X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Комп'ютерний вірус

Завантажити презентацію

Комп'ютерний вірус

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комп'ютерний вірус - Це програма, вбудована в іншу програму або документ, або в певні області носія даних і призначена для виконання несанкціонованих дій на комп'ютері.

Слайд 2

Віруси і антивірусні програми Урок 14

Слайд 3

Історія комп'ютерних вірусів Доісторичний Віруси-легенди (саморозмножуються іграшки) і документально підтверджені інциденти на «мейнфреймах» 1970-80-х років. Доінтернетовскій В основному поширювалися файлові та завантажувальні віруси для MS-DOS. Інтернет-етап Численні черв'яки, епідемії, які призводять до колосальних збитків. Сучасний, кримінальний етап Використання Інтернету в злочинних цілях.

Слайд 4

Класифікація вірусів Завантажувальні віруси Файло ві віруси Мережеві віруси Макро-віруси програма, що вражає певні завантажувальні області носіїв Інформації та проникає в оперативну пам'ять. програма, яка проникає в виконувані файли і розмножується при кожному запуску файлу програма, що заражає оперативну пам'ять. Не зберігається на носії інформації програма, яка проникає у файли документів і вражає інші файли документів

Слайд 5

Троянська програма Шкідлива програма, яка:  збирає, змінює, пошкоджує інформацію  порушує роботу комп'ютера Використовує ресурси комп'ютера зі злими намірами.

Слайд 6

Хробаки, стелси та інш. Хробак - паразитична програма, здатна до саморозмноження, проникає через локальну мережу, Інтернет. Мережевий хробак - різновид самовідтворюються комп'ютерних програм, що поширюються в локальних і глобальних комп'ютерних мережах. На відміну від інших типів комп'ютерних вірусів черв'як є самостійною програмою. Стелс - вірусна програма, що вживаються спеціальні дії для маскування своєї діяльності.  Утруднює виявлення вірусу в оперативній пам'яті, в зараженій програмі, завантажувального сектору, маскує сам процес зараження. Поштові віруси - додаткові вкладення в звичайні електронні листи, які активуються при відкритті їх користувачем.

Слайд 7

Комп'ютерні злочини Комп'ютерне хуліганство крадіжка Кримінальний бізнес Полулегальний бізнес

Слайд 8

Крадіжка На початку 1997 року зафіксовані перші випадки створення і розповсюдження троянських програм, крадуть паролі доступу до системи AOL (інтернет-провайдер America Online). У 1998 році, з подальшим поширенням інтернет-послуг, аналогічні троянські програми з'являються і для інших інтернет-сервісів. Троянські програми даного типу, як і віруси, зазвичай створюються молодими людьми, які не мають коштів для оплати інтернет-послуг.

Слайд 9

Кримінальний бізнес Найбільш небезпечну категорію вірусописьменників становлять хакери-одинаки або групи хакерів, які свідомо створюють шкідливі програми в корисливих цілях. Для цього вони створюють вірусні і троянські програми, які крадуть коди доступу до банківських рахунків, нав'язливо рекламують будь-які товари чи послуги, несанкціоновано використовують ресурси зараженого комп'ютера. Обслуговування спам-бізнесу. Розподілені і точкові мережеві атаки. Створення мереж «зомбі-машин». Дзвінки на платні номери або посилка платних SMS-повідомлень. Крадіжка інтернет-грошей. Крадіжка банківської інформації. Крадіжка конфіденційної інформації. Кібер-шантаж. Фішинг

Слайд 10

Полулегальний бізнес Примусова реклама (Adware). Платні веб-ресурси. Помилкові анти-шпигунські (Anti-Spyware) або антивірусні утиліти (Користувачеві «підсувається» невелика програма, яка повідомляє про те, що на комп'ютері виявлено шпигунське програмне забезпечення або вірус. Повідомляється в будь-якому випадку, незалежно від реальної ситуації - навіть якщо на комп'ютері крім ОС Windows більше нічого не встановлено).

Слайд 11

Приклади помилкових програм-антивірусів

Слайд 12

Ознаки зараженого комп'ютера До основних ознак зараження відноситься збільшення вихідного інтернет-трафіку. Численні рекламні спливаючі вікна »при відвідуванні веб-сайтів. Часті зависання і збої в роботі комп'ютера. Рахунки за телефонні дзвінки та SMS-повідомлення, яких насправді не було. Випадки несанкціонованого доступу до особистого банківського рахунку або факти використання кредитної картки.

Слайд 13

Три основных правила Обязательное использование антивирусной защиты. Не следует доверять всей поступающей на компьютер информации — электронным письмам, ссылкам на веб-сайты и др. Следует обращать внимание на информацию от антивирусных компаний

Слайд 14

Брандмауер Windows Головне меню – Панель Управління -Брандмауер Windows Брандмауер допомагає підвищити безпеку комп'ютера. Він обмежує інформацію, що надходить на комп'ютер з інших комп'ютерів, дозволяючи краще контролювати дані на комп'ютері і забезпечуючи лінію оборони комп'ютера від людей або програм (включаючи віруси і «черв'яки»), які несанкціоновано намагаються підключитися до комп'ютера.

Слайд 15

Антивирусні програми Doctor Web Eset NOD 32 F-Secure Anti-Virus Kaspersky Antivirus McAfee McAfee VirusScan Bit Defender Panda Antivirus Platinum Symantec Norton AntiVirus

Слайд 16

Антивирусные программы сканери монітори ревізори Перевіряють файли, диски, пам'ять на наявність вірусів, використовуючи антивірусну базу. Відслідковують потенційно небезпечні операції і виводять на екран запити на їх розв'язання. Запам'ятовують стан файлової системи і надалі відстежують зміни в ній.

Слайд 17

Антивірус Касперського Kaspersky Internet Security 2010

Слайд 18

Робота сканера

Слайд 19

Виявлення вірусів

Слайд 20

Робота монітора Захист від мережевих атак запускається при старті операційної системи і відстежує у вхідному трафіку активність, характерну для мережевих атак. Виявивши спробу атаки на ваш комп'ютер, Kaspersky Internet Security блокує будь-яку мережеву активність атакуючого комп'ютера стосовно вашого комп'ютера. За замовчуванням блокування відбувається на одну годину.

Слайд 21

Біографія Є. Касперський На сьогоднішній день Євген Касперський є одним з провідних світових фахівців в області захисту від вірусів. Євген Валентинович Касперський народився 4 жовтня 1965 р. у Новоросійську. Закінчив Інститут криптографії, зв'язку та інформатики і до 1991 р. працював в багатопрофільний науково-дослідному інституті. Розпочав вивчення феномену комп'ютерних вірусів у жовтні 1989 р., коли на його комп'ютері був виявлений вірус "Cascade". З 1991 по 1997 рр.. працював в НТЦ "КАМІ", де разом з групою однодумців розвивав антивірусний проект "AVP" (зараз - "Антивірус Касперського"). У 1997 р. Євген Касперський став одним із засновників "Лабораторії Касперського".

Слайд 22

Домашня робота За допомогою довідкової системи Windows дізнатися про способи захисту комп'ютера за допомогою брандмауера Windows. Записати в зошит, що може і що не може робити Брандмауер Windows.   Вивчити матеріал, підготувати повідомлення про яку - або антивірусної програми або на одну з тем: Обслуговування спам-бізнесу. Розподілені і точкові мережеві атаки. Створення мереж «зомбі-машин». Дзвінки на платні номери або посилка платних SMS-повідомлень. Крадіжка інтернет-грошей. Крадіжка банківської інформації. Крадіжка конфіденційної інформації. Кібер-шантаж. Фішинг

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика