рівненської обл.)

Слайд 2

Книга для науковців, викладачів, студентів, учнів, буде цікаво широкому колу читачів. Проаналізовано виведення населення Рівненської області на примусові роботи до Третього рейху та його подальшу репатріацію. Чисельність вивезених мешканців краю.

Слайд 3

Слайд 4

ІІ СВІТОВА ВІЙНА – ВІЙСЬКОВІ ДІЇ, ЖОРСТОКИЙ ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ, СКЛАДОВОЮ ЯКОГО БУЛО ВИВЕЗЕННЯ І ТОТАЛЬНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЛЮДСЬКИХ РЕСУРСІВ НА КОРИСТЬ НІМЕЧЧИНИ.

Слайд 5

28783 чол. вивезено з Рівненщини. Наймасштабніші примусові акції вивезення в краї відбулися у квітні-червні 1942р. Примусові роботи в Німеччині та Австрії.

Слайд 6

ДИРЕКТИВА Г.ГЕРІНГА ВІД 7 ЛИСТОПАДА 1941Р. – «…СХІДНІ РОБІТНИКИ ЗА СВОЇМ СТАТУСОМ ПРИРІВНЮЮТЬСЯ ДО ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ…». «ЦІНА» УКРАЇНСЬКОГО РОБІТНИКА ЗДЕБІЛЬШОГО СТАНОВИЛА 10-25 МАРОК.

Слайд 7

ЛИСТИ ОСТАРБАЙТЕРІВ ВІДПРАВЛЯЛИ ЧЕРЕЗ ТАБІРНУ ПОЛІЦІЮ КАРАЛИ ЗА НАЙМЕНШІ ПРОВИНИ.

Слайд 8

15 квітня 1943р. затверджено видозмінені «Умови праці для іноземних робітників у Німеччині». 23 липня 1943р. – наказ про преміювання східних робітників. Згідно розпорядження Ф.Заукеля від 1 серпня 1943р. для східних робітників було встановлено 2-річний термін обов’язкових відпрацювань.

Слайд 9

Не кує зозуля Не кує зозуля, Не кує нікому… Хто зна – коли доведеться Вертатись додому. Вітер повіває, Чорний ворон кряче… А моє серденько На чужині плаче. 1945р. З книги остарбайтера М.Прокопчука «Пригадаймо минуле». – Дубно,2003. – С. 4-10.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України