X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Каучуки.Гума"

Завантажити презентацію

“Каучуки.Гума"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Назва проекту “Каучуки.Гума"

Слайд 2

Виконавці проекту:

Слайд 3

Мета проекту. Узагальнити i розширити знання про натуральний i синтетичний каучук,чим вiдрiзняеться гума вiд каучуку,який зв’язок мiж властивостями i застосуванням каучукiв i гуми.

Слайд 4

Актуальнicть проекту. Цiлий ряд подiй вплинув на винахiд синтетичного каучуку-iндустрiальна революцiя,прогрес в моторо будуваннi,двi свiтовi вiйни,зростаючий попит на каучук i дефiцит натурального каучуку.Синтетичнi каучуки-необхiдна альтернатива натуральному,що надали додаткових властивостей виробам.

Слайд 5

План проекту. 1.Визначення каучуку. 2.Iсторiя вiдкриття каучукiв. 3.Властивостi i застосування каучукiв. 4.Гума.

Слайд 6

1.Визначення каучуку. Каучуки - натуральні чи синтетичні матеріали, що характеризуються еластичністю, водонепроникністю й електроізоляційними властивостями, з яких шляхом спеціальної обробки одержують гуму. Природний каучук одержують з рідини молочно-білого кольору- латексу - молочного соку каучуконосних рослин.

Слайд 7

1.Визначення каучуку. У техніці з каучуків виготовляють шини для автотранспорту, літаків, велосипедів; каучуки застосовують для електроізоляції, а також виробництва промислових товарів та медичних приладів.

Слайд 8

1. Трохи історії Батьківщина каучуку – Центральна і Південна Америка. Бразільська гевея(Hevea brasiliensis) Латекс 30% натурального полімеру Молочно-білого кольору Емульсія «Слезы дерева» - сао-о-Chu Cao –дерево, o-Chu - плакать

Слайд 9

Латекс.

Слайд 10

Iсторiя вiдкриття. Каучук існує стільки років, скільки і сама природа. Скам'янілі рештки каучуконосних дерев, які були знайдені, мають вік близько трьох мільйонів років. Каучук мовою індіанців тупи-гуарани означає «сльози дерева». Каучукові кулі із сирої гуми знайдені серед руїн цивілізацій інків і майя в Центральній і Південній Америці, вік цих куль не менше 900 років.

Слайд 11

Iсторiя вiдкриття. Перше знайомство європейців з натуральним каучуком відбулося п'ять століть назад. Власне, історія каучуку почалася, як не дивно, з дитячого м'ячика і шкільної гумки.

Слайд 12

Iсторiя вiдкриття. У 1770 році британський хімік Джозеф Прістлі (Joseph Priestley) вперше знайшов йому застосування: він виявив, що каучук може стирати те, що написано графітовим олівцем. Тоді такі шматки каучуку називали гумміеластіком («смолою еластичною»). У 1791 році англійський фабрикант Самуель Пел (Samuel Peal) запатентував спосіб зробити одяг водонепроникної за допомогою обробки її розчином каучуку в скипидарі. У Франції до 1820 р. навчилися виготовляти підтяжки і підв'язки з каучукових ниток, сплетених із тканиною.

Слайд 13

Iсторiя вiдкриття. У 1834 році німецький хімік Фрідріх Людерсдорф (Friedrich Ludersdorf) і американський хімік Натаніель Хейвард (Nathaniel Hayward) виявили, що додавання сірки до каучуку зменшує або навіть зовсім усуває липкість виробів з каучуку. Через деякий час він винайшов новий матеріал - гуму. Цей процес був названий вулканізацією. Відкриття гуми призвело до широкого її застосування: до 1919 року було запропоновано вже більше 40 000 різних виробів з гуми.

Слайд 14

Iсторiя вiдкриття.

Слайд 15

Хiмiчна будова натурального каучука Натуральний (природний) каучук (НК) являє собою високомолекулярний неграничні вуглеводень, молекули якого містять велику кількість подвійних зв'язків; склад його може бути виражений формулою (C5H8) n (де величина n становить від 1000 до 3000); він є полімером ізопрену:

Слайд 16

Хiмiчна будова натурального каучука

Слайд 17

Хiмiчна будова натурального каучука. . . . — CH2 CH2 — CH2 CH2 — . . . C = C C = C H CH3 CH3 H Натуральний каучук – це цис-полiiзопрен. Каучук, в якому всi мономери знаходяться в цис-, або в транс-конфiгурацii, називається стереорегулярним

Слайд 18

Хімічна будова синтетичного каучуку. У розробці синтезу каучуку Лебедєв пішов шляхом наслідування природі. Оскільки натуральний каучук - полімер дієнового вуглеводню, то Лебедєв скористався також дієновим вуглеводнем, тільки більш простим і доступним - бутадіеном Сировиною для одержання бутадієну служить етиловий спирт. Отримання бутадієну засноване на реакціях дегідрування і дегідратації спирту.

Слайд 19

3. Гума (від лат. resina «смола») - еластичний матеріал, що отримується вулканізацією каучуку. За ступенем вулканізації гуми поділяються на м'які (1-3% сірки), напівтверді і тверді (30% сірки) (ебоніт). Об'ємна вага - 1,2 т / м. куб. Схема будови гуми …СН2-СН-СН-СН2-… (S)n …-CH2-CH-CH-CH2-…

Слайд 20

Використання гуми. 1.Використання гуми – це покришки, шини, гумове взуття, м'ячі, прогумовані тканини, гумові килимки і так далі Якщо в каучуку 10-15% сірки – це гума. 2. Використання ебоніта – твердого, стійкого до розчинників матеріалу, що володіє ізоляцiйними властивостями, – це багаточисельні деталі для радіотехніки і електроніки. Якщо в каучуку 25-40% сірки - це ебоніт

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія