X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Органічні розчинники

Завантажити презентацію

Органічні розчинники

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Розчинники - індивідуальна хімічна сполука або їх суміш, здатна розчиняти різні речовини, тобто утворювати з ними однорідні системи змінного складу двох або більшої кількості компонентів.

Слайд 4

Практично будь-яка речовина може бути розчинником для якоїсь іншої речовини. Але на практиці до розчинників відносять тільки такі речовини, які відповідають певним вимогам:  розчинники повинні мати гарну розчинювальною здатністю і бути досить хімічно інертними по відношенню до речовини, що розчиняється, і апаратури;   розчинники, що застосовуються в промисловості, мають бути доступними, дешевими і відносно безпечними.

Слайд 5

Залежно від галузі промисловості до розчинників пред'являють і інші вимоги, які обумовлені особливостями виробництва. Існують певні принципи класифікації розчинників. органічний або неорганічний рідкий і твердий

Слайд 6

Існують також кількісні та напівкількісні класифікації . органічні розчинники Велике значення мають численні органічні розчинники ,: Галогенні вуглеводи ; спирти ; прості і складні ефіри , кетони , нітросполуки та ін Органічні розчинники широко застосовуються у виробництві пластмас , лаків , фарб , синтетичних волокон , смол , клеїв , застосовуються в поліграфії , в гумової промисловості , при екстракції рослинних жирів , для хімічного чищення одягу ; крім того , їх використовують для очищення хімічних сполук перекристалізацією , при хрома поділі речовин , для створення певного середовища і т. д.

Слайд 7

неорганічні розчинники До числа неорганічних розчинників відносяться:  - Вода (найпоширеніший розчинник у природі) ;  - Рідкий аміак (хороший розчинник для лужних металів) ,  - Рідкий сірчистий ангідрит (розчинник для багатьох органічних і неорганічних сполук ) і ін Можна виділити групи розчинників залежно від інших характеристик :  - Температури кипіння - розчинники (наприклад , етиловий спирт , метилацетат ) і висококиплячі розчинники (наприклад , ксилол ) ;  - Відносної швидкості випаровування ; полярності - неполярні та інші характеристики

Слайд 8

Більшість розчинників фізіологічно активні, багато органічні, до того ж, пожежо-та вибухонебезпечні. Ароматичні вуглеводні, галогенпохідні, аміни, кетони при значних концентраціях можуть викликати серйозні отруєння, призводять до різних шкірних захворювань. Для багатьох промислових органічних розчинників розроблені технічні умови щодо забезпечення як протипожежної безпеки при роботі з ними, так і особистого захисту від їх фізіологічно шкідливих впливів .

Слайд 9

Метанол СН3ОН Використовують як розчинник. Останнім часом метанол розглядають як перспективне моторне паливо. Великі обсяги метанолу використовують при видобутку і транспорті природного газу.

Слайд 10

Етанол С2Н5ОН Використовується як розчинник. Крім того, етанол - основний компонент всіх спиртних напоїв, його широко застосовують і в медицині як дезинфікуючий засіб.

Слайд 11

Бутанол C4H9OH Використовують як розчинник жирів і смол, він служить сировиною для отримання запашних речовин. У шампунях він використовується як компонент, що підвищує прозорість розчинів.

Слайд 12

Бензиловий спирт С6Н5–CH2–OH Він має антисептичні властивості, в косметиці він використовується як консервант кремів, лосьйонів, зубних еліксирів, а в парфумерії - як запашнка речовина.

Слайд 13

Гліцерин HOCH2–CH(OH)–CH2OH Нітрогліцерин-основний компонент динаміту, застосовуваного в гірничій справі і залізничному будівництві як вибухової речовини.

Слайд 14

Етиленгліколь HOCH2–CH2OH Використовують у виробництві пластмас і як антифриз; при виготовленні текстильних і друкарських фарб. Діетиленгліколь використовують в текстильній промисловості при обробці і фарбуванні тканин.

Слайд 15

Багатоатомні спирти ксиліт НОСН2-(СНОH) 3-CН2ОН і сорбіт НОСН2-(СНОН) 4-СН2OН мають солодкий смак, їх використовують замість цукру у виробництві кондитерських виробів для хворих на діабет. Сорбіт міститься в ягодах горобини і вишні.

Слайд 16

KMnO4 Br2 Нейтралізація розчину

Слайд 17

Роботу виконав учень 11 класу Кузніцов Євген

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія