X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Масонство в Україні

Завантажити презентацію

Масонство в Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Масонство в Україні  «Fiat Lux et Lux fit»

Слайд 2

Масони — члени релігійно-етичних організацій “ вільних каменярів ”, які зародилися в Західній Європі в період середньовіччя,а найбільше поширилися у зв’язку з Французькою революцією наприкінці XVIII ст.

Слайд 3

Причини виникнення: посилення реакції в Російській імперії після війни 1812 — 1814 рр.; вплив Французької революції; проникнення в Україну західноєвропейських передових ідей, ідей Просвітництва; розчарування передової частини дворян в імператорові Олександрі І.

Слайд 4

Мета організацій: удосконалення людини, її внутрішнього світу як спосіб удосконалення суспільства та виправлення його вад своєю високоморальною поведінкою; заперечення насильства як засобу соціальних перетворень; об’єднання всіх народів світу в розумне суспільство на основі братерства, рівності, взаємодопомоги, “ кожен член якого робить свій внесок, щоб воно було корисним і приємним для всіх ”; сповідування ідей всесвітнього братства, рівності, самопізнання і самовдосконалення.

Слайд 5

1817-1819 pp. Масонські ложі виникли в Києві, Одесі, Полтаві, Житомирі, Кам’янці-Подільському. У складі цих лож були представники різних національностей — росіяни, українці, поляки, французи, греки, євреї, італійці, німці.

Слайд 6

1. Масонські ложі в Одесі виникли у 1817 p.: • “Понт Євксинський” (70 осіб). • “Трьох царств природи”. 2. 1818—1819 pp. Полтавська ложа “Любов до істини” (23 особи): Члени ложі: І. Котляревський, B. Лукашевич,C. Кочубей, С. Петровський, В. Тарновський. 3. 1818—1822 pp. Київська масонська ложа “Об’єднаних слов’ян”: Засновники: В. Росцишевський, X. Харлинський, П. Олізар та інші.

Слайд 7

Наслідки утворення масонських лож: Сприяли зростанню демократичного руху. Підготовляли ґрунт для національного руху.

Слайд 8

Слайд 9

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України