Презентація на тему: Оксиди неметалічних елементів. Кислотний характер оксидів та гідратів оксидів неметалічних елементів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кисень необхідний організмам для дихання. За його участю в їх тілі відбувається перетворення складних органічних речовин в менш складні органічні речовини, воду і вуглекислий газ. При цьому звільняється енергія, яка необхідна організмам для життєдіяльності, а вуглекислий газ та інші непотрібні речовини вони видаляють в навколишнє середовище.
Нестача кисню в повітрі відбивається на життєдіяльності живих організмів. Якщо в повітрі кількість кисню зменшується до 1/3 його частини, то у людини втрачається свідомість, а при зменшенні до 1/4 частини – припиняється дихання і настає смерть.
Кисень використовують на заводах. Його вдувають в доменні печі для прискорення виплавки металів. Багато кисню витрачають в газових пальниках, полум’ям яких розрізають і зварюють рейки, металеві труби та ін. Кисень для промислового використання отримують в основному з повітря, а для проведення лабораторних дослідів – при нагріванні деяких мінеральних речовин, наприклад марганцевокислого калію.
Озон – це речовина, яка містить молекулу, що складається з 3 атомів кисню. При нормальних погодних умовах він являє собою блакитний газ. Коли спостерігається зниження температури, то озон переходить в фазу рідини з кольором індиго. Перебуваючи в твердому вигляді, ця речовина утворює кристали темно-синього або навіть чорного кольору.
Над поверхнею Землі озон створює унікальний озоновий шар на висоті 20-40 км. Він утворився під впливом сонячного ультрафіолетового випромінювання у верхніх шарах атмосфери і має велике значення в житті всіх живих істот на планеті.
Але сьогодні спостерігається руйнування озонового шару, через викиди в атмосферу фреону – органічної речовини, що утворює в ньому дірки. Внаслідок чого його захисні дії помітно погіршуються. Над Антарктидою кожної весни в озоновому шарі утворюється діра розміром з США.
Вплив озонового шару на живі організми Життя на Землі було б іншим, якби триміліметровий тонкий озоновий шар не захищав її. Якби сьогодні екран озону зник, то життя могло б існувати тільки глибоко під водою або в водах Світового океану.
Озоновий шар поглинає короткохвильові згубні ультрафіолетові промені. Зменшення його концентрації згубно впливає на живі організми. У людини і тварин спостерігаються різноманітні патології: порушення легеневої функції, захворювання імунної та нервової систем, рак сітківки очей і шкіри. Зростання впливу ультрафіолетового опромінення змінює цілі екосистеми, особливо цикл життєдіяльності фітопланктону і наземної рослинності.
Схожі презентації
Категорії