X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Значення розчинів у природі й життєдіяльності людини. Поняття про дисперсні системи, колоїдні та істинні розчини

Завантажити презентацію

Значення розчинів у природі й життєдіяльності людини. Поняття про дисперсні системи, колоїдні та істинні розчини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Значення розчинів у природі й життєдіяльності людини. Поняття про дисперсні системи, колоїдні та істинні розчини

Слайд 2

Запитання Що ж таке, на вашу думку, розчини? Наведіть приклади розчинів, які ми використовуємо в побуті Наведіть приклади розчинів, які існують у природі. Наведіть приклади розчинів, які використовуються в промисловості. Чи можна стверджувати, що розчини бувають лише рідкими?

Слайд 3

Наведіть приклади газоподібних розчинів. Згадайте, що вам відомо про розчини з курсу природознавства, біології, фізики, хімії. Скільки компонентів може входити до складу розчину? Чим розчин відрізняється від суміші? Чим розчин відрізняється від складної речовини? Що відбувається з речовинами в процесі утворення розчинів?

Слайд 4

Слайд 5

Гетерогенні системи Грубодисперсні розчини — зависі, характеризуються тим, що частки речовини в розчині мають досить великі розміри, які можна розрізнити оком.

Слайд 6

Суспензії — зависі, у яких частки твердої речовини рівномірно розподілені між молекулами рідини (кава, ліки, фарби). Емульсії — зависі, у яких крапельки однієї рідини рівномірно розподілені між молекулами іншої рідини, якщо рідини нерозчинні одна в одній (молоко, олія у воді).

Слайд 7

Аерозолі — зависі, у яких крапельки рідини рівномірно розподілені між молекулами газоподібної речовини (туман, лак для волосся, балон з отрутохімікатами). Піни — зависі, у яких газоподібні речовини рівномірно розподілені в рідкій речовині (збиті вершки, мильна піна). Пил — зависі, у яких частки твердої речовини рівномірно розподілені в газоподібній речовині (смог).

Слайд 8

Колоїдні розчини — дисперсні системи, у яких розміри часток досить малі, не видимі неозброєним оком, але помітні з допомогою спеціальних приладів. Особливістю гетерогенних дисперсних систем є те, що вони нестійкі та з часом розпадаються на компоненти.

Слайд 9

Істинні розчини — однорідні системи, що складаються з молекул розчиненої речовини й розчинника. Особливістю істинних розчинів є те, що неможливо розглянути їх окремі компоненти, системи стійкі та зберігаються протягом тривалого часу.

Слайд 10

Заповнити схеми: Значення розчинів у природі. Значення розчинів у побуті та промисловості. Значення розчинів у промисловості

Слайд 11

Домашнє завдання Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на питання до нього, виконати вправи. Творче завдання: підготувати оповідання, есе, вірш про роль розчинів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія