X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Герої фронту і тилу і їх вклад у визволення рідного краю"

Завантажити презентацію

"Герої фронту і тилу і їх вклад у визволення рідного краю"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Головне управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Управління освіти виконавчого комітету Марганецької міськради НВК “Ліцей №10” Підготувала вчитель Історії І категорії Гуськова О. М. «Герої фронту і тилу і їх вклад у визволення рідного краю»

Слайд 2

Актуальність теми: В 2014р. Виконується 70 років з дня визволення українських земель від жорстоких лап окупантів; Ця війна була найкровопролитнішою і найжорстокішою з тих, які знає людство: - приблизно 5,3 млн. осіб загиблих українців; - 2,4 млн. українців було вивезено на примусову працю до Німеччини. Нові документальні джерела, дослідження вітчизняних і зарубіжних дослідників; Та найголовніше те, що і в наш час імена тих людей, подвиг яких з якихось причин залишився не поміченим; люди, які мешкають з нами поруч.

Слайд 3

Об’єктом дослідження - є вклад українського населення в боротьбу з ворогом, його форми та методи боротьби. Предметом дослідження - є представники українського народу, які зробили великий вклад в боротьбу з фашистськими загарбниками. Ветерани с. Червоногригорівка

Слайд 4

Хронологічні рамки: ( 22 червня 1941р. – 9 травня 1945р.) Територіальні межі : - Охоплюють територію Дніпропетровської області, в сучасних кордонах; - Конкретно м. Марганець у сучасних межах;

Слайд 5

Мета дослідження. Провести конкретно - історичне дослідження в пошуку імен тих, хто не шкодуючи себе захищав нашу Батьківщину на фронті і в тилу ворога, на прикладі мешканців м. Марганця Дніпропетровської області. Минуле не минуло, воно увійшло в сучасність. О.І.Герцен

Слайд 6

Задачі дослідження: Проаналізувати і систематизовано подати цілісну картину стану життя українського населення у м. Марганці в період війни; Проаналізувати діяльність мешканців м. Марганця на фронтах Великої Вітчизняної війни у ланах радянської армії; Охарактеризувати діяльність мешканців м. Марганця в тилу ворога; Узагальнити підсумки бойової діяльності , патріотів Дніпропетровщини та визначити їх роль у загальноукраїнській народній боротьбі.

Слайд 7

“ Тяжкі роки окупації ” 17 серпня 1941 року місто було окуповане німецькими військами; 907дня і ночі висіла над м. Марганцем темна ніч окупації; З початку окупації близько 500 родин було евакуйовані на схід СРСР; В будівлі колишньої дитячої поліклініки розташовувалося Гестапо; Фашисти замучили і розстріляли в Марганці понад 500 чоловік, тіла яких скидали поруч з будинком в яму (зараз на цьому місці братська могила у вигляді меморіалу з “Вічним вогнем"); В будівлі музичної школи було казино, де фашисти відпочивали і розважалися. За 2,5 роки окупації загинуло 665 мирних громадян та понад 2 тис військовополонених. За роки окупації жителям міста довелось проявити виключну мужність та витримку.

Слайд 8

«Боротьба жителів м. Марганця з окупантами у ланах Червоної Армії.» Пилипенко П. С. Клєвакін Ф.С. Дончик В. Д із внучкою Катею біля «Вічного вогню» Гуськов О. О. та Васильєв І.К.

Слайд 9

« Марганецьке підпілля» Васильєва О. В. (по центру) Гуськов О. О. та Васильєв І.К. З перших днів Великої вітчизняної війни тисячі трудівників нашого міста стали на захист своєї Батьківщини. Серед них і подружжя Васильєвих, які підчас війни діяли в партизанських загонах на території Білорусії. Вони в двох були партизанами в загоні Руднєва С.В., який очолював партизанський загін в Сумській області. А жовтні 1941р. був об’єднаний з Путивльським загоном під командуванням Ковпака С. А.

Слайд 10

Шануймо живих, пам'ятаємо загиблих! Прошла война, прошла страда, Но боль взывает к людям, Давайте, люди, никогда Об этом не забудем. Пусть память верную о ней Хранят… И дети нынешних детей, И наших внуков внуки… (А. Твардовський)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України