X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Д.І.Менделєєв і Україна

Завантажити презентацію

Д.І.Менделєєв і Україна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Д.І.Менделєєв і Україна Гречин Ольга Петрівна, учитель хімії Уманської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №5 Уманської міської ради

Слайд 2

У 24 роки молодий перспективний вчитель Д. Менделєєв отримав право на вільне пересування до Сімферополя і їде до свого першого місця роботи – на посаду старшого вчителя.

Слайд 3

Крим зустрічав Менделєєва нескінченними обозами з пораненими, обозами з провіантом і військовим спорядженням. Там тривала Східна війна.

Слайд 4

У гімназії, куди прямував Менделєєв, розміщувався військовий госпіталь. Навчання було припинено у зв'язку з військовим положенням на невизначений термін.

Слайд 5

Менделєєв, користуючись нагодою, зустрівся із знаменитим хірургом М.І. Пироговим з приводу своєї хвороби. М.І. Пирогов оглянув молодого вчителя і порадив йому не уникати роботи, а вміло чергувати працю з відпочинком. Дмитру, що захоплювався наукою, звиклим до праці, тільки така порада і була потрібна.

Слайд 6

Менделєєв, окрилений порадою лікаря, просить у директора Сімферопольської гімназії невелику відпустку і 30 жовтня 1855 року їде до Одеси.

Слайд 7

Директор гімназії при Ришельєвському ліцеї в Одесі приймає Менделєєва на посаду старшого вчителя і сам клопочеться про оформлення переводу молодого вчителя по службі.

Слайд 8

В Одесі військового положення не було і Менделєєв заглиблюється у роботу з головою. Викладає математику і фізику потім і біологію. А вечорами пише магістерську дисертацію “Питомі об'єми”

Слайд 9

Після захисту магістерської дисертації “Питомі об'єми” – 9 вересня 1856 року, Менделєєв Д.І. стає приват-доцентом Петербурзького університету.

Слайд 10

Коли Д. Менделєєв працював в Одесі навіть Київський університет запрошував його на посаду ад'юнкта кафедри хімії. Проте він відмовився і залишався певний час в Одесі.

Слайд 11

У 1871 році як делегат ІІІ з'їзду російських природознавців та лікарів Д.Менделєєв приїжджав до Києва. На першому пленарному засіданні цього з'їзду він був обраний “товаришем голови”. Під час зібрання неодноразово головував на засіданнях хімічної та об'єднаної секцій, коментуючи доповіді з хімії та фізики.

Слайд 12

У доповіді на ІІІ з'їзді Д. Менделєєв вперше виклав свої уявлення про існування гідратів, відношення їх до кристалогідратів.

Слайд 13

Навесні 1888 р. Д. Менделєєв відвідав Донецький кам'яновугільний басейн. Метою його поїздки було вивчення цього району і збільшення розробок вугілля.

Слайд 14

Після подорожі по Донбасу хімік написав статтю “ Майбутня сила, що зберігається на берегах Дінця ” У статті він виклав свою знамениту ідею про підземне перетворення кам'яного вугілля на газоподібне паливо

Слайд 15

Поїздка Менделєєва до  Донбасу змінила долю  краю. Активізується будівництво залізниць і Донбас стає одним з найбільш розвинених  транспортним  районом Європи. А з часом і  промисловим центром вуглевидобувної, металургійної та хімічної галузей.

Слайд 16

У 1937 році у м. Горлівка, там , де народилась ідея підземної газифікації вугілля, уперше почала працювати промислова станція з переробки підземного вугілля на газоподібне паливо. Горлівка – сьогодення

Слайд 17

У 1903 році Д.І. Менделєєв приїжджає до Києва, як представник Міністерства фінансів в екзаменаційній комісії Київського політехнічного інституту.

Слайд 18

У доповідній записці міністру про випускні іспити в Київському політехнічному інституті вчений дуже схвально відгукнувся про успіхи студентів. Також схвально характеризував і лабораторії інституту, які були обладнані краще ніж лабораторії, які він бачив на Заході й у Росії.

Слайд 19

Друзі - українці Серед найближчих друзів Дмитра Івановича було чимало вихідців з України. Це і П. Сидоренко, з яким вчений навчався на природничому відділі інституту, і хімік В.Олевинський (закінчив Київський університет), який разом з Менделєєвим становив ядро російського гуртка в Німеччині.

Слайд 20

Друзі - українці Художник І. Рєпін Художник-пейзажист А. Куїнджі Вождь – ідеолог “художників – пересувників” М. Ярошенко

Слайд 21

Повага української інтелігенції У зв'язку з тим, що у 1880 році кандидатуру Менделєєва під час виборів до Академії наук було відхилено, українські університети Києва, Харкова, Одеси підтримали вченого і висловили своє обурення на цей ганебний факт для царської Росії.

Слайд 22

Повага української інтелігенції Видатні хіміки України М. Бекетов, М.Бунге, О. Вериго, Є Клименко, П.Алексєєв (всього 18 осіб) підписали колективну заяву протест проти засилля іноземщини в російській академії наук.

Слайд 23

Повага української інтелігенції У 1880 році Д.І. Менделєєва одностайно було обрано почесним членом Київського й Одеського університетів. Д. Менделєєв дуже радо зустрів звістку про обрання його почесним членом університетів.

Слайд 24

Повага української інтелігенції Згодом Д.І. Менделєєв був обраний почесним членом і Харківського університету, потім Полтавського сільськогосподарського товариства (10 грудня 1880 р.), Київського фармацевтичного товариства (липень 1880 р.), Київського товариства природознавців, медичного товариства в Єкатеринославі (1895 р.), товариства фізико-хімічних наук при Харківському університеті (1905 р.)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія