X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Політичне та економічне становище УРСР

Завантажити презентацію

Політичне та економічне становище УРСР

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розділ IV. Україна у період загострення кризи радянської системи (середина 60-х – середина 80-х рр.) Тема1. Політичне та економічне становище УРСР творча група вчителів історії м. Черкаси

Слайд 2

План Ідеологічні орієнтири партійно-радянського керівництва та зміни у його структурі. Конституція УРСР 1978р. Спроби реформування економіки в др. половині 60-х років. Економічне становище УРСР у 70-ті – на початку 80-х років.

Слайд 3

Подумайте Чим завершився період «відлиги»?

Слайд 4

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ “РОЗВИНУТОГО СОЦІАЛІЗМУ” СТВОРЕННЯ НА ТЕРЕНАХ СРСР НОВОЇ СПІЛЬНОТИ ЛЮДЕЙ – “РАДЯНСЬКИЙ НАРОД”

Слайд 5

Слайд 6

Ситуація в суспільстві 60-80 рр. яскраво схарактеризована в одному з політичних анекдотів

Слайд 7

“Шеф іноземної розвідки викликає свого підлеглого. Слухай, Джоне, - каже, - скільки наших людей засилаємо в СРСР, але не може зрозуміти ніхто, що там діється і як у цій країні живуть люди. Поїдь нарешті ти й розберися. Минув деякий час, агент повернувся. Ну, доповідай, - каже йому шеф. Ситуація така, - виструнчився Джон – безробіття в них немає, але ніхто не працює. Ніхто не працює, але план виконується. План виконується, але в магазинах нічого немає. В магазинах нічого немає, але вдома все є. Вдома все є, але всі незадоволені. Всі незадоволені, але всі голосують “за”.”

Слайд 8

Ідеологічні орієнтири партійно-радянського керівництва

Слайд 9

Слайд 10

Володимир Щербицький Показ фільму про В. Щербицького

Слайд 11

Конституція УРСР 1978 року Що таке Конституція? Пригадайте курс 10 класу. Скільки радянських Конституцій було проголошено радянською владою і в яких роках? Чи можете ви назвати характерні риси рад Конституцій? Спрогнозуйте, чи зміниться зміст Конституції 1978 року?

Слайд 12

Необхідність зміни конституції Пройшов вже досить тривалий час; Відбулися значні зміни в суспільстві; В СРСР побудовано розвинуте соціалістичне суспільство.

Слайд 13

Чи збігалися декларативні положення статей Конституції з реалями тогочасного життя? Ст. 69 проголошувала право УРСР на вільний вихід з СРСР; Ст. 42 проголошувала право людини на житло при фактичній відсутності його; Ст. 18 запевняла, що в інтересах поколінь УРСР будуть раціонально використовуватись і зберігатися надра землі, водні ресурси.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Косигінські реформи Позитивні та негативні зміни економічних реформ 60-х – 70-х рр.

Слайд 17

Робота за планом: Екстенсивне виробництво Агропромислові об'єднання Деструктивні процеси на селі Динаміка розвитку 9,10,11 п'ятирічок.

Слайд 18

Закріплення нових знань Назвати події за датами 1965 рік; 1966 – 1970 рр.; 1972р., 1978р.

Слайд 19

Визначити, застосувати і пояснити на прикладах поняття: “розвинутий соціалізм”, “застій”, конституція, екстенсивне виробництво, “радянський народ”

Слайд 20

Список використаних джерел http://history.org.ua/ - Інститут історії України Хрестоматія з історії України: посібник для вчителя Підручник 11 клас Історія України О. Пометун

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України