Натрій
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Найважливішим представником лужних металів є Натрій. Натрій — м'який метал ( ріжеться ножем, як вершкове масло), метал від сріблисто-білого до сірого кольору з характерним блиском, що дуже швидко тьмяніє на повітрі. Легкоплавкий, рухливий.
Натрій добувають електролізом розплавів його сполук, найчастіше хлоридів і гідроксидів. Саме у такий спосіб у 1807 році добув натрій англійський учений Гемфрі Деві.
Натрій належать до найбільш поширених елементів. На нього припадає 2,64% маси земної кори. У зв'язку з високою хімічною активністю він зустрічається тільки у вигляді різних сполук. Деякі з них, як хлорид натрію, сульфат натрію, утворюють потужні родовища.
Натрій використовується: в кулінарії; в хімічній промисловості; в медицині; в комунальному господарстві; в металургії.
Металічний Натрій використовують при синтезі багатьох органічних речовин, для виготовлення деяких сплавів, а також у металургії для одержання ряду металів із їх сполук, наприклад титану за реакцією
Натрій є важливим біоелементом. Натрій – один із найважливіших елементів для мінерального обміну тварин і людини Міститься у: кістковій тканині; крові; мозку; легенях. Регулює: осмотичний тиск; кислотно-лужну рівновагу; проведення нервових імпульсів.
Маса Натрію в організмі дорослої людини становить приблизно 100 г . Людина втрачає Натрій переважно із потом і сечею. Для поповнення організму Натрієм необхідно щодня споживати з їжею 3—6 г солі.
3 січня 1959 року У небі з'явилася комета. Незвичайна комета - штучна: з радянської космічної ракети, що летить до Місяця, було випущено хмару пари Натрію. Пурпурне світіння цієї пари дозволило уточнити траєкторію першого літального апарату, що пройшов по маршруту Земля-Місяць. Це було перше космічне застосування Натрію.
Схожі презентації
Категорії