X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
натрій

Завантажити презентацію

натрій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найважливішим представником лужних металів є Натрій. Натрій — м'який метал ( ріжеться ножем, як вершкове масло), метал від сріблисто-білого до сірого кольору з характерним блиском, що дуже швидко тьмяніє на повітрі. Легкоплавкий, рухливий.

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Стародавній Єгипет мумія

Слайд 5

Натрій добувають електролізом розплавів його сполук, найчастіше хлоридів і гідроксидів. Саме у такий спосіб у 1807 році добув натрій англійський учений Гемфрі Деві.

Слайд 6

На трій (Natrium, Na) – хімічний елемент з атомним номером 11.

Слайд 7

Натрій належать до найбільш поширених елементів. На нього припадає 2,64% маси земної кори. У зв'язку з високою хімічною активністю він зустрічається тільки у вигляді різних сполук. Деякі з них, як хлорид натрію, сульфат натрію, утворюють потужні родовища.

Слайд 8

Сода ( карбонат натрію)

Слайд 9

Кам'яна сіль( хлорид натрію)

Слайд 10

Селітра (сульфат натрію)

Слайд 11

Гірнича виробка у соляній шахті Соледару, Донецька область

Слайд 12

Соляна шахта

Слайд 13

Видобуток солі на озері Сасик-Сіваш

Слайд 14

Плантація морської солі в Дакарі

Слайд 15

Натрій використовується: в кулінарії; в хімічній промисловості; в медицині; в комунальному господарстві; в металургії.

Слайд 16

В кулінарії сода кухонна сіль

Слайд 17

В хімічній промисловості металевий натрій хлор

Слайд 18

В медицині Соль - Ілецька лікарня

Слайд 19

Ванна з морською сіллю

Слайд 20

В комунальному господарстві технічна сіль

Слайд 21

Металічний Натрій використовують при синтезі багатьох органічних речовин, для виготовлення деяких сплавів, а також у металургії для одержання ряду металів із їх сполук, наприклад титану за реакцією

Слайд 22

Натрій є важливим біоелементом. Натрій – один із найважливіших елементів для мінерального обміну тварин і людини Міститься у: кістковій тканині; крові; мозку; легенях. Регулює: осмотичний тиск; кислотно-лужну рівновагу; проведення нервових імпульсів.

Слайд 23

Маса Натрію в організмі дорослої людини становить приблизно 100 г . Людина втрачає Натрій переважно із потом і сечею. Для поповнення організму Натрієм необхідно щодня споживати з їжею 3—6 г солі.

Слайд 24

Багаті натрієм

Слайд 25

3 січня 1959 року У небі з'явилася комета. Незвичайна комета - штучна: з радянської космічної ракети, що летить до Місяця, було випущено хмару пари Натрію. Пурпурне світіння цієї пари дозволило уточнити траєкторію першого літального апарату, що пройшов по маршруту Земля-Місяць. Це було перше космічне застосування Натрію.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія