Авторське право
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Ідентифікація об’єктів авторського права Ідентифікаційний код ISBN (міжнародний стандартний книжковий номер) призначений для захисту фонограм ISAN – номер, який дозволяє ефективно захищати фільми та інші аудіовізуальні твори Цифровий ідентифікатор DOI, супроводжує твори або їхні частини, дозволяючи тим самим простежити «долю» об’єкта в торговельному обігу
Цифровий підпис Цифровий підпис - це особливий спосіб кодування, який застосовують для засвідчення або розпізнавання документа. Він накладається за допомогою особистого ключа, який використовується для шифрування інформації та доступний тільки підписувачу (відправнику інформації) і перевіряється за допомогою відкритого ключа. За допомогою відкритого ключа уповноважені особи можуть розшифрувати отриманий шифротекст. Відкритий ключ отримується після оплати або виконання інших умов використання творів.
Цифрові марки Цифровий водяний знак (ЦВЗ) - технологія, створена для захисту авторських прав мультимедійних файлів. Зазвичай цифрові водяні знаки невидимі. Однак ЦВЗ можуть бути видимими на зображенні або відео. Зазвичай це інформація являє собою текст або логотип, який ідентифікує автора. Приклад цифрового водяного знака ( зліва нормальне зображення , праворуч позначене , в центрі різниця між зображеннями зі збільшеною яскравістю ) Цифрові відбитки – вони також дозволяють контролювати використання творів в інформаційних мережах,а при виявленні порушень авторського права, забезпечувати належну доказову базу в суді.
Цифрові конверти Цифрові конверти (контейнер) - це тип шифрування, за допомогою якого твір «вкладається» у цифровий конверт, що містить інформацію, яка відноситься до твору і умов його використання. Лише після задоволення певних умов (оплата збору, використання пароля тощо) конверт відкривається і користувач отримує доступ до твору.
Методи криптографічного перетворення матеріалів Використання цього способу дозволяє обмежити або повністю виключити можливість копіювання творів (наприклад, система SCMS, що дозволяє виготовити одну копію документа й унеможливлює подальше копіювання цього примірника).
Метод атикопії, або антикопіювання Захистити твір від копіювання можна шляхом встановлення технічної заборони робити копії. Або ж використовуючи метод антикопії, або антикопіювання. Їхній зміст полягає у тому, що на СD-ROM ставиться технічний бар’єр.
Створення web-депозитаріїв Дозволяють фіксувати об’єкти інтелектуальної власності у мережі Інтернет і закріплювати їх правовий статус, інакше кажучи, які визначають, що та кому належить.
Обмеження функціональності За такого підходу, власник авторського права надає користувачеві примірник, який має функціональні обмеження. Такий підхід є одним із шляхів впровадження в життя таких бізнес-моделей як „спробуй, перед тим, як купити” та „продавай поліпшені версії”.
Використання кодових слів Оригінальний метод контролю за використанням об’єктів авторського права. Полягає у введенні у текст рідкісних та екзотичних слів за якими можна відстежити використання власного твору.
Встановлення так званого ,,таймеру” Аналогічно до прийому з функціональними обмеженнями, за цього підходу власник авторських прав розповсюджує функціонально повноцінний об’єкт інтелектуальної власності, але встановлює дату, після якої доступ до нього буде неможливим. Один з варіантів такого підходу передбачає закриття продавцем доступу до твору після певної кількості користувань (наприклад, після перегляду комп’ютерного файлу 10 разів його буде неможливо більше продивитися).
Запобіжні заходи Процедури, які передбачають ефективні дії проти будь-якого порушення прав інтелектуальної власності, в тому числі термінові заходи, та способи захисту прав, які стримують від подальших порушень.
Схожі презентації
Категорії