Доба Відродження
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Доба Відродження (Ренесанс) Сама людина є більше диво, Аніж усі дива, створені людьми Августин Блаженний
Відродження «Тобі дана можливість впасти до рівня тварини, але також і можливість піднестися до рівня істоти богоподібної – лише завдяки особистій внутрішній волі» Піко делла Мірандола Уперше термін Відродження використав у 16ст. італійський художник Джорджо Вазарі у своєму трактаті «Життєписи знаменитих живописців, скульпторів і архітекторів» (1550). Цей термін він пов`язував з ідеєю відродження античної спадщини.
Відродження Відродження або Ренесанс — доба розвитку людства, що прийшла на зміну доби Середньовіччя і побудована на гуманістичних ідеалах та античній спадщині. Міккеланджело «П’єта», Рафаель «Джоана Дарагон», Леонардо да Вінчі «Мона Ліза»
Періоди доби Відродження Раннє Відродження (XIV ст.) Високе Відродження (XV – XVI ст.) Пізнє Відродження (кінець XVI – початок XVIIст.) «Це був найбільший прогресивний переворот з усіх пережитих до того часу людством, епоха, якій потрібні були титани і яка народила титанів за силою думки, пристрасті й характеру.» Ф.Енгельс.
Відродження Для доби Відродження характерними є: Відродження античної спадщини; Виникнення нової свідомості – гуманізму; В центрі всесвіту – людина, як особистість та звернення уваги на її внутрішній світ. Доба Відродження принесла величезні зміни у світогляд людини: З’явилися нові погляди на світобудову; Почала розвиватися культура; Відбулися великі стрибки в медицині.
Географічні відкриття У всі часи жили люди, які любили подорожувати і прагнули побачити нові землі у своїх мандрівках. В кінці 15 ст. морські експедиції Португалії та Іспанії не тільки розширили межі відомого європейцям світу та їхні уявлення про нього, але суттєво змінили й сам світ. Саме після цих визначних змін розпочинається Доба Відродження.
Наука Доба Відродження також мала величезний вплив на науку. Численні винаходи й вдосконалення дали величезний запас нових знань і забезпечили поштовх до розвитку природничих наук. Визначними науковцями цього часу стали: Міколай Коперник (довів, що Земля обертається навколо Сонця), Джордано Бруно (стверджував, що всесвіт безкінечний у просторі), Галілео Галілей(стверджував, що світ безмежний: Сонце-це тільки одна із зірок).
Образотворче мистецтво Небачений злет літератури, живопису, архітектури – це також заслуги Відродження. Леонардо да Вінчі (1452 – 1519) – живописець, скульптор, музикант, поет, архітектор, всебічно розвинена людина. Своїми задумами та кресленнями винаходів вражає навіть сучасників.
Образотворче мистецтво Рафаєль Санті – це один представник Доби Відродження. Відомий своїми картинами «Афінська школа» та «Сікстинська мадонна» Сандро Боттілеччі у своїх картинах звертається до античної культури та втілює в життя грецьких богів.
Скульптура Мікеланджело Буонарроті – художник, скульптор, архітектор та поет. Найпершим внеском в культуру стали його скульптурна група «П’єта». Найбільш відомими також є скульптури «Давид», «Мойсей»
Література Й. Гутенберг подарував світу винахід, який найбільше вплинув на літературу того часу. Він винайшов друкарський станок. Його винахід сприяв розповсюдженню не лише грамотності серед населення, а й росту освіченості, розвитку наук, мистецтв, в тому числі , й художньої літератури, поширенню її серед письменних людей.
Література Понад шість століть інтригують читача сонети італійського поета Франческо Петрарки. Його «Книга пісень» містить 366 поезій, написаних народною італійською мовою. Сонети Петрарки – це перша спроба європейської поезії вирватися із полону церкви і опуститися на грішну землю, до людей. Його кохання до Лаури надзвичайно вірне і водночас земне. Поет розкрив внутрішній світ своєї коханої, правдиво описав людські почуття і переживання. Тому і вважається творцем нової психологічної лірики, що стала дорогоцінним внеском у скарбницю світової поезії.
Література Найзнаменитішою книгою італійського письменника Джованні Боккаччо став збірник новел «Декамерон», де він стверджує право людини на земні радощі. Чільне місце в «Декамероні» займають новели любовної тематики, в яких автор засуджує шлюб за розрахунком, безправне становище жінки в сім’ї, славить любов як велике й життєдайне почуття. На його погляд, гідним людини має бути вміння підкоряти плотське духовному.
Література Роман Мігеля Сервантеса де Сааведра «Дон Кіхот» пережив не одне століття. Сервантес вустами «безумного» мудрого лицаря Дон Кіхота висловлює ідеї, які не втратили свого значення і сьогодні.
Література Вершиною англійського Відродження і всієї європейської літератури стала творчість геніального Вільяма Шекспіра – неперевершеного поета і драматурга. Його перу належать 37 п’єс – комедій, трагедій, драм, а також – 154 сонета. У своїх творах автор розмірковує про красу людських стосунків, сутність кохання, зміст життя і призначення людини.
Література Названі твори великих письменників епохи Відродження різні за жанрами, але всі вони пройняті ідеалами гуманізму. Їхня життєва правда свідчила про те, що вже є люди, спроможні перебудувати навколишній світ на основі принципів розуму.
Схожі презентації
Категорії