X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Софія Київська_16

Завантажити презентацію

Софія Київська_16

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Софія Київська

Слайд 2

Ярослав Мудрий 1019 – 1054 р. р.

Слайд 3

За 1037 рік київський літопис містив такий запис: «Заклав Ярослав місто велике Київ, у цього же міста є Золоті ворота, заклав також і церкву святої Софії, митрополію і по цьому — церкву на Золотих воротах святої Богородиці благовіщений, по цьому — святого Георгія монастир і святої Ірини»

Слайд 4

“І прийшли ми в Грецьку землю і повели нас туди, де вони служать богу своєму, і не знали ми чи на небі, чи на землі ми, нема на землі такого видовища та краси такої, не знаємо як розповісти про це” (Із доповіді послів Володимира у 987 році)

Слайд 5

Константинопольська Софія

Слайд 6

Київська Софія ХІ ст.

Слайд 7

Інтер'єр собору (живопис ХІ ст.) В центральній частині собору розташувалась гігантська фігура Софії Богоматері; на увігнутому зводі, немов схиляється вона над людьми, обіймаючи їх руками. Софія, опора світу,для всіх присутня в Ярославовім храмі.

Слайд 8

Мозаїка і фрески собору - вершина монументально-декоративного мистецтва Київської Русі.

Слайд 9

Фреска (італ.) - свіжий розпис стін водяними фарбами по свіжокладеній штукатурці, витвір мистецтва, виконаний цією технікою.

Слайд 10

Ярослав Мудрий підносить Христові модель Софіївського собору Фреска з Софіївського собору

Слайд 11

Портрет родини Ярослава Мудрого. Фрески.

Слайд 12

Напис княгині Олісави

Слайд 13

Мозаїка — це зображення на стіні чи підлозі з різнобарвних камінчиків — смальти (іт. - емаль), скла, дерева, заліза, емалі. Грунт для мозаїки готувався дуже ретельно. Мур вкривався трьома шарами штукатурки. І на верхньому з них художник малював кольоровими водяними фарбами той чи інший образ або орнамент. Відтак підбирали потрібну смальту, і вапняні проміжки таким чином зливались з кольором мозаїки (у київській мозаїці 18 основних кольорів із 143 відтінками та 25 золотих і срібних відтінків). Спочатку мозаїки займали велику площу — 640 кв.м, але збереглося лише 260. Майстерність виконання просто вражає.

Слайд 14

Марія Оранта. Мозаїка.

Слайд 15

Ярославова домовина

Слайд 16

Софіївський собор сьогодні

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України