Виготовлення крохмалю
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Крохмаль Крохмаль - харчовий продукт, білий під мікроскопом зернистий порошок, нерозчинний в холодній воді, в гарячій воді набухає, утворює колоїдний розчин (крохмальний клейстер). Крохмаль не має смаку. Крохмаль є кінцевим продуктом асиміляції вуглецю рослинами, їх резервною поживною речовиною. Крохмаль відкладається в цибулинах, бульбах, плодах, ягодах, а також в листі та стеблах.
Крохмаль в нашому житті Найбільшим споживачем крохмалів є паперова промисловість, яка одержує більше 60% всього крохмалю, що виробляється. Ще 15% використовує харчова промисловість і стільки ж - всі інші, разом узяті, споживачі. Крохмаль і глюкозу використовуються в харчовій промисловості: Безпосередньо як клейстеризований крохмаль, кисіль і тому подібне. Як загусник, завдяки в'язким властивостям (у супах, дитячому харчуванні, соусах, подливах і так далі). Як наповнювач, що входить до складу твердого вмісту супів, пирогів. Для зв'язування, закріплення маси і запобігання висиханню в процесі приготування ковбаси й м'ясних продуктів. Як стабілізатори, завдяки високій здатності крохмалю утримувати вологу.
Виготовлення крохмалю Картоплю добре промити, почистити від шкірки. Перетерти картоплю, доливаючи води. Залити 10 літрами води, перемішувати. Процідити через марлю, тверду частину добре вижати. Залишити відстоюватися 10-15 хвилин, до утворення білого осаду та помутніння води, на воді утвориться піна. Обережно злити воду, долити чистої, перемішати, залишити відстоюватися. Після першого злиття води, крохмаль ще брудний.
Повторити процедуру очищення 3-4 рази. Сирий крохмаль викласти на фольгу та просушити в духовці, за температурою вище 40°C. Змельчити отриманий порошок. Зберігати в сухій, герметичній посудині.
Схожі презентації
Категорії