X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль Флуору, Йоду та Фосфору в організмі людини

Завантажити презентацію

Роль Флуору, Йоду та Фосфору в організмі людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оптичні ілюзії Підготував учень 9 класу Гарбуз Владислав

Слайд 2

Слайд 3

Види оптичних ілюзій Оптичні ілюзії Ілюзії - перевертиши. Ілюзії сприйняття розміру. Ілюзії сприйняття глибини. Малюнки на асфальті. Ілюзії сприйняття кольору. Розпізнавання образів. Ілюзії фігури і фону. Ілюзії неможливого. Неможливий світ Моріса Ешера. Невидиме - видиме. Загадкові картини: двоевзори і троевзори. Картинки в картинках. Картини - "перевертні" і їх герої

Слайд 4

Що таке оптична ілюзія? Оптична ілюзія  — помилка в зоровому сприйнятті, викликана неточністю або неадекватністю процесів неусвідомлюваної корекції зорового образу, а також фізичними причинами («Плескатий Місяць», «зламана ложка» у склянці з водою). Причини оптичних ілюзій досліджують як з погляду фізіології зору, так і в рамках вивчення психології зорового сприйняття.

Слайд 5

Сприйняття глибини Ілюзії сприйняття глибини — неадекватне відображення предмета, що сприймається, та його властивостей. Мозок несвідомо бачить малюнки тільки одновипуклі (одноввігнуті). Сприйняття залежить від напрямку зовнішнього (реального чи позірного) освітлення

Слайд 6

Ілюзії сприйняття кольору Вже близько ста років відомо, що коли на сітківці ока виникає зображення, яке складається зі світлих і темних областей, світло від яскраво освітлених ділянок ніби перетікає на темні ділянки. Це явище називається оптичної іррадіацією. Одна з таких ілюзій була описана в 1995 році професором Массачусетського технологічного інституту Едвардом Адельсоном.

Слайд 7

Сприйняття розміру Ілюзії часто призводять до абсолютно неправильних кількісних оцінок реальних геометричних величин. За деяких обставин можна помилитися на 25% і більше щодо розмірів предмета, якщо окомірні оцінки не перевірити лінійкою.

Слайд 8

Кімната Еймса Кімната, придумана Адельбертом Еймсом Молодшим в 1946 році, є прикладом тривимірної оптичної ілюзії. Кімната спроектована таким чином, що при погляді спереду здається звичайною, з перпендикулярними стінами та стелею. Насправді, форма кімнати є трапецією, де далека стіна розташована під дуже гострим кутом до однієї стіни і, відповідно, під тупим кутом до іншої. Правий кут, таким чином, значно ближче до спостерігача, ніж лівий.

Слайд 9

Стерео-ілюзії Стереопари, накладені на періодичну структуру (Бела Юллеш, Угорщина) дозволяють спостерігати стереозображення так само, як і звичайну стереопару. Періодичне зображення полегшує «розведення» очей, так що після фокусування очей на відстань кілька десятків сантиметрів дозволяє побачити стереозображення.

Слайд 10

Рухомі ілюзії Ефект посилюється при нахилах, обертаннях, наближенні / віддаленні голови Нерухоме зображення здається рухомим. При розгляданні однакових рухомих м'ячів, можна побачити, що вони різного розміру.

Слайд 11

Картинки-перевертні Картинки-перевертні Картинка-перевертень — вид оптичної ілюзії, за якої від напрямку погляду залежить характер сприйманого об'єкта. Однією з таких ілюзій є «качкозаєць»: зображення може трактуватися і як зображення качки, і як зображення зайця.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Розпізнавання образів Задача розпізнавання образів — це задача віднесення вихідних даних до певного класу за допомогою виділення істотних ознак, що характеризують ці дані, із загальної маси несуттєвих даних.

Слайд 17

"Фігура" і "фон"  "Фігура" і "фон"  зумовлених впливом контрасту яскравості, тобто відносини різниці яркостей об'єкта і фону до яскравості фону. Чим більший контраст яскравості, тим краще помітний об'єкт і тим виразніше видно його контур і форма. Око дуже часто темна пляма приймає за тінь від інших, що стоять поруч предметів. На цьому принципі заснована камуфляжна забарвлення предметів плямами різних кольорів з метою військової маскування.

Слайд 18

"Фігура" і "фон"  По-перше, на більш темному тлі ми бачимо фігури більш світлими і, навпаки, на світлому - темнішими. По-друге, при сприйнятті фігури і фону ми схильні бачити перш за все плями меншої площі, а також плями яскравіші "виступаючі", причому частіше всього фон нам здається лежачим далі від нас, за фігурою

Слайд 19

Неможлива фігура Неможлива фігура — один з видів оптичних ілюзій, фігура, що здається на перший погляд проекцією звичайного тривимірного об'єкта, але якщо придивитися, то стають очевидні суперечливі поєднання елементів фігури. Створюється ілюзія неможливості існування такої фігури в тривимірному просторі.

Слайд 20

Як проходить ілюзія Первинна обробка оптичної інформації відбувається в оці. Світло проходить через оптичну систему ока, котру складають: рогівка, рідина передньої камери, кришталик, скловидне тіло.        

Слайд 21

Як проходить ілюзія Зображення предмета формується на сітківці, котра перетворює світлове випромінювання на електричні імпульси. Електричний сигнал, виникаючи завдяки фотоефекту, передається  в нервові клітини і, дальше, по зоровому нерву в мозок.        

Слайд 22

Як проходить ілюзія Об’єкти в полі зору людини фіксуються не відразу, а послідовним переводом погляду з одного на інший. Проте загальна картина – єдина і нерухома. Пояснюється це особливим механізмом сприйняття, який відтворюючи образ в мозку, координує його з рухами голови та очей.

Слайд 23

Як проходить ілюзія Зорова система володіє здатністю ігнорувати непотрібну інформацію, котра з’являється на сітківці ока. Останнім етапом зорового сприйняття є:       - усвідомлення побаченого, та       - індентифікація (впізнання) видимих предметів.

Слайд 24

Мауріц Корнеліс Ешер Мауріц Корнеліс Ешер  17 червня 1898 — 27 березня 1972, Гілверсум) — нідерландський художник-графік. Відомий перш за все своїми концептуальнимилітографіями, гравюрами на дереві й металі, в яких він майстерно досліджував пластичні аспекти понять нескінченності ісиметрії, а також особливості психологічного сприйняття складних тривимірних об'єктів

Слайд 25

Деякі роботи Мауріца Корнеліса Ешера

Слайд 26

Ілюзії - перевертині Кого ти бачиш? Або?

Слайд 27

Роботи інших художників

Слайд 28

Роботи інших художників

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія