X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НАТРІЙ

Завантажити презентацію

НАТРІЙ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

На трій (Natrium, Na) — хімічний елемент з атомним номером 11, та відповідна проста речовина — лужний сріблясто-білий м'який метал, хімічно дуже активний, на повітрі швидко окиснюється.

Слайд 2

Слайд 3

Натрій добувають електролізом. Саме у такий спосіб у 1807 році добув натрій англійський учений Гемфрі Деві.

Слайд 4

Натрій належить до найбільш поширених елементів. На нього припадає 2,64% маси земної кори. У зв'язку з високою хімічною активністю він зустрічається тільки у вигляді різних сполук які, утворюють потужні родовища.

Слайд 5

НАТРІЙ ПОТРІБЕН ДЛЯ ЛЮДИНИ!!! Натрій є одним з найбільш затребуваних мікроелементів, в яких особливо гостро потребує людський організм. Пояснюється це тим, що ця речовина відповідає за регулювання рівня рідини в організмі, а також входить до складу крові та шлункового соку, є важливим елементом травної системи.

Слайд 6

Цей елемент підтримує в нормі осмотичний тиск регулює рух води нормалізує кислотно-основний стан регулює реакції збудливості нервово-м'язових волокон НАТРІЙ Є ВАЖЛИВИМ БІОЕЛЕМЕНТОМ

Слайд 7

НАТРІЙ В ПРОДУКТАХ Основним джерелом натрію для людини є кухонна сіль. Досить неповної чайної ложки солі, щоб отримати майже всю добову норму цього елемента. Натрій міститься також в багатьох продуктах харчування: моркви, буряку, крабах, устрицях, артишоках, бобових, крупах, нирках і мізках тварин, шинці, морській капусті, молоці, сирі, томатах і томатному соку, бульйони, соуси, приправи, різні консерви, мариновані та солоні продукти, у тому числі домашні заготовки, сир, особливо плавлений-сир, ковбаса, солені горішки, сухарики, чіпси та інші харчові добавки з натрієм. Коли в харчуванні людини присутні більшість цих продуктів, нестачу натрію як такої бути просто не може - скоріше можна отримати надлишок натрію. У таких випадках слід розраховувати норму натрію, і намагатися менше солити їжу. Деякі дієтологи рекомендують замість звичайної кухонної солі використовувати очищену морську сіль - вона меншою мірою сприяє накопиченню рідини в організмі.

Слайд 8

ДОБОВА ПОТРЕБА В НАТРІЇ Добова потреба людини в натрії зазвичай повністю задовольняється і навіть перекривається, так як більшість з нас вживає достатньо кухонної солі: адже ми звикли підсолювати будь-які продукти, у тому числі й ті, в яких вже є сіль. Однак у той же час вважається, що людям, що втрачають багато натрію з потом або сечею, необхідно збільшувати його споживання: наприклад, спортсменам, або тим, хто зайнятий на важкій фізичній роботі, в жарку погоду потреба в натрії теж збільшується. Іноді людині потрібно до 20 г кухонної солі на добу, але тут мова йде саме про екстремальні ситуацї. Взагалі офіційних норм споживання натрію не існує, а пропонується такий розрахунок: на кожен літр випитої води - 1 г кухонної солі. Враховуючи те, що більшість людей просто не привчені пити воду в достатній кількості, солі нам потрібно не так вже й багато.

Слайд 9

НЕСТАЧА НАТРІЮ В ОРГАНІЗМІ Нестача натрію в організмі може виникнути не тільки при його недостатньому надходженні з їжею, а й при надмірному виведенні через шкіру і нирки, при його втраті при харчових отруєннях, що супроводжуються частковим зневодненням тканин. Також брак натрію можуть викликати дієти з низьким вмістом солі, лікування діуретиками, захворювання травного тракту. Якщо людина отримує з їжею і водою менше 0,5 г натрію на добу, це призводить до появи таких симптомів: сохне шкіра, порушується її тургор і знижується еластічность- з'являються часті судоми в ногах-людину мучить спрага, нудить, виникає рвота- знижується артеріальний тиск-може знизитися виділення сечі, сонливість і апатія, сплутаність свідомості, порушення рівноваги при ходьбі, стомлюваність, запаморочення і галюцинації. Погіршується пам'ять, часто змінюється настрій, втрачається відчуття смаку та апетиту, слабшають м'язи і знижується вага, людина часто хворіє інфекційними захворюваннями. Втрата натрію може довго компенсуватися організмом, завдяки використанню його накопичень в кістковій тканині. Однак, якщо вчасно не почати лікування, а також при швидкій і різкій втраті організмом цього елемента людина може загинути. У такому стані до летального результату може привести введення людині гіпотонічного розчину або розчину глюкози, або навіть споживання великої кількості чистої води.

Слайд 10

НАДЛИШОК НАТРІЮ При надлишку натрію виникають набряки, так як в організмі накопичується вода. При цьому людина може проявляти гіперактивність, стає легкозбудливою і відчуває спрагу. Надлишок виникає в основному при зловживанні сіллю, а також при порушенні функції надниркових залоз, цукровому діабеті та гіпертонії, порушеннях роботи нирок і водно-сольового обміну, причому ці захворювання теж зазвичай виникають у любителів солоної їжі. Насправді збільшити кількість натрію в організмі найчастіше легко, а ось зменшити складно. Для цього потрібно відмовитися від ковбасних виробів, консервів і гострих приправ, виключити з раціону соду і пекарський порошок. При необхідності, особливо у пацієнтів з гіпертонією, захворюваннями нирок і серцево-судинною недостатністю, кількість солі в раціоні різко обмежується, і навіть тимчасово призначається так звана «солі дієта».

Слайд 11

в кулінарії; в хімічній промисловості; в медицині; в комунальному господарстві; в металургії.

Слайд 12

В КУЛІНАРІЇ Сода Кухона сіль

Слайд 13

В ХІМІЧНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ Металевий натрій

Слайд 14

В КОМУНАЛЬНОМУ ГОСПОДАРСТВІ технічна сіль

Слайд 15

В МЕДИЦИНІ

Слайд 16

В МЕТАЛУРГІЇ

Слайд 17

3 СІЧНЯ 1959 РОКУ В небі з'явилася комета. Незвичайна комета - штучна: з радянської космічної ракети, що летить до Місяця, було випущено хмару пари Натрію. Пурпурне світіння цієї пари дозволило уточнити траєкторію першого літального апарату, що пройшов по маршруту Земля-Місяць. ЦЕ БУЛО ПЕРШЕ КОСМІЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ НАТРІЮ.

Слайд 18

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія