X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Синтетичні високомолекулярні речовини

Завантажити презентацію

Синтетичні високомолекулярні речовини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Синтетичні високомолекулярні речовини ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕМИ “ПОЛІМЕРИ” 11 клас

Слайд 2

АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ Полімерні високомолекулярні речовини проникають в усі сфери людської діяльності - техніку, охорону здоров'я, побут. Щодня ми стикаємося з різноманітними пластмасами, гумами, синтетичними волокнами. Полімерні матеріали можуть похвалитися багатьма корисними властивостями: вони високостійкі в агресивних середовищах, гарні діелектрики і теплоізолятори, деякі мають високу стійкість до низьких температур, інші характеризуються водовідштовхувальними властивостями тощо. Отже сучасне людство не мислить себе без полімерів.

Слайд 3

ВИЗНАЧЕННЯ ПОЛІМЕРІВ Полімери - це високомолекулярні речовини, молекули яких складаються з повторюваних структурних елементів - ланок, з'єднаних у ланцюжки хімічними зв'язками, в кількості, достатній для виникнення їхніх специфічних властивостей. Полімери – великий клас сполук, основними відмінними характеристиками яких є велика молекулярна маса і висока конформаційна гнучкість ланцюга. Можна з упевненістю сказати, що всі специфічні властивості таких молекул, а також пов'язані з цими властивостями можливості їх застосування, обумовлені вищевказаними особливостями.

Слайд 4

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ Говорячи про будову слід розуміти елементний склад речовини, порядок зв'язку атомів, природу зв'язків, наявність міжмолекулярних взаємодій. Характерним для полімерів є наявність довгих ланцюгових молекул з різким розходженням характеру зв'язків вздовж ланцюга і між ланцюгами. Наслідком цього є виникнення гнучкості ланцюгової молекули. Вона полягає в її здатність змінювати форму під впливом температури (термопластичність).

Слайд 5

КЛАСИФІКАЦІЯ ЗА ПОХОДЖЕННЯМ

Слайд 6

ЗА ТИПОМ ЛАНЦЮГІВ

Слайд 7

ЗА СКЛАДОМ МОНОМЕРНИХ ЛАНОК

Слайд 8

ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРІВ Лінійні полімери мають специфічний комплексом фізико-хімічних і механічних властивостей: здатність утворювати високоміцні волокна і плівки, здатність до великих оборотних деформацій; здатність у високоеластичному стані набухати перед розчиненням; висока в'язкість розчинів. Ці властивості обумовлені високою молекулярною масою, ланцюговою будовою та гнучкістю макромолекул. При переході від лінійних ланцюгів до розгалужених, рідких тривимірним сіток і, нарешті, до густих сітчастих структур цей комплекс властивостей стає усе менш вираженим. Сильно зшиті полімери нерозчинні, неплавкі і нездатні до високоеластічних деформацій.

Слайд 9

ЗАСТОСУВАННЯ У С/ГОСПОДАРСТВІ Плівкові матеріали для парників ітеплиць, гідроізоляції водойм. Труби для дренажу і поливу.

Слайд 10

ЗАСТОСУВАННЯ У ПРОМИСЛОВОСТІ Промисловість – головний споживач полімерних матеріалів. Використання їх у машинобудуванні росте темпами, які не знають прецеденту в історії. Майже три чверті внутрішніх салонів легкових автомобілів, автобусів, літаків, річкових і морських судів і пасажирських вагонів виконується нині з декоративних пластиків, синтетичних плівок, тканин, штучної шкіри. А апарати для хімічного виробництва? У них усередині бувають такі агресивні середовища, що ніяка марочна сталь не витримала б. Єдиний вихід - зробити внутрішнє облицювання з платини чи з плівки фторопласта.

Слайд 11

Слайд 12

ЗАСТОСУВАННЯ У ПРИЛАДОБУДУВАННІ Широко застосовуються полімерні матеріали у приладобудуванні. Тут отриманий найвищий економічний ефект у середньому в 1,5-2,0 рази вище, ніж в інших галузях машинобудування. Пояснюється це тим, що велика частина полімерів переробляється в приладобудуванні прогресивними способами, що підвищує рівень корисного використання і безвідходність термопластів, збільшує коефіцієнт заміни дорогих матеріалів. Поряд з цим значно знижуються витрати живої праці. Переконливим прикладом може служити виготовлення друкованих схем - процес немислимий без полімерних матеріалів, а з ними і цілком автоматизований.

Слайд 13

Слайд 14

ЗАСТОСУВАННЯ У БУДІВНИЦТВІ

Слайд 15

ЗАСТОСУВАННЯ У ПОБУТІ

Слайд 16

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО… Завдяки застосуванню мульчуючої перфорованої плівки на полях врожайність деяких культур підвищується до 30%, а терміни дозрівання прискорюються на 10-14 днів. Термін служби пластмасових труб у системах дренажу в 3-4 рази довше ніж керамічних. Килимки з синтетичної трави наклеюють на підготовлену підставу - і ось готовий трав'яний корт або футбольне поле. З'являються повідомлення про виготовлення зубчастих коліс для тракторів з капрону. Уривки відслуживших своє рибальських мереж, старі панчохи і путанку капронових волокон переплавляють і формують у шестірні. Ці шестірні можуть працювати майже без зносу в контакті зі сталевими, не потребують змащення і майже безшумні.

Слайд 17

Заміна алюмінієвого сплаву графітопластиком у передкрилка крила літака дозволяє скоротити кількість деталей з 47 до 14, кріплення - з 1464 до 8 болтів, знизити вагу на 22%, а вартість - на 25%. По англійському патенту № 2047188 покриття несучих поверхонь літаків або лопатей роторів вертольотів шаром поліуретану товщиною всього 0,65 мм у 1,5-2 рази підвищує їхню стійкість до дощової ерозії. Оболонку двигуна ракет виготовляють з вуглепластика, намотуючи на трубу стрічку з вуглеволокна, попередньо просочену епоксидними смолами. Після затвердіння смоли і видалення сердечника, одержують трубу з вуглеволокна міцну на розтягання і вигин, стійку до вібрацій і пульсації. Залишається начинити заготовку ракетним паливом, приладити відсік для приладів і фотокамер, і можна відправляти її в політ.

Слайд 18

ОБСЯГ ВИПУСКУ ПОЛІМЕРІВ

Слайд 19

ПОЛІМЕР ГОРЮЧІСТЬ ОСОБЛИВОСТІ ГОРІННЯ ЗАПАХ КОЛІР ПРОДУКТІВ ЗГОРЯННЯ Поліетилен Добра Плавиться, горить, пускає краплі Запах парафіну Чорний Поліпропілен Добра Плавиться,горить, майже не дає краплі Запах парафіну Чорний Полістирол Добра Горить,усаджується під дією вогню, утворює чорний дим Запах стиролу Чорний Полівінілхлорид Погана Зелене полум’я, чорний дим; без вогню гасне Специфічний різкий Чорний Полівініловийспирт Добра Яскраво горить, плавиться Горілоївовни Світло сірий Полівінілендихлорид Середня Усаджується під дією вогню, горить зеленим полум’ям Специфічний різкий Чорний Целофан Добра Горить добре Горілого паперу Сіруватий, попелу небагато

Слайд 20

Чи сподобалася вам ця презентація? Що нового ви дізналися про полімерні матеріали? Які факти вас найбільше вразили? Що можете розповісти про полімери ви? ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія