Одержання амоніаку в лабораторії. Загальна схема одержання амоніаку в промисловості
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Я к реагують індикатори на водний розчин амоніаку? Обґрунтуйте свою відповідь. 2. Доведіть, які властивості — кислотні чи основні — характерні для водного розчину амоніаку. Як це пояснити?
3. Запропонуйте хімічні реакції для одержання амоній хлориду, маючи водень, хлор і азот. Напишіть рівняння реакцій. 4. У пронумерованих пробірках видано розчини сульфатної кислоти, натрій сульфату й амоній сульфату. Запропонуйте, як дослідним шляхом можна розпізнати їх. Складіть план відповіді, напишіть відповідні рівняння реакцій.
5. Розкажіть, на якій властивості амоніаку ґрунтується якісна реакція на йон амонію. 6. Згадайте, за яких умов протікає хімічна реакція одержання амоніаку, запишіть рівняння реакції.
Як зібрати амоніак? (Газ легший за повітря, отже, його можна зібрати, витісняючи повітря з перевернутої пробірки) Пробірку з амоніаком дном догори занурюємо у воду. Чому піднімається стовп води? (Амоніак розчиняється у воді) Якого забарвлення набуває у водному розчині амоніаку фенолфталеїн? лакмус? Чому?
Алгоритм розв’язування задачі Складаємо рівняння реакції. Обчислюємо кількість речовини кальцій гідроксиду за даними задачі. Обчислюємо теоретичну кількість речовини амоніаку за рівнянням реакції. Обчислюємо практичну кількість речовини за даними задачі. За формулою обчислюємо мольну частку виходу амоніаку від теоретично можливого.
Домашнє завдання Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи.
Схожі презентації
Категорії