X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Черкащина в роки Великої Вітчизняної війни

Завантажити презентацію

Черкащина в роки Великої Вітчизняної війни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Черкащина в роки війни м

Слайд 2

З Середини 1941 року територія Черкащини стала ареною кровопролитних битв Другої світової війни

Слайд 3

На Черкащині бої з окупантами розпочалися вже в середині липня 1941 року і тривали до кінця вересня, коли фашисти зайняли Чорнобаївський і Драбівський райони. Більш ніж два роки над краєм висіла жорстока ніч ворожої окупації.

Слайд 4

Використовуючи перевагу в живій силі і техніці, окупанти захопили в серпні — вересні всю територію краю. Під Уманню ворог створив табір смерті для радянських військовополонених.

Слайд 5

З перших днів окупації Черкаського краю гітлерівці почали насильно відправляти місцевих жителів на каторжні роботи до Німеччини. Так, з Умані було вивезено в неволю 7 тис. юнаків та дівчат,  з Черкас – 8 тис., з Городища – 1869,  Моринців – 529, Чигирина – понад 1000, Чорнобая – 1527, Золотоноші – 433, Канева – 242, Лисянки – 385 та ін.

Слайд 6

18 червня 1943 року гітлерівці оточили хутір Буда Чигиринського району і підпалили його, а потім учинили дику розправу над жителями. Всього було знищено 82 людини. Пам'ятник загиблим на хуторі Буда

Слайд 7

 у жовтні-листопаді в тому ж районі спалено у селі Мельники 352 двори і знищено 300 мешканців, а у селі Вдовин Хутір – 140 дворів і 409 жителів. 10 січня 1944 року у селі Острівець Уманського району було спалено 200 дворів і розстріляно 156 жителів. На боротьбу проти гітлерівських окупантів піднялися люди, що залишилися тимчасово на окупованій території. На Черкащині діяли більше 30 партизанських загонів і з'єднань.

Слайд 8

Після запеклих боїв 14 грудня 1943 року Черкаси були звільнені від німецько-фашистських загарбників військами 2-го Українського фронту.

Слайд 9

Однією з видатних операцій Великої Вітчизняної Війни була Корсунь-шевченківська битва. Гітлерівські війська зміцнилися на Корсунському виступі і готувалися до контрнаступу на схід. Радянське командування розробило план оточення і знищення фашистського угрупування. У цій битві брали участь війська 1-го і 2-го Українських фронтів. Вона закінчилася повним розгромом ворога. 149 воїнів Черкащини, удостоєні звання Героя Радянського Союзу, двом з них це звання присвоєно двічі.

Слайд 10

У 1945 році відкрито музей Корсунь-Шевченківської битви, нині – Корсунь-Шевченківський меморіальний комплекс у складі Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника.

Слайд 11

Слайд 12

Визволителі міста Черкаси Вату тін Мико ла Фе дорович Ко нєв Іва н Степа нович Молотков В.М. Битюцький П.С.

Слайд 13

Вернигора П.Л. Жужома М.І. Лазарев Ф.Ф. Смірнов І.Ф.

Слайд 14

Кінець

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України