X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Давні слов'яни

Завантажити презентацію

Давні слов'яни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Давні слов'яни Підготувала Дацюк Наталія Миколаївна вчитель історії Цибулівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Монастирищенської районної ради Черкаської області

Слайд 2

Перші згадки про слов'ян відносяться ще до І ст. н.е. Такі визнані історики старовини, як Тацит, Птолемей, Страбон, Діодор, знаходили витоки слов'ян за півтори тисячі років до народження Христа.

Слайд 3

Постійні та часті згадки про слов'ян містяться в арабських і європейських джерелах починаючи з кінця VI століття. Достовірно можна говорити про те, що на рубежі V - VI ст. слов'янські племена міцно закріплюються на світовій історичній арені.

Слайд 4

Арсенал розселення слов'ян Сучасна історична наука вважає прабатьківщиною слов'ян північні схили Карпатських гір і басейни річок Вісли і Прип'яті. На півночі територія слов'ян тягнулася до річки Двіни і берегів Ладозького озера; на сході - за течією річок Оки і Волги; на заході - по річках Одер і Ельба; на півдні - до гирла Дунаю і кордонів Північної Греції.

Слайд 5

Слов'яни ПІВДЕННА ЗАХІДНА СХІДНА

Слайд 6

Східні слов'яни будували невеликі села, які розташовувалися недалеко одне від одного. У центрі кожного скупчення сіл знаходився укріплений "град" - дерев'яна фортеця.

Слайд 7

Ґрад (ґород, ґородок, городище) — (від «городити», тобто зводити укріплення довкола) — у часи давніх слов'ян — постійні укріплені поселення, де відбувався міжобщинний обмін.

Слайд 8

На території сучасної України розташовувалися східні слов'яни або анти. Найбільш поширені відомості про ці племена та їхнє перше державне утворення містяться в "Повісті врємєнних лєт", написаній київським літописцем Нестором на початку XII століття.

Слайд 9

Літописець особливо виділяє плем'я полян, яке значно обігнало у своєму розвитку інші слов'янські племена і було найбільш багаточисельним і сильним. Саме з полянами пов'язаний початок будівництва давньоруської держави. Територія їх проживання в VII - VIII ст. почала називатися Руссю, а самі племена - русичами або руськими. Нестор Літописець

Слайд 10

Походження терміну "Русь" має декілька пояснень. Одні історики пов'язують його з назвою річки Рось, правої притоки Дніпра. Інші ведуть походження цієї назви від імені легендарного слов'янського князя Русява. Треті вважають, що русами звали варягів (норманнів), що з'явилися на слов'янських землях у VII - VIII ст.

Слайд 11

Місто Київ Першим руським містом, що виникло в середині VI ст., став Київ - "мати міст руських". Згідно літопису, Київ був заснований полянами на правому високому березі Дніпра і названий на ім'я їхнього князя Кия. Вже на початку IX ст. Київ стає одним із найбільших міст Європи.

Слайд 12

Услід за Києвом почали виникати інші міста східних слов'ян - Новгород, Іскоростень, Чернігів, Смоленськ, Полоцьк, Переяслав, Новгород-Сіверський та ін. Всі вони були у VII - IX ст. центрами самостійних князівств, але першим із них за своїм значенням завжди вважався Київ.

Слайд 13

Заняття слов'ян землеробство скотарство бортництво різноманітні ремесла

Слайд 14

Язичництво – віра в багатьох Богів Головні Боги слов'ян Бог сонця - Дажбог Бог грози - Перун Бог вітру - Стрибог

Слайд 15

Закінчіть речення Бог сонця … Заняття слов'ян… Першим руським містом був… Про давніх слов'ян писали … Початок будівництва давньоруської держави пов’язаний з ... Найбільш поширені відомості про перше державне утворення містяться в… Його авторам є… Місто Київ назване на честь князя… У часи давніх слов'ян — постійні укріплені поселення… Слов’яни поділяються на такі три гілки… Назва терміну «Русь» повязують з назвою річки… Виникають інші міста східних слов'ян..

Слайд 16

Відповіді 1. Дажбог. 2. Землеробство, скотарство,бортництво, різноманітні ремесла. 3.Київ. 4. Тацит, Птолемей, Страбон, Діодор 5. З полянами . 6. "Повісті врємєнних лєт". 7. Нестор Літописець. 8. Кия. 9. Град. 10. Західні, південні, східні. 11. Рось. 12. Новгород, Іскоростень, Чернігів, Смоленськ, Полоцьк, Переяслав, Новгород-Сіверський та ін.

Слайд 17

Список використаних джерел Інтернет-ресурси. Матеріали Вікіпедії – вільної енциклопедії .

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України