X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Каучуки і гума"

Завантажити презентацію

"Каучуки і гума"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КАУЧУКИ І ГУМА Підготувала учениця 7(11)-Б класу Луцької гімназії №4 Імені Модеста Левицького Цибульська Вікторія

Слайд 2

Що таке каучук і гума? Каучук - речовина, що одержується з каучуконосних рослин, що ростуть у тропіках і утримуючих молочну рідину (латекс) у коренях, стовбурі, гілках, чи листах плодах або під корою. Гума - продукт вулканізації композицій на основі каучуку. Латекс не є соком рослини, і його роль у життєдіяльності рослини до кінця не з'ясована. Латекс містить частки, що виділяються шляхом коагуляції у виді суцільної пружної маси, називаної сирим, чи неопрацьованим, каучуком.

Слайд 3

ДЖЕРЕЛА НАТУРАЛЬНОГО КАУЧУКУ Сирий натуральний каучук буває двох видів: 1) дикий каучук, що добувається з дерев, що виростають у природних умовах, кущів і лози; 2) плантаційний каучук, що добувається з оброблюваних людиною дерев і інших рослин. Протягом 19 ст. уся маса сирого каучуку промислового застосування являла собою дикий каучук, що добувався подсочкой гевеї бразильської в екваторіальних тропічних лісах Латинської Америки, з дерев і лози в екваторіальній Африці, на Малаккском півострові і Зондских островах.

Слайд 4

ВЛАСТИВОСТІ КАУЧУКУ Каучук володіє двома важливими властивостями, що обумовлюють його промислове застосування. У вулканізованому стані він пружний і після розтягання приймає первісну форму; у невулканізованому стані він пластичний, тобто тече під впливом чи тепла тиску.

Слайд 5

ОБРОБКА КАУЧУКУ І ВИРОБНИЦТВО ГУМИ

Слайд 6

Призначення гуми Понад половину виробленої ґуми витрачають на автомобільні шини. Крім шин, із ґуми виробляють взуття, одяг, рукавички, труби, ластики, тенісні м'ячі , прокладки клапанів для герметизації трубопроводів і двигунів. Ґума знайшла дуже широке застосування у промисловості. Сучасна ґумотехнічна промисловість виготовляє з ґуми приблизно 40 тисяч найменувань виробів. 

Слайд 7

Компоненти ґуми Найважливішим компонентом ґуми є натуральний або синтетичний каучук, від якого залежать основні властивості ґумового матеріалу. Для поліпшення властивостей гуми до її складу крім каучуку додають вулканізатори, зміцнювачі, пластифікатори, барвники, стабілізатори та інші компоненти.

Слайд 8

Вулканізація Вулканіза ція — процес перетворення сирого каучуку на гуму шляхом нагрівання його з сіркою. Цей процес був розроблений американським винахідником Чарлзом Гудьїром 1844 року. Сирий каучук має низьку міцність і дуже липкий, особливо при нагріванні, а наморозі стає твердим і ламким. Тому для виготовлення різних виробів у сирому вигляді каучук непридатний. Свої цінні властивості каучук набуває при вулканізації, тобто при нагріванні з сіркою.Вулканізований каучук називають гумою

Слайд 9

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія