Кіммерійці та скіфи на території сучасної України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Завдання уроку 1. Дізнатися про територію розселення кіммерійців і скіфів. 2. Ознайомитися з заняттями та духовним світом кочових племен. 3. Познайомитися з Великою Скіфією. 4. Охарактеризувати Скіфо-перські війни.
Кам`яні зображення людських фігур (чоловічих та жіночих) представляють божества кіммерійських часів.
Оправа горіта (футляра для лука та стріл). Золото. IV ст. до н.е. Довжина до 50 см. З чоловічого поховання. Мелітопольский курган. Запорізька обл.
Меч з прикрашеними ножнами середина IV ст. до н.е. Залізо, золото, ковка, тиснення. Довжина меча - 615 мм, ножен — 542 мм. Курган Товста Могила поблизу Орджонікідзе Дніпропетровської. обл. Розкопки В.І. Мозолевського, 1971. Зберігається в Києві, Музей історії України
Скіфо-перські війни Дата З ким воювали скіфи Причини війни Особливості ведення війни скіфами Результати 513 р. до н.е. З перським царем Дарієм І Прагнення Персії прокласти новий шлях у Середню Азію. Тактика партизанської війни, використання прийому «скіфський вогонь» Перси зазнали поразки.
Історичний диктант Ховали померлих царів у курганах. Їм належала першість у використанні коней для верхової їзди. Пектораль. Першими почали використовувати кінну збрую. На території України перебували у 9-4 ст. до н.е. Скотарі-кочівники. Воювали з Дарієм І у 4 ст. до н.е. Прийшли зі Сходу. Про них написав книгу Геродот.
Домашнє завдання Прочитати й переказати параграф 38, с. 161 та с.101, вивчити терміни: кіммерійці, скіфи, курган, пектораль.
Схожі презентації
Категорії