Вплив комп'ютера у житті людини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Комп’ютерний бум На сьогодні наше суспільство зробило вагомі і досить швидкі кроки на дорозі комп’ютеризації. Коли у 2000 році таку техніку як комп’ютер могли собі позволити підприємства та фірми, тай то у необхідній для роботи кількості, то тепер таких технічних засобів є досить, їх має велика кількість родин. Те саме можна сказати і про осіб старшого віку, які не можуть собі навіть уявити що таке комп’ютер і не вміють ним користуватися. Натомість є важко сьогодні знайти молоду людину, яка ніколи не користувалася комп’ютером та не знала б як з ним поводитися! Звичайно, спочатку комп’ютери розроблялися виключно для робочих цілей, але з часом, завдяки Інтернету та комп’ютерним іграм, вони перетворилися на потужний ресурс проводження за ними вільного часу. Офіційною датою створення мережі Інтернет вважається 17 квітня 1991 р. Тобто нещодавно Інтернету виповнилося 20 років.Такого роду прикладів, що свідчать про комп’ютерний бум, якого зазнало наше суспільство, можна навести багато.
Спілкування Сучасна молодь спілкується набагато більше, ніж її попередники. У її розпорядженні є багато ресурсів для таких знайомств, підтримки дружніх стосунків, віртуальних розмов (чат), форумів. Найбільш поширеними є програми ICQ, Skype, Windows Live Messenger, сайти вКонтакте і Face Book… Звичайно, що ці ресурси є дуже навіть корисними – кожен може дістати будь-кого зі своїх знайомих чи незнайомих у будь-якій точці планети, підтримувати стосунки, спілкуватися.
Крім цих позитивних характеристик можна побачити й негативні, які впливають на людину, не виховуючи її належним чином. Часто такі спілкування призводять до невміння спілкуватися зі своїми друзями та іншими людьми в реальному світі, де є необхідним для молодої особи, що формує свій характер, живе спілкування (залучення всіх чуттів людини). Адже є ризик мати віртуальних друзів, з якими я переписуюсь/спілкуюсь тоді, коли мені зручно і цього хочеться; коли бажаю, можу перестати це робити – все залежить від мене, тобто від мого егоїзму і мого бажання! Знаємо, що в житті, яке вимагає особистої відповідальності, особа не зустрічає лише тих, які їй до вподоби, але й повинна вміти спілкуватися тоді, коли цього не бажає, і з тим, кого не знає, а й тоді, коли цього хоче інший співрозмовник. Можна досить легко помітити егоїстичну культуру молоді. Колись діти і молодь грали ігри спільно (потребували один-одного) на подвір’ях, в парках, розвиваючи свій інтелект, вигадуючи різні забави, а не використовуючи ліниво без жодних зусиль те, що вже є, неживе. На відміну від взаємодії людина-комп’ютер, яка з одного боку відкриває весь світ і подає на долонь все, навіть те, що не завжди може бути захоплене (приватний світ, інтимне, що потребують поваги і можуть бути відкритими одиницям), а з іншого боку обмежує особу та закриває її від інших, роблячи її самодостатньою, ми повинні виховувати молодь, яка знає і розуміє цінність та незамінність іншої особи – реальної в реальному житті, вміє спілкуватися, зростаючи щораз більше в любові, повазі, розумінні, прощенні, реальній допомозі. Слід пам’ятати, що сім’я та родина є першими виховними середовищами, де росте молода людина, де росте майбутнє!
Комп’ютерна залежність та підлітки Комп’ютер на сьогоднішній день є прикладом речі, без якої не обійтись, навіть за великого бажання, тим більше, коли комп’ютер перетворюється на предмет залежності, спокусі ним скористатися майже неможливо протистояти. Підлітковий вік – один із найбільш вразливих періодів життя людини, але він є цікавим тому, що людина в підлітковому віці починає значно більше часу проводити в середовищі однолітків, ніж це було раніше. У цей час роль сім’ї як со ціалізуючого чинника втрачає своє колишнє зна чення та відступає на другий план. Підліток набуває досвіду соціальної поведінки, засвоює норми та цінності суспільства, вчиться викону вати суспільні ролі. На нього покладаються значно більші обов’язки, ніж це було раніше. Тобто починається етап соціалізації особистості, який відбувається в середовищі «чужих», а не «своїх», де підліток може зазнавати зовсім ін шого до себе ставлення, ніж це було раніше.
У віці 11-15 років дуже важливо вберегти дитину від негативного впливу навколишнього середовища. Коли дитина перебуває вдома біля сім’ї або під наглядом учителів у школі, шанси зазнати негативного впливу суттєво зменшуються. Але це твердження не стосується комп’ютера. Здавалося б, комп’ютер навпаки розвиває мислення дитини, її певні інтереси, але з часом цілком очевидно проявились і негативні тенденції, що містять у собі захоплення комп’ютером. Нерідко це захоплення переростає в залежність. А таке може стати підґрунтям формування відхилень поведінки, що в свою чергу порушує природний процес позитивної соціалізації підлітка.
Сьогодні в Україні роль комп’ютера в процесі соціалізації підлітка вивчається мало, а особливо у тому випадку, коли захоплення переросло в залежність. Даний вид залежності розглядається поряд з іншими видами залежностей, і до корекції поведінки для усунення цього явища застосовуються такі ж підходи, як, наприклад, до нарко- чи алкозалежних. Тобто до особи, що має комп’ютерну залежність, традиційно застосовують методи реабілітації.
Схожі презентації
Категорії