X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пластмаса, каучук, гума

Завантажити презентацію

Пластмаса, каучук, гума

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Синтетичні високомолекулярні речовини. Пластмасти, каучуки гума. Еколого-біологічний зміст , використання

Слайд 2

Пластмаси ПЛАСТМАСИ (пластичні маси, пластики)- це великий клас полімерних органічних легко формованих матеріалів, з яких можна виготовляти легкі, жорсткі, міцні, стійкі вироби.

Слайд 3

Будова Ці речовини складаються в основному з вуглецю (C), водню (H), кисню (O) і азоту (N). Всі полімери мають високу молекулярну масу, від 10 000 до 500 000 і більше. Ланцюги молекул поліпропілену

Слайд 4

Класифікація пластмас Залежно від властивостей смоли пластмаси поділяють на термопластичні, термореактивні та високоеластичні. термопластичні термореактивні високоеластичні Термопластичніпластмаси —цепластмасинаосновітермопластичнихполімерів,щопідчаснагрівурозм'якшуються,переходятьув'язкотекучийстан, а приохолодженнітверднуть Термореактивніпластмаси —полімерніматеріали,якіпринагріваннірозм'якшуються, але припевнійтемпературііпіддієюзатвердівачів,каталізаторівчиініціаторівхімічнихреакційзазнають полімеризації,внаслідокякоїпереходятьутвердийстан  Високоеластичніпластмаси—матеріал,якийможерозширюватисяістискатися,суттєвозмінюючисвою формуврезультатіприкладаннязусильіздатнийпіддієювнутрішніхпружнихсилповертатисьдопопередньоїформи.

Слайд 5

Деякі органічні пластичні матеріали зустрічаються в природі, наприклад асфальт, бітум, шелак, смола хвойних дерев і копав (тверда викопна природна смола). Зазвичай такі природні органічні формовані речовини називають смолами. 

Слайд 6

Добування пластмаси Більшість пластмас є синтетичними. Для виготовлення мономер спочатку перетворюють в полімер, який потім прядуть, відливають, пресують або формують у готовий виріб при високій температурі. Сировиною зазвичай є продукти вугільної та нафтової промисловості або виробництва добрив.

Слайд 7

Застосування  

Слайд 8

Каучуки КАУЧУКИ – еластичні полімери рослинного або синтетичного походження, з яких виготовляють ґуму  Характерна властивість каучуків – висока еластичність.

Слайд 9

Класифікація Натуралькийкаучук Синтетичнийкаучук каучук захімічнимскладом євисокомолекулярнимненасиченимвуглеводнемскладу (C5H8)n де nстановитьвід1 000 до 3 000.Натуральнийкаучук —полімерізопрену: Йогодобуваютьізмолочного сокукаучуконоснихрослин,головнимчиномізгевеї(Бразилія).Бразилія—батьківщинакаучуку. синтетичнийкаучук упромисловомумасштабівпершедобутоу 1932 р. вРосіїза способом С. В.Лебедєва.Йогодобуваютьполімеризацієюдивінілу.Процесполімеризації,якийвідбуваєтьсязанаявностікаталізатора(металічногонатрію): Сировиноюдлявиробництвасинтетичного каучуку за способомЛебедєваєетиловийспирт.

Слайд 10

Застосування Із каучуків виготовляють покришки і камери для коліс літаків, автомобілів і велосипедів, їх застосовують для електроізоляції, виробництва промислових товарів і медичних приладів.

Слайд 11

Гума ГУМА - еластичний матеріал, що отримується вулканізацією каучуку. За ступенем вулканізації гуми поділяються на м'які, напівтверді і тверді.

Слайд 12

Склад Найважливішим компонентом гуми є натуральний або синтетичний каучук, від якого залежать основні властивості гумового матеріалу. Для поліпшення властивостей гуми до її складу крім каучуку додають вулканізатори, зміцнювачі, пластифікатори, барвники, стабілізатори та інші компоненти. 

Слайд 13

Особливості Головна перевага гуми - її еластичність. Вона може розтягуватися й гнутися, а потім приймати початкову форму.

Слайд 14

Застосування Шини Взуття, одяг, рукавички Труби Ластики Деталі будівництва Сучасна гумовотехнічна промисловість виготовляє з гуми приблизно 40 тисяч найменувань виробів. Найбільш поширена галузь гумового виробництва – шинне виробництво. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія