X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ГОЛОДОМОР 1932-1933 РР. – ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Завантажити презентацію

ГОЛОДОМОР 1932-1933 РР. – ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГОЛОДОМОР 1932-1933 РР. – ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Слайд 2

Слайд 3

О, миттєвосте, стій! Дай хвилину… На спокуту до Пам’яті йду, По хрестах я вивчаю родину Й колосок на надгріб’я кладу. О.Забарний

Слайд 4

Очікувані результати: Познайомитися з історичними передумовами виникнення Голодомору. Познайомитися з політикою комуністичної партії більшовиків спрямованої проти українського народу. Охарактеризувати наслідки Голодомору. Простежити, як висвітлено питання Голодомору в українській літературі та фольклорі. Довідатися про свідків Голодомору на Шосткинщині, їхні спогади. З’ясувати як вшановують пам'ять загиблих від голоду в 1932-1933 рр. Поспілкуватися зі своїми однокласниками, а також розвивати навички виступу перед аудиторією. Зрозуміти, що саме ми можемо зробити сьогодні, щоб в майбутньому такі події не повторювалися.

Слайд 5

Причини Голодомору Суцільна насильницька колективізація Непосильні для селян хлібозаготівлі Насильницьке вилучення хліба і продовольчих запасів у селян Надмірний хлібний експорт Низький ентузіазм селян працювати в колективних господарствах Масовий терор проти селянства Економічні прорахунки, спроба здійснити соціалістичне будівництво воєнно-комуністичними методами Денаціоналізація і геноцид

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Висвітлення Голодомору в українській літературі та фольклорі Батьку Сталін, подивися, Як ми в СОЗі розжилися: Хата раком, клуня боком, Три коняки з одним оком, А на хаті серп і молот, А у хаті смерть і голод. Ціле літечко робила, Кіло гречки заробила, Кіло гречки, два ячменю Та й журюся, де я змелю. Не шукайте домовину, Батько з’їв свою дитину. З бичем ходить бригадир, Заганяє у Сибір.

Слайд 10

Ти хоч плач, хоч ридай, а заяву в СОЗ подай. Всюди плачі, всюди крики, селян учать, як їм жити. Селянин без землі – як птаха без крил. Сталін хліба захотів, та й придумав куркулів. Ріж та їж, бо у СОЗі не дадуть. Сталін землю відібрав, наче руки відірвав. Буксир ходить попід хати. щоб у людей хліб забрати. Голод, голод в нашій хаті – ніщо їсти, ніде спати. Як стали робить на трудодні, то настали чорні дні. Врахувала 300 день – дайте хліба хоч на день. Ой за тії колоски відбула я в Соловки. А у СОЗі добре жить: один робить – сто лежить. Наша більшовицька весна і голодна, і пісна.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Розгортання Голодомору ■ Насильницьке вилучення всіх припасів ■ «Закон про п’ять колосків» ■ Натуральні штрафи ■ Блокада голодуючих мешканців окремих територій та всієї України

Слайд 15

Розгортання Голодомору ■ «Чорні дошки» = смертний вирок ■ Система внутрішніх паспортів у містах ■ Заборона виїзду за межі України «за хлібом»

Слайд 16

Свідчення очевидців Шевцова Тетяна Корніївна, народилася 26.05.1924 р. у селі Прокопівна. Пам’ятаю голод 1932-1933 рр. добре. Причиною голоду були податки і засуха. У людей відбирали все вирощене на городі. Вони забирали все. За те, що вони забирали у людей продукти їх нагороджували. Так ці комнезами застосовували побиття, складали заяву на ту людину, яка не віддавала харчі, незадовго вивозили кудись. Були такі, які ходили із залізними палицями, нишпорили у хатах, хлівах, льохах. Їх звали «десятники». До хати їх приходило чоловік 5- 6. Записували в колгосп. Хто з села йшов збирати колоски пшениці у полі, то їм не дозволяли і били. Тоді всі поля охоронялися сторожами. Людей силою заставляли йти в колгосп до них менше приходили до хати, а ті, хто не записався могли прийти по-декілька раз на день, навіть уночі.

Слайд 17

Голод на Шосткинщині Старцева Анна Дмитрівна Народилася в 1926 р. Мешкає за адресою: м. Шостка, вул. Красна буд. 1 кв. 83. 1932 рік був неврожайний. Все зерно держава забрала до зернини. Хліб, який пекли зимою 1933 р., пекли з шалу пайок і гречаної полови. Він був чорний як земля. Весною, коли полову з’їли, почався страшний голод. У травні місяці на луках почав рости кінський щавель, з якого варили борщ. Багато людей повмирало наївшись молодого зерна.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Наслідки Голодомору В Україні від Голодомору вмирало: • 17 людей щохвилини, • 1 тисяча – щогодини, • 25 тисяч – щодня.

Слайд 24

Великий голодомор 1932-1933 рр. в Україні забрав життя від 7 до 10 млн невинних жертв

Слайд 25

Голодомор – це зумисне організований радянською владою у 1932-1933 рр. штучний голод, який призвів до смерті мільйони українців і є геноцидом українського народу.

Слайд 26

Найтяжче постраждали від Голодомору: • Полтавська • Сумська • Харківська • Черкаська • Київська • Житомирська області

Слайд 27

Країни, що визнали Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу

Слайд 28

Вшанування пам’яті жертв Голодомору 28 листопада 2006 року за пропозицією Президента України В.Ющенка Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні”, в якому заявлено: «Стаття 1. Голодомор 1932-1933 рр. в Україні є геноцидом українського народу. Стаття 2. Публічне заперечення Голодомору в 1932-1933 рр. в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності українського народу і є протиправним».

Слайд 29

Щорічно в Дні пам’яті жертв Голодомору в Україні відбувається всеукраїнська акція «Запали свічку» та Поминальні панахиди.

Слайд 30

Слайд 31

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України