X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Целюлоза

Завантажити презентацію

Целюлоза

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Целюлоза

Слайд 2

Целюлоза від лат. celula – «клітина» або «комірка». Формула (С6Н10О5)n з залишків β–глюкози.

Слайд 3

Тривимірна структура целюлози Целюло за=природний полімер, полісахарид,  волокниста речовина, головна складова частина оболонки рослинних клітин. У найбільшій кількості міститься у деревині, волокнах бавовни, льону і ін.

Слайд 4

Молекулярна маса целюлози — від 400 тис. до 2 млн. Целюлоза — багатоатомний спирт, на елементарну ланку полімеру якого припадають три гідроксильні групи, через що для целюлози є характерними реакції етерифікації (утворення естерів).

Слайд 5

У результаті взаємодії целюлози з оцтовим ангідридом у присутності оцтової й сульфатної кислот утворюється триацетилцелюлоза

Слайд 6

. Застосування целюлози Говорячи про застосування целюлози, не можна не згадати про те, що велика кількість целюлози витрачається для виготовлення різних сортів паперу. Папір — це тонкий шар волокон клітковини, проклеєний і спресований на спеціальній папероробній машині. Використовується також у виробництві штучних волокон.

Слайд 7

Цікаво? Фахівці з Університету штату Техас у  США вивели штам ціанобактерій, які продукують целюлозу, використовуючи як джерело енергії сонячне світло. Добуту целюлозу переробляють на етанол й інші види біопалива. За словами дослідників, ці бактерії можуть бути вирощені без використання сільськогосподарських земель, за допомогою солоної води, яка непридатна для споживання людьми або поливу зернових культур.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Дякую За Увагу !!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія