X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Максим Кривоніс

Завантажити презентацію

Максим Кривоніс

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Максим Кривоніс Максим Кривоніс

Слайд 2

План проекту

Слайд 3

Об'єкт проекту Максим Кривоніс та його життя. Війна на Волині та Поділлі. Високий замок Львова (гравюра, 17 століття).

Слайд 4

Біографія Кривоноса Макси м Кривоні с (? — 1648) — козацький ватажок, лисянський полковник, один з керівників козацько-селянських повстань на Україні під час Хмельниччини. Був учасником Корсунської битви, літньої подільської кампанії та осінньої волинсько-галицької кампанії 1648 року. Відомий під прізвиськом Перебийніс. Біографічні дані про Кривоноса дуже бідні. Про його життя до початку повстання звісток немає. Справжнє його прізвище невідоме. Згідно з однією з версій, він з селянської (інша версія, що з попівської) родини з села Вільшанка (підписувався "Максим Вільшанський

Слайд 5

Війна на Поділлі та Волині Наприкінці червня, у розпалі повстанського руху, на Поділлі з'явився з власним полком князь Єремія Вишневецький, який відступав від задніпровських повстанців із своїх Лубенських володінь до родових волинських маєтків. Вишневецький розпочав карательні дії проти повсталого населення Поділля та козаків. Проте, після деяких успіхів Вишневецького під Немировом та Махнівкою (Махновичами), повстанці здобули ці міста. Після відступу Вишневецького до Волині козацько-селянське військо під керівництвом Кривоноса штурмом взяло Полонне (12 липня) — один з найбільш укріпленних замків тогочасної України. В Полоннській фортеці козаки захопили 80 гармат. 16-18 липня під Константиновом тривали бої між повстанцями (яких рахували на 50 тисяч), на чолі з Кривоносом, та польськими військами — полками Осінського, Корицького, Суходольського, Тишкевича та Вишневецького, під головним командуванням останнього. Поляків було близько 10 тисяч, але то було регулярне, відборне військо. Повстанці зазнали великих втрат, але поле битви лишилося за ними. Поляки відступили до Збаража, а Кривоніс з військом рушив від Константинова на південь і, проминувши Межибож, 25 липня взяв приступом Бар - мiсто, яке було укрiплене не гiрше за Полонне, i до того ж займало важливе стратегiчне положення. У Барi повстанцi також захопили велику кiлькiсть зброї та iнших вiйськових припасiв.

Слайд 6

Звитяга Максима Кривоноса        Після придушення селянсько-козацьких повстань 1630-х років польські магнати і шляхта ще більше посилили гноблення народних мас України. По всій території набагато зросли повинності. Безправні селяни терпіли не тільки від жорстокої експлуатації, а й від страшного свавілля, політичного і морального. Значно погіршилося становище козацьких мас. Незадоволення росло і серед реєстровиків.     На чолі народу, що піднявся на боротьбу за свою свободу і незалежність, став чигиринський козацький сотник Богдан Хмельницький. Наприкінці січня 1648 р. він з невеликим загоном напав на загін польських жовнірів, який стояв на Січі, і розгромив його. Звістки про повстання на Запоріжжі сколихнули народні маси.

Слайд 7

Хмельницький та Кривоніс    Б.Хмельницький у той час офіційно відмежився від дій Кривоноса. Він писав польським комісарам, призначеним для укладення перемир'я, що не дозволяв Кривоносові ані зав'язувати бої, ані займати міста. Дослідники ставлять під сумнів щирість таких заяв гетьмана. У серпні армія Кривоноса з'єдналася з головними силами Хмельницького, який іще у липні виступив із Чигирина. Кривоніс взяв активну участь у поході Хмельницького під Львів та Замостя у серпні — листопаді 1648 р. У деяких документах зустрічаються відомості про суперечки та навіть гострі конфлікти між Б. Хмельницьким і М. Кривоносом. Одна з таких суперечок привела навіть до арешту Кривоноса; його було прикуто «ланцюгом за шию до гармати», але через день звільнено.

Слайд 8

Пам`ятник Максиму Кривоносу Постать М.Кривоноса, за задумом ініціаторів, має бути центральною на монументі козацької звитяги, адже сьогодні, окрім пам'ятників тезці міста, ніщо не вказує на героїчне минуле славних часів козацтва. "Матеріальне втілення цього задуму, - наголосив один з активістів Українського козацтва Іван Бубен, - не потребує жодних бюджетних затрат. Б.Хмельницького. Вони спільно і доведуть розпочате до логічного завершення«. Ініціативна група зі спорудження пам'ятника Максиму Кривоносу звернулася до громадськості з проханням висловити свою думку щодо місця встановлення скульптурної композиції.

Слайд 9

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України