X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Побутові хімікати

Завантажити презентацію

Побутові хімікати

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ Підготували: Клімова Крістіна та Мартинюк Катерина

Слайд 2

Поняття Побутові хімікати – це речовини або суміші речовин, що використовують у побуті з певною метою або у складі композицій.

Слайд 3

У побуті ми практично щоденно зустрічаємося з продуктами хімічної промисловості та з хімічними процесами. Це прання білизни, миття посуду, доглядання за підлогою та меблями застосування клею, а також готування їжі, умивання з милом, догляд за шкірою обличчя та інша особиста гігієна тощо.

Слайд 4

класифікація За призначенням їх можна розділити на такі групи: синтетичні миючі засоби; засоби для вибілювання і підкрохмалювання виробів тканини;       засоби видалення плям; засоби чищення та дезінфекції; засоби догляду за транспортом засоби догляду за виробами зі шкіри та замші; засоби для знищення побутових комах та гризунів;   мінеральні добрива; лакофарбові матеріали; фотохімічні товари; косметичні засоби тощо.

Слайд 5

За агрегатним станом побутові хімікати бувають рідкі та тверді. До рідких належать також суспензії та емульсії. Тверді побутові хімікати бувають порошкоподібними, гранульовані й таблетовані. Їх випускають у вигляді паст, помадоподібних препаратів, а також в аерозольній упаковці.

Слайд 6

За ступенем небезпеки, яку вони можуть мати для людей під час застосування, побутові хімікати можна поділити на чотири групи: безпечні побутові хімікати (синтетичні мийні засоби, мінеральні добрива); побутові хімікати, що виявляють певну небезпеку (засоби для вибілювання, дезінфекції); вогненебезпечні побутові хімікати (бензин, уайт-спірит, гас, ацетон); отруйні побутові хімікати.

Слайд 7

Вплив небезпечних компонентів побутової хімії  Аміак (у нашатирному спирті ): подразнення дихальних шляхів і слизових оболонок очей, хімічний опік шкіри. Ацетон (у розчинниках, авто-косметиці): пригнічує ферментативну функцію організму,змінює формулу крові. Здатен викликати хронічне отруєння. Триклозан (у пральному порошоку, милі, зубній пасті): здатний перетворюватияь на диоксин, який накопичується в організмі.

Слайд 8

Хлор (у відбілювачах, рідких гігієнічних засобах для туалетів, миючих засобах для ванн): запаморочення, перепади кров’яного тиску, біль у грудях, важкий кашель, запалення слизистої носу. Загострення захворювання серцево-судинної системи, атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергії, негативно впливає на стан шкіри, волосся, нігтів, зубів.

Слайд 9

Гліколь (у засобах для чистки скла, миючих засобах, антифризах): впливають головним чином на центральну нервову систему та нирки. Синтетичні мускуси (у косметичних засобах, милі, освіжувачах повітря): накопичуються у тканинах, порушують роботу імунної системи та гормональну функцію організму. Соляна кислота (у засобах для видалення іржі та вапна. ): першіння в горлі, сльози, кашель, головний біль, катар верхніх дихальних шляхів, руйнація зубів.

Слайд 10

Щороку в Україні продають 150 тис. тон прального порошку, з яких вітчизняного – лише третина. Переважна більшість імпортованих мийних засобів — контрабанда

Слайд 11

Слайд 12

Поради: У теплий мильний розчин додайте харчову соду - і у вашому розпорядженні хороший засіб для миття посуду, що не містить абразивів і шкідливих хімічних речовин. Оцет видаляє плями, дезінфікує, очищає плитку, видаляє накип Натуральні природні трави можуть служити замінником освіжувача повітря в туалеті Господарське мило хороший засіб для боротьби з плямами на одязі Заварений в лазні лугводний (настій деревного попелу) хороший шампунь, без додавання шкідливих ароматизаторів

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія