X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Солі в природі

Завантажити презентацію

Солі в природі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Со лі — речовини, до складу молекул яких входять кислотні залишки (аніони), поєднані з катіонами різного походження. Структура молекули солі

Слайд 3

Утворюються солі внаслідок реакції нейтралізації кислот, або основ. Як правило, солі є кристалічними речовинами. Найпростіший приклад солі — кухонна сіль, хімічна формула якої — NaCl.

Слайд 4

Кухонна сіль NaCI — одна з найдавніших речовин. Коли і як вона стала відома людям, наука не знає. Кухонну сіль людина споживає, мабуть, стільки років, скільки їй самій. У минулому деякі народи Центральної Африки за 1 кг солі віддавали 1 кг золота.

Слайд 5

Потреба в солі дуже велика. Сучасна людина щороку споживає від 5 до 10 кг солі. Археологічні розкопки засвідчують, що в Прикарпатті видобували сіль кілька десятків тисячоліть тому. Нині головним джерелом солі є вода морів, океанів, солоних озер. На Землі запаси солі практично невичерпні.

Слайд 6

Солі доволі поширені у природі й відіграють важливу роль у процесах обміну речовин у живих організмах. Солі містяться в клітинному соку, крові, сльозах, поті, входять до складу різних тканин: кісткової, нервової, м'язової.

Слайд 7

Масова частка солей в організмі людини становить 5,5 %. Живі організми потребують постійного надходження солей. Тваринні організми одержують їх із питною водою та харчовими продуктами, а в рослини солі надходять з ґрунту разом з водою.

Слайд 8

Сіль є регулятором осмотичного тиску, водяного обміну, сприяє утворенню соляної кислоти шлункового соку, активізує діяльність ферментів. Але надмірне (понад норму) вживання солі сприяє підвищенню кров'яного тиску, хворобам нирок та серця.

Слайд 9

Солі мають велике значення і в суспільному господарстві. їх використовують для добування багатьох металів, мінеральних добрив, скла, мінеральних фарб, миючих засобів, кислот тощо.

Слайд 10

Слайд 11

Україна має великі та унікальні за якістю поклади сировини для кухонної солі. За хімічною чистотою їх можна вважати найкращими у світі. Основні запаси розташовані на території Донбасу, Придніпровської низовини, Прикарпаття та Закарпаття, а також у Криму.

Слайд 12

Гірнича виробка у соляній шахті Соледару, Донецька область

Слайд 13

http://school.xvatit.com http://teachua.com

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія