X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пальмітинова кислота

Завантажити презентацію

Пальмітинова кислота

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготував учень 9 класу Антонюк Віктор Презентація на тему: «Пальмітинова кислота»

Слайд 2

Зміст 1.Загальні відомості про пальмітинову кислоту. 2.Де в природі можна знайти пальмітинову кислоту. 3.Історія пальмітинової кислоти. 4.Застосування пальмітинової кислоти. 5. Вплив пальмитинової кислоти на організм людини. 6.Фізичні властивості пальмітинової кислоти. 7.Термічні властивості пальмітинової кислоти. 8.Хімічні властивості пальмітинової кислоти.

Слайд 3

Загальні відомості про пальмітинову кислоту Пальмітинова кислота (інша назва – гексадекановая) – це насичена одноосновна карбонова (жирна) кислота. Найбільш поширена в природі. Вперше це речовина знайшли в пальмовому маслі. Ефіри й солі даної кислоти називають пальмітат. Численні ефіри даної кислоти кристалічності і нагадують віск. Має наступну хімічну формулу: CH3 (CH2) 14COOH. А емпірична її формула така: C16H32O2.

Слайд 4

Де в природі можна знайти пальмітинову кислоту Пальмітинова кислота належить до вищих жирних кислот, яка найбільш поширена в природі. Вона входить до складу гліцеридів (ефірів) більшості тваринних жирів (у жирах коров'ячого молока – 25%, свинячому салі - 30 %) і рослинних олій (пальмова олія містить її 39-47 %, соєва - 6,5%), а також до складу деяких восків (в бджолиному воску - 30 % ефіру пальмітинової кислоти).

Слайд 5

У тваринних організмах пальмітинова кислота - кінцевий продукт синтезу жирних кислот. Вона є також головною твердою жирною кислотою, що входить до складу жирів людини (у дорослих її понад 8%, у дітей - 28%).

Слайд 6

Історія пальмітинової кислоти Пальмітинова кислота була відкрита у середині ХІХ ст. французьким ученим Е.Фремі, і отримала назву від назви пальмової олії, з якої вперше вона була добута. Але ж вчені сучасності пов’язують статистику смертності від небезпечних захворювань з виробництвом пальмової олії, якої на даний момент виробляють близько 50 млн. тонн.

Слайд 7

Застосування пальмітинової кислоти Пальмітинова кислота використовується у виробництві стеарину (суміш зі стеариновою кислотою), напалму, миючих засобів, косметичних засобів, мастил та пластифікаторів. Солі та ефіри пальмітинової кислоти називаються пальмітати. Наприклад, пальмітат Са використовують як компонент для гідрофобізації тканин, шкіри, дерева, емульгатора в косметичних препаратах, мастила у виробництві таблеток; пальмітат Na - як емульгатор та компонент господарського і туалетного мила, косметичних препаратів; метілпальмітат використовують як ароматизуючу речовину для харчових продуктів.

Слайд 8

Слайд 9

Вплив пальмитинової кислоти на організм людини В ході численних досліджень останніх років з'ясувалося, що надлишок пальмітинової кислоти в організмі може виступати найпотужнішим чинником у виникненні різноманітних негативних і дуже руйнівних процесів. Також пальмітинова кислота бере участь в новому синтезі церамідів, надлишок яких може викликати загибель клітин шляхом підвищення їхньої внутрішньоклітинної концентрації. Цераміди дуже агресивні за своєю природою і можуть сприяти виникненню різноманітних патологій.

Слайд 10

В організмі людей, що споживають з їжею багато насичених жирних кислот, цераміди накопичуються як побічний продукт метаболізму цих кислот і здатні викликати не тільки загибель клітин, а й провокувати виникнення важких нейродегенеративних захворювань. Отже, вченими достовірно встановлена потенційна здатність пальмітинової кислоти запускати процес самознищення клітини - апоптоз.

Слайд 11

Фізичні властивості пальмітинової кислоти 1 . Стан (за стандартних умов) – безбарвні кристали. 2. Молярна маса дорівнює 256, 43 г / моль. 3. Щільність становить 0,841 г / см ³.

Слайд 12

Термічні властивості пальмітинової кислоти 1. Температура плавлення дорівнює 62,9 ° C. 2. Температура кипіння дорівнює 105 ° C (при 0,01 мм рт. Ст.) І 167 ° C (при 1 мм рт. Ст.). 3. Температура спалаху дорівнює 192 ° C. 4. Молярна теплоємність (при нормальних умовах) дорівнює 460 Дж / (моль · К).

Слайд 13

Хімічні властивості пальмітинової кислоти 1. Розчинність у воді дорівнює 0,0007 (при 20 ° C). 2. Розчинність в етанолі становить 2600 (при 7,2 ° C). 3. Пальмітинова кислота помірно розчинна у бензолі і ацетоні.

Слайд 14

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія