Створення слайдів презентації. Робота зі слайдами презентації.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: Створення слайдів презентації. Робота зі слайдами презентації. Редагування та демонстрація презентації. Підготувала: майстер в/н Зизич Л.М.
ОЗНАЙОМИТИ учнів з програмою РоwеR Роіnt; навчити створювати презентації; працювати зі слайдами; редагувати та демонструвати презентації. Мета уроку:
Презентація - це набір слайдів, де є текст, графічні об'єкти, рисунки, кнопки тощо. Презентація може містити звук, відео та анімацію - три основні компоненти мультимедіа. Презентації служать для зацікавлення слухачів ілюстраціями й ефектами під час доповіді, для рекламування послуг, продукції тощо. Для створення і демонстрації презентацій призначена програма МS Роwег Роіnt , зокрема, яка є складовою частиною пакету МS Оffiсе.
Режими функціонування програми Роwег Роіnt: Звичайний режим – автоматично вмикається при створені порожньої презентації. Вікно поділене на 3 частини: область слайда, поле структури, і область нотаток. Режим структури – використовується для ознайомлення з структурою всієї презентації і редагування текстів. Режим слайдів – використовують для створення і зміни слайдів. Режим упорядкування – відображається вся презентація у зменшеному вигляді. В цьому режимі можна: - переглядати послідовність розташування слайдів; - переходити до потрібного слайду; - переміщати слайди; - вилучати виділений слайд; - вводити новий слайд; встановлювати анімаційні ефекти переходу між слайдами. Режим показу слайдів - (використовується для демонстрації презентації. )
Презентацію можна створити трьома способами: 1) за допомогою майстра автозмісту; 2) вручну; 3) за допомогою зразків презентацій, вибираючи потрібну тему з колекції. Слайди є складними об'єктами, які монтує користувач. Їх демонструють на екрані монітора чи на великому екрані у залі за допомогою спеціального обладнання ( проекційної панелі та проектора). Робота з презентацією складається з двох етапів: створення та демонстрації.
Слайд може містити елементи таких трьох основних типів: 1) кадри з текстовою інформацією; 2) мультимедійні об'єкти: картинки, звук, відео; 3) кнопки керування процесом демонстрації. До кожного об'єкта може бути застосована анімація - здатність рухатися на екрані за певними способами, які описані у відповідному меню.
Створення тла слайда Тексти й об'єкти прийнято демонструвати на деякому тлі. Є три способи створення тла. Тло можна створити вручну командою Формат - Тло (Фон), де у полі списку слід вибрати способи і види заливки слайда; градієнтний, узор, текстура, рисунок тощо. Кнопка Застосувати до всіх надасть тло усім слайдам, а кнопка Застосувати - лише поточному слайду.
Можна використати стандартне оформлення (командою Застосувати оформлення...) і вибрати шаблон оформлення з меню: комета, міжнародний, граніт тощо. Якщо тлом має бути пейзаж чи деяка картинка, то у слайд вставляють відповідний графічний об'єкт з файлу (відскановану фотографію тощо), збільшують його до розмірів слайда і відправляють на задній план.
Анімація на слайдах Щоб привернути увагу слухачів, у слайдах використовують анімаційні ефекти, які створюють або засобами панелі інструментів Ефекти анімації, або за допомогою відповідної команди з меню Показ слайдів. Щоб домогтися найкращого результату, анімацію об'єктів налаштовують командою Налаштовування анімації (Настройка анімації). Тут можна задати: 1) додатковий ефект руху об'єкта; 2) звук, що супроводжує анімацію; 3) спосіб появи тексту: літера за літерою, слово за словом, абзац за абзацом, увесь текст відразу.
На закладці Час зазначають, коли відбудеться анімація: а) відразу (автоматично), б) після клацання мишею, в) через декілька секунд. У вікні Порядок анімації задають послідовність появи на слайді об'єктів, до яких застосовують анімацію. За допомогою команди Налаштовування анімації налаштовують також звук та відео кліпи, клацнувши на слайді на відповідних піктограмах.
Три способи форматування: 1. Зміна шрифту тексту. 2. Зміна розміру тексту. 3. Зміна зовнішнього вигляду, використовуючи прийоми форматування. Поради, при роботі з текстом: Не використовувати в одному слайді більше трьох шрифтів. Слайд повинен бути зрозумілим, коротким і містити ємні, короткі фрази. Приділяйте увагу кольору шрифту і кольору фону слайда для збільшення його читабельності.
Демонстрацію презентації здійснюють одним із трьох способів: 1) кнопкою Показ слайдів на панелі інструментів, що знаходиться в нижній лівій частині вікна; 2) командами Показ слайдів-Показ,; 3) функціональною клавішею Р5.
Презентацію, що демонструється можна зупинити такими способами: 1) використати кнопку у лівій нижній частині екрана, яка виводить меню та з неї вибрати команду Завершити показ слайдів; 2) командою Завершити показ слайдів з контекстного меню на слайді, що демонструється; 3) клавішею Еsс.
Використані джерела: 1. Підручник А.Ф.Верлань, Н.В.Апатова. Інформатика: 10-11 клас. – К.: Форум, 2000 – 223 с. 2. Підручник І.Т.Зарецька, А.М.Гуржій, О.Ю.Соколов. Інформатика: 10-11 клас у 2-х частинах. – К.: Форум, 2004 – 392 с. І частина. 3. Підручник І.Т.Зарецька, А.М.Гуржій, О.Ю.Соколов. Інформатика: 10-11 клас у 2-х частинах. – К.: Форум, 2004 – 288 с. ІІ частина. 4. http://powerpoint-xp.com/power/Index3.htm 5. http://office.microsoft.com/uk-ua/powerpoint-help/CH006255618.aspx
Схожі презентації
Категорії