X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Каучуки. Гума"

Завантажити презентацію

"Каучуки. Гума"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Каучуки. Гума Виконала учениця 11-Б класу Гуленко Катерина

Слайд 2

Каучук Каучук — еластичний матеріал, який отримують при коагуляції латексу каучуконосних рослин, головним чином бразильської гевеї, що росте в тропічних країнах. Основний компонент — поліізопрен — вуглеводневе полімерне хімічне з'єднання, що має загальну формулу (C5H8)n.

Слайд 3

Історія виникнення натурального каучуку Індіанці робили м'ячі з білого соку рослини Гевея, що росте на берегах річки Амазонки, цей сік темнів і тверднув на повітрі. У Південній Америці дерево, що дає каучук, було названо гевеєю, молочно-білий швидко густіючий на повітрі сік, що випливає з надрізів кори, отримав назву «латекс». Індіанці робили з каучуку непромокаючі тканини, взуття, судна для води, яскраво розфарбовані кульки - дитячі іграшки. Індіанці просочували свій одяг соком каучуконосних дерев, що робили її водонепроникною.

Слайд 4

Історія виникнення натурального каучуку У Франції винайшли зручні підтяжки і підв'язки з сплетених з бавовною гумових ниток. У 1823 р. шотландець Ч.Макінтош придумав прокладати тонкий шар гуми між двома шматками тканини, непромокальні плащі з цієї тканини, які стали називати в честь їх творця «макінтош», набули широкого поширення. Американець Чарлз Нельсон Гуд'їр у 1839 виявив, що додаючи в каучук трохи сірки і нагріваючи, можна поліпшити його міцність, твердість, еластичність і тепло-і морозостійкість. Зараз саме новий матеріал, винайдений Гуд'їром прийнято називати гумою, а відкритий ним процес - вулканізацією каучуку.

Слайд 5

Вулканізація каучуку Сирий каучук має низьку міцність і дуже липкий, особливо при нагріванні, а на морозі стає твердим і ламким. Тому для виготовлення різних виробів у сирому вигляді каучук непридатний. Свої цінні властивості каучук набуває при вулканізації, тобто при нагріванні з сіркою.  Вулканізований каучук називають  гумою. При процесі вулканізації з каучуку, сірки і наповнювача (переважно сажі) виготовляють суміш, якою наповнюють відповідні форми і під тиском нагрівають. При 130–160°С каучук взаємодіє з сіркою і його молекули зв'язуються між собою атомами сірки. Частково вони зв'язуються між собою і безпосередньо. Зв'язок між ними здійснюється за рахунок вільних валентностей, які виникають при розриві подвійних зв'язків.

Слайд 6

Видобуток природного каучуку Щоб видобути каучук із каучуконосних дерев, робітник робить на корі дерева вузький спіралеподібний надріз. Білий сік (латекс) повільно стікає в склянку, закріплену під надрізом. За кілька годин після надрізання збирається приблизно 150 грам соку. Сік густіє й застигає, перетворюючись на грудочки, а потім висихає .  Це і є сирий натуральний каучук, який буває двох видів: дикий каучук, добутий з дерев, кущів і лози, які ростуть в натуральних природних умовах; плантаційний каучук. Каучукові дерева в Таїланді.

Слайд 7

Синтетичний каучук Вихідною речовиною для одержання штучного каучуку за способом С. В. Лебедєва служить ненасичений вуглеводень з двома подвійними зв'язками бутадієн(дивініл) CH2=CH—CH=CH2. Процес полімеризації проводять в присутності металічного натрію як каталізатора під тиском: Скорочено будову молекули бутадієнового каучуку виражають формулою: (—СН2—СН=СН—СН2—)n. Бутадієновий каучук, як видно з формули, являє собою ненасичену сполуку. Його молекули мають лінійну структуру. Однак молекули каучуку не витягнуті, а звивисті. Цим обумовлюється його здатність розтягуватися.

Слайд 8

Гума- це продукт вулканізації композицій на основі каучуку; матеріал, необхідний для виробництва різноманітних виробів — від автомобільних шин до хірургічних рукавичок. Головна перевага гуми — її еластичність. Вона може розтягуватися й гнутися, а потім приймати початкову форму. Гума може бути як і м’яка, так і тверда. 

Слайд 9

Технологія виготовлення гуми Складається з чотирьох стадій: різання каучуку на куски і приготування інгредієнтів (подрібнення, просіювання, сортування, зважування); приготування гумової суміші в герметичних гумозмішувачах і на каландрах (валках); формування (на валках для листової гуми, або в пресформах для штучних виробів); вулканізація .

Слайд 10

Застосування каучуків і гуми Найбільш поширена галузь гумового виробництва – шинне виробництво. Окрім шин з гуми виготовляють транспортувальні стрічки, привідні ремені, муфти зчеплення, баки, трубопроводи, шланги, ущільнювачі. А ще – гумо-технічні вироби, сантехніку, штучну шкіру, деякі будівельні матеріали, дорожні покриття, облицювальні матеріали для меблів, матраців, сидінь, кабелів, взуття, спецодяг, паперу, клеї, фарби тощо. Привідний ремінь Напівчоботи з гуми Матраци Фарба

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія