X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Етилен і ацетилен. Молекулярні та структурні формули, фізичні властивості

Завантажити презентацію

Етилен і ацетилен. Молекулярні та структурні формули, фізичні властивості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Етилен і ацетилен. Молекулярні та структурні формули, фізичні властивості

Слайд 2

Запитання Сформулюйте основні положення теорії хімічної будови. Що таке гібридизація? Що відбувається з електронними орбіта-лями атома Карбону в процесі sp3 -гібридизації? Як утворюється σ-зв’язок? Яка його міцність? Як взаємозалежні властивості алканів з будовою їхніх молекул?

Слайд 3

Загальна характеристика ненасичених вуглеводнів — Чому гомологічні ряди алкенів і алкінів починаються з вуглеводнів, що містять два атоми Карбону, а не один, як в алканів?

Слайд 4

Лабораторний дослід 6 «Складання моделей молекул вуглеводнів»

Слайд 5

Слайд 6

π-зв’язок — це ковалентний зв’язок, що виникає внаслідок перекривання орбіталей по обидва боки від лінії, що з’єднує центри атомів, які зв’язуються. π-зв’язок менш міцний, ніж σ-зв’язок.

Слайд 7

Однією з причин різноманіття органічних сполук є міжкласова ізомерія — явище існування ізомерів з різних класів органічних сполук. Наприклад, для алкенів міжкласовими ізомерами будуть циклоалкани. Для алкінів міжкласовими ізомерами будуть, наприклад, органічні сполуки, що містять два подвійні зв’язки.

Слайд 8

Фізичні й хімічні властивості алкенів і алкінів

Слайд 9

Тренувальні вправи Напишіть структурні формули речовин а) етен; б) етин; в) пропен; г) пропін; д) 2-метил-1-бутен; е) 3-метил-1-бутин

Слайд 10

Дайте назви речовинам за структурними формулами:

Слайд 11

Складіть формули двох гомологів для речовин: а) CH ≡ CH б) CH2 = CH − CH2 − CH3 Складіть формули ізомерів, дайте їм назви: а) C4 H8; б) C5 H8.

Слайд 12

Домашнє завдання Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи. Творче завдання Підготувати повідомлення про застосування етену й етину. З допомогою довідкової літератури скласти термохімічні рівняння горіння етену й етину.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія