Логічне слідування
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Яку тему вивчали на минулому уроці? Заперечення висловлень Заперечте висловлення: Я люблю шуміти Заперечте висловлення: Я не люблю солодкого Заперечте висловлення: Я не вмію читати Дайте відповіді на запитання:
Нам так полюбилася логіка, що тепер на кожній перерві граємо в різні логічні ігри. Іноді сперечаємося — істинне висловлення чи хибне. Тоді нам допомагає вчитель. Бо не про кожне висловлення можна сказати істинне воно чи хибне. І не всі висловлення прості. Є такі, що складаються з кількох частин. Лист з Донецька
Ми вміємо утворювати нові висловлення за допомогою не, тобтош ляхом заперечення. Заперечення перетворює істинне висловлення на хибне і навпаки. А чи можна утворити нове висловлення з двох? Так, це легко зробити за допомогою слів якщо й то. Візьмемо, наприклад, два висловлення: «На світлофорі зелене світло» і «Можна переходити вулицю». Об'єднаємо їх, скориставшись словами якщо й то.
Нове висловлення буде таким: «Якщо на світлофорі зелене світло, то можна переходити вулицю». Ми не знаємо, чи є істинними перше й друге висловлення, бо в один момент світло на світлофорі може бути зеленим, а в інший - червоним. Проте цікаво, що нове висловлення, яке ми утворили, є істинним. Висловлення, яке утворюється з двох висловлень за допомогою слів якщо й то, називають логічним слідуванням.
Наведемо ще приклади таких висловлень: Якщо з вирію прилітають птахи, то прийшла весна. Якщо хлопчик сміється, то у цього хлопчика гарний настрій. Якщо ця істота - риба, то вона живе у воді. Якщо у прямокутника всі сторони рівні, то цей прямокутник — квадрат. Усі ці висловлення істинні. Проте не кожне висловлення, утворене шляхом логічного слідування, є істинним.
Поміняємо, наприклад, перші і другі частини деяких з наведених висловлень: Якщо у хлопчика гарний настрій, то він сміється. Якщо істота живе у воді, то ця істота — риба. Ці висловлення хибні, бо ми не завжди сміємося, коли у нас гарний настрій. І у воді живуть не тільки риби, а й інші тварини.
Іноді логічне слідування може на перший погляд здатися істинним, а насправді це не так. Мистецтво міркувати полягає в умінні робити правильні висновки, тобто утворювати істинні логічні слідування.
НЕ НАМАГАЙТЕСЯ САМОСТІЙНО Усунути неполадки У РОБОТІ КОМП'ЮТЕРА – НЕГАЙНО Повідомити про них ВЧИТЕЛЯ
Схожі презентації
Категорії