ПРАВИЛА СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ДО УРОКУ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Скрипка Г.В., методист науково-методичної лабораторії інформатики та інформаційних технологій навчання Створення презентації до уроку
Планування презентації На якому етапі уроку буде використано презентацію? Який унікальний матеріал міститиме презентація? Чим зацікавить презентація учнів?
На якому етапі уроку використовуватиметься презентація? Актуалізація опорних знань. Вивчення нового матеріалу. Подання матеріалу вчителем (з використання інтерактивної дошки і без). Індивідуальне вивчення матеріалу з подальшим обговоренням, узагальненням чи навчанням інших. Закріплення нового матеріалу. Формування вмінь і навичок. Самоконтроль та контроль.
Правила створення презентацій для учнів Стислий та чіткий виклад матеріалу, максимальна інформативність тексту. Ретельно структурована інформація. Важлива інформація (висновки, визначення, правила тощо) – великим та виділеним шрифтом в лівому верхньому кутi слайда.
Правила створення презентацій для учнів Дотримання “принципу шести”: на слайді — не більше шести рядків, кількість слів в одному рядку не перевищує п’яти-шести. Кожному положенню (ідеї) – окремий абзац. Відсутність орфографічних, граматичних і стилістичних помилок.
Дизайн слайдів Аспекти дизайну слайдів: текстове оформлення, композиція об’єктів, дизайн кольорів.
Текстове оформлення Важливу інформацію краще виділяти кольором і напівжирним шрифтом, а не іншою гарнітурою. Розмір шрифту для основного тексту повинен бути не меншим 24 кегля (для окремих підписів, коментарів можна використовувати 22, 20 кеглі). Використовувати шрифт без засічок, а не із засічками.
Дизайн кольорів Текст і фон повинні бути контрастні по кольору. Один слайд – три-чотири кольори. Один стиль оформлення і кольорова схема усіх слайдів. Стимулюючі (теплі) кольори сприяють збудженню й діють як подразники. Дезінтегруючі (холодні) кольори заспокоюють, викликають сонливий стан. Нейтральні кольори: світло-рожевий, жовто-зелений, коричневий.
Допустимі сполучення кольорів в презентаціях Зі світлим текстом на темному тлі З темним текстом на світлому тлі Білий на синьому Жовтий на чорному Білий на червоному Білий на зеленому Білий на чорному Чорний на жовтому Зелений на білому Червоний на білому Синій на білому Чорний на білому
Найбільш популярні недоречності: Презентація – дублювання підручника. Презентація – заміна практичної діяльності учнів на уроках фізики, хімії тощо. Занадто довга презентація (більше 20-25 хвилин). Презентація – анімоване (звукове) шоу. Недотримання авторських прав.
Способи описування алгоритмів Словесний – заснований на тій чи іншій природній мові спілкування; можуть використовуватись математичні символи і вирази; У вигляді блок-схем – складається за допомогою геометричних фігур-блоків, кожен з яких відповідає певній операції. На навчальній алгоритмічній мові (НАМ) – за допомогою спеціального алфавіту та службових слів.
Результати вимірів Зелене коло: d = C = C:d = Жовте коло: C = C:d = d = Синє коло: C = C:d = d =
Корисні ресурси Як підготувати урок із використанням мультимедійних презентацій: практичні поради фахівців Типові помилки при створенні презентації Смерть от PowerPoint и как от нее спасаться (О. Каптєрєв) Як зробити презентацію для уроку Створіть свою першу презентацію Бесплатный видеокурс по PowerPoint 2010 Правила создания презентации от Стива Джобса
Схожі презентації
Категорії