X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Річки Києва

Завантажити презентацію

Річки Києва

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Річки Києва Виконала: студентка 1 курсу, групи РМ -105 факультету маркетингу Федотова Тетяна

Слайд 2

Лабіринти київських вод “Сімсот річок ще й чотири з устя Дніпра й до вершини”, – співають в українській народній пісні. І це аж ніяк не перебільшення, бо Дніпро в межах України творять 19 743 річки. На жаль, більшість із них сьогодні мертві: про їх існування нагадують хіба що назви.

Слайд 3

"Київ – місто на Дніпрі". Цей вислів знає чи не кожен Річка Дніпро є однією з найбільших в Європі. Четверта за довжиною після Волги, Дунаю та Уралу. (заг. 2200 км) Назва річки - Дніпро, походить від скіфського «Данапр», що перекладається як «глибока річка» Дослідження українського географа і геолога Максима Веклича довели, що Дніпро зародився близько 5-6 млн років тому, в Берегівський час, після трансгресії палеоген-неогенового моря. Історія України-Русі пов’язана з Дніпром. Його басейн є центральним місцем етногенезу й націогенезу українців.

Слайд 4

Найдавніші письмові відомості про Дніпро залишив грецький історик і географ Геродот у четвертій книзі своєї історії, що називається «Мельпомена»: Борисфен — так він називав Дніпро. Перші відомості про Дніпро є у літописах Київської Русі - «Повість врем'яних літ» й у «Слово о полку Ігоревім» Предки українців, давні східні слов’яни, називали її Славутичем («син слави») – ця назва досі зрідка використовується як синонім, особливо як поетична назва. Турки називали Дніпро - Узу або Узи. По Дніпру проходив "шлях з варяг до греків” зв’язував Балтійське та Чорне море і вів до Візантії. У народних піснях, історичних думах, український народ називав річку "Дніпром - Славутою”, "Дніпром - братом”, пов’язуючи з ним свій добробут та благополуччя.  Історичні згадки про Дніпро

Слайд 5

Битва за Дніпро у 1943 році Військова кампанія СРСР проти країн Осі в ході Другої світової війни на річці Дніпро. В Битві була успішно здійснена взаємодія регулярних військ з українськими та білоруськими червоними партизанами. Внаслідок Битви за Дніпро радянські сили звільнили значну частину України від німецької окупації, ліквідували оборону противника на великій ділянці вздовж Дніпра, форсували його і захопили стратегічні плацдарми на правому березі,роз'єднали болотистим Поліссям німецькі групи армії «Центр» і «Південь». Битва за Дніпро стала однією з найважливіших битв, які зумовили результат війни та мали величезне військово-стратегічне, політичне, міжнародне значення.

Слайд 6

Малі річки Києва Більшість киян та гостей столиці навіть і не здогадується про існування інших річок, що були сховані під землею або взагалі зникли. Під містом повноцінно існують 13 річок та близько 60 водоймищ. Більшість з цих річок несуть небезпеку для киян внаслідок бездумних антропогенних впливів на природні процеси та стрімкого розвитку промисловості.

Слайд 7

Карта-схема малих річок Києва створена на підставі матеріалів, наданих доктором географічних наук Віктором Вишневським, істориком-картографом Дмитром Вортманом (карта околиць Києва 1760–1790-х років В. Козюби та Д. Вортмана) та краєзнавцем Кирилом Степанцем.

Слайд 8

Річка Либідь Річка Либідь є найвідомішою поміж інших київських річок. У добу Київської Русі та середньовіччя була повноводною та судноплавною. Річка Либідь була тим місцем, до якого часто сходились війська. Так, 1151 року тут відбулася битва між князем Києва Ізяславом Мстиславовичем та Юрієм Долгоруким, яка закінчилася перемогою київського князя. У 1686 році на Либіді налічувалося 7 млинів, що належали переважним чином монастирям. На жаль, Либідь визнана однією з найбрудніших річок в Європі (з 2011 року)

Слайд 9

Озера, що огинають Оболонь – залишки колись відомої річки Почайна. Саме в її гирлі в 988 році кияни прийняли Хрещення. Століттями нижня частина Почайни текла паралельно Дніпру, відокремлена від нього піщаною косою.   Вперше гідронім «Почайна» згадується в «Повісті временних літ». Близько 130 років тому косу розмило і Почайна остаточно злилася з Дніпром. При будівництві житлового масиву верхню частину Почайни частково засипали. Річка Почайна Листівка початку XX століття

Слайд 10

Хрещатий струмок Навіть уздовж головної вулиці столиці Хрещатик всього 300 років тому шуміла річка Хрещатий струмок. У водах цієї річки князь Володимир охрестив свою дружину і вищу знать Києва. Незважаючи на елітарність, Хрещатий струмок в 19 столітті теж упритул в трубу. Справа в тому, що під час дощів річка наповнювалася водою, що стікає з сусідніх пагорбів, і сильно розливалася, підтоплюючи будинку. Тому русло струмка вирівняли і уклали в величезний цегляний колектор, засипавши його зверху землею. Хрещатий струмок – одна з перших річок, яку замурували в колектор на всій своїй протяжності.

Слайд 11

Річка Глибочиця Досить відомою київською річкою є Глибочиця. До кінця XVIII століття її нижня течія була північною межею Подолу. Згодом русло випрямили та оточили з обох боків валами. Це визначило появу нової назви — “Канава”. В середині XIX століття Глибочицю остаточно сховали в колектор. У своєму верхів’ї річка тече Кмитовим Яром, а далі під вулицею Глибочицькою. Останні сотні метрів розташовані між Верхнім та Нижнім Валами. Впадає у Гавань під Гаванським мостом. Притокою Глибочиці є Киянка — невеличкий струмок, що бере початок біля Львівської площі і тече тепер у колекторі. Струмок можна побачити, а ще краще почути в улоговині Киянівського провулку.

Слайд 12

Річка Клов Футбольні фанати і відвідувачі величезних концертів на НСК Олімпійському не підозрюють, що головні матчі країни проходять на річці Клов, що протікає під землею в самому центрі Києва. Починається вона неподалік від Арсенальної площі, далі тече по улоговині Кловського узвозу, уздовж вулиць Мечникова і Експланадной. Прийнявши тут свою ліву притоку Хрещатий струмок, далі тече під НСК Олімпійський. У зв’язку з забудовою Києва в перші роки 20 століття Клов був засипаний і нещадно закутий в труби. На території був побудований  Кловський монастир, знищений татаро-монголами у 1240 році.

Слайд 13

Річка Сирець Один з витоків річки розташований приблизно посередині між станціями „Нивки” і „Святошин”. Насправді існує більш віддалений від гирла витік, що розташований приблизно за кілометр на північ від зупиночної платформи „Борщагівка”. Тут бере початок потік, русло якого облаштовано поряд із залізницею. На території поблизу річки Сирець в результаті археологічних розкопок були виявлені пам'ятки часів трипільської та зарубинецької культур. Під час археологічних досліджень сучасного Києва, а саме розкопок вздовж Либеді та Сирця, було відкрито низку укріплених давньоруських поселень, які являли собою сирецько-либідську оборонну лінію навколо Києва ХІ—ХІІІ століть. Перша офіційна згадка про річку Сирець датована 1240 роком. Ця назва вживається в грамоті князя Романа Галицького, який передав землю навколо річки в управу до Києво-Печерської лаври

Слайд 14

Річка Дарниця Дарниця – найбільша з малих річок Києва. Довжина – 21,1 км, з них на території Києва 2 км сховано у трубу. Уперше Дарниця згадується в документах початку XVI століття як місцевість, яка перебуває у володінні двох великих київських монастирів — Києво-Печерського і Пустино-Микольского, які судилися за розмежування територій. Колись багата й повноводна ріка, на сьогоднішній день являє собою жалюгідне видовище. Така ситуація склалася через те, що військово-промисловий комплекс Ватутінсько-Дніпровської промзони обрав русло Дарниці місцем зливу промислових відходів.

Слайд 15

Дякую за Вашу увагу !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України