X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Поява комп’ютерів"

Завантажити презентацію

"Поява комп’ютерів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поява комп’ютерів

Слайд 2

Що таке комп’ютер? Комп'ютер (від англ. computer; лат. computator — обчислювач, лат. computatrum — рахувати — обчислювач, багатозначний термін, найчастіше вживається для означення програмно керованого електронного пристрою обробки інформації. Разом з тим, це може бути будь-який механічний, немеханічний (електронний) пристрій (або навіть людина), призначені для проведення обчислень. Обчислення можуть відбуватися дискретно або безперервно у часі. У вузькому значенні — електронний цифровий програмований пристрій (електронна обчислювальна машина) для проведення обчислень, а також приймання, оброблення, зберігання і видачі інформації заздалегідь визначеним алгоритмом. Наразі практично всі існуючі на сьогодні комп’ютери є електронно-обчислювальними машинами.

Слайд 3

Поява комп’терів

Слайд 4

1941 рік — Конрад Цузе створює обчислювальну машину Z3, що мала всі властивості сучасного комп'ютера.

Слайд 5

1942 рік — в Університеті штату Айова Джон Атанасов та його аспірант Кліффорд Беррі створили (а точніше — розробили та почали монтувати) першу в США електронну цифрову обчислювальну машину (англ. Atanasoff-Berry Computer — ABC (обчислювальна машина)). Хоча ця машина так і не була завершена (Атанасов пішов у діючу армію), вона, як пишуть історики, мала великий вплив на Джона Моклі, який створив через два роки першу ЕОМ ENIAC.

Слайд 6

На початку 1943 року успішні випробування пройшла перша американська обчислювальна машина Марк I, призначена для виконання складних балістичних розрахунків ВМФ США.

Слайд 7

В кінці 1943 року запрацювала англійська обчислювальна машина спеціального призначення «Колосс». Машина працювала над розшифровкою секретних кодів фашистської Німеччини.

Слайд 8

В 1944 році Конрад Цузе розробив ще більш швидку обчислювальну машину Z4.

Слайд 9

1946 став роком створення першої універсальної електронної цифрової обчислювальної машини ENIAC.

Слайд 10

В 1950 році в Києві під керівництвом академіка Лебедєва була створена перша в континентальній Європі ЕОМ МЕСМ.

Слайд 11

Будова сучасного електронного комп'ютера Більшість сучасних обчислювальних машин мають блочно-модульну конструкцію: апаратну конфігурацію, необхідну для виконання певних робіт, можна складати з готових вузлів та блоків. Системний блок являє собою основний вузол, у якому зібрані найбільш важливі компоненти персонального комп’ютера. Основною компонентою є материнська плата.

Слайд 12

Центральний процесор Це функціональна частина ЕОМ, яка відповідає за відтворення команд.

Слайд 13

Шини Це набір кабелів для передачі даних та сигналів управління.

Слайд 14

Оперативна пам’ять Набір мікросхем, призначених для зберігання даних під час їх безпосереднього опрацювання.

Слайд 15

Постійна пам’ять Мікросхеми, призначені для постійного зберігання інформації, у тому числі і за вимкненого живлення.

Слайд 16

Системна плата Системна плата є своєрідним «фундаментом» для всіх комплектуючих персонального комп’ютера. Саме в неї вставляються всі основні пристрої: відеокарта, оперативна пам'ять, процесор, жорсткі диски тощо. Інакше кажучи, це платформа, на якій будується вся конфігурація комп'ютера. На системних платах також зустрічаються інтегровані пристрої, тобто вмонтовані. Прикладом можуть бути системні плати із вмонтованими звуковою і відеокартами.

Слайд 17

Центральний процесор Центральний— функціональна частина ЕОМ, що призначена для інтерпретації команд. Усіма блоками комп'ютера керує центральний процесор (ЦП). Він також виконує всі програми. Це компактний модуль що вставляється в гніздо на материнській платі. Напівпровідниковий кристал сучасного процесора містить мільйони чи навіть мільярди транзисторів. Центральний процесор — основний компонент комп'ютера, призначений для керування всіма його пристроями та виконання арифметичних і логічних операцій над даними. Процесор одного виробника у більшості випадків неможливо використовувати в материнських платах, розрахованих для іншого. За числом процесорів, що складають центральний процесор, розрізняють однопроцесорні й багатопроцесорні (мультипроцесорні) материнські плати.

Слайд 18

Види ЕОМ За призначенням: Персональний комп'ютер Калькулятор Консольний комп'ютер Мінікомп'ютери Мейнфрейм Персональний комп'ютер Настільний комп'ютер Ноутбук Субноутбук Нетбук Смартбук Планшетний комп'ютер Планшетний персональний комп'ютер Тонкий персональний комп'ютер Ультрамобільний ПК Інтернет-планшет Електронна книга Кишеньковий комп'ютер Комунікатор Смартфон Носимий комп'ютер Суперкомп'ютер

Слайд 19

Види ЕОМ За системою числення: двійкові трійкові четвіркові десяткові

Слайд 20

Роль комп’ютера у сьогоденні Нині комп’ютер є дуже важливим у нашому житті. Він є засобом передачі інформації, комунікаційним засобом. Можна сказати, що комп’ютер облегшив нам життя, оскільки виконує за нас велику кількість роботи. Вважають, що з розвитком суспільства, через декілька сотень, а то й десятків років людське життя буде повністю заповнене машинами.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика