X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Целюлоза"

Завантажити презентацію

"Целюлоза"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Целюлоза

Слайд 2

Целюло за (клітковина), (С6Н10О5)x —полісахарид, волокниста речовина, головна складова частина оболонки рослинних клітин. 

Слайд 3

 В деревині хвойних деревприблизно 50 % целюлози (в склад деревини поряд з целюлозою входять її супутники, серед них важливішим є лігнін — природний полімер, побудований із декількох ароматичних сполук ряду бензолу, і геміцелюлози (споріднені з целюлозою полісахариди).

Слайд 4

Ступінь полімеризації целюлози набагато більший, ніж у крохмалю, і становить від 10 000 до 40 000. Макромолекули целюлози лінійної форми, ниткоподібні, через це вони можуть утворювати волокна.

Слайд 5

Волокна.

Слайд 6

Целюлоза, або клітковина – ще більш поширений вуглевод, ніж крохмаль. З неї складаються в основному стінки рослинних клітин. Масова частка целюлози у деревині становить близько 60 %, у ваті і фільтрувальному папері – 90 %.

Слайд 7

Целюлоза не розчиняється в воді і діетиловому ефірі і етиловому спирті. Вона не розчеплюється під дією розбавлених кислот, стійка до дії лугів і слабких окисників.

Слайд 8

Подібно до крохмалю, целюлоза при нагріванні з розбавленими кислотами піддається гідролізу, утворюючи глюкозу: (C6H10O5)n +nH2O → nC6H12O6.

Слайд 9

Целюлоза легко взаємодіє з нітратною кислотою, утворюючи моно-, ди- та тринітратцелюлози: [C6H7O2(OH)3]n +3nHONO2 →[C6H7O2(ONO2)3]n + 3nH2O

Слайд 10

З оцтовою кислотою целюлоза утворює естери- моно-, ди та триацетатцелюлози: [C6H7O2(OH)3]n +3nCH3COOH → [C6H7O2(OCOCH3)3]n + 3nH2O.

Слайд 11

При обробці на холоді концентрованоюсірчаною кислотою целюлоза розчиняється в ній, утворюючи в'язкий розчин. Якщо цей розчин вилити в надлишок води, виділяється білий пластевидний продукт, так званий амілоїд, що являє собою частково гідролізовану целюлозу. Він схожий з крохмалем за реакцією з йодом (синє забарвлення; целюлоза не дає цієї реакції). Якщо непроклеєний папір опустити на короткий час в концентровану сірчану кислоту і потім терміново промити, то амілоїд, що утвориться, склеїть волокна паперу, роблячи його щільнішим та міцнішим. Так виготовлюється пергаментний папір.

Слайд 12

У вигляді бавовнику, льону, прядива целюлоза йде на виготовлення тканин – бавовняних, льняних.

Слайд 13

Льняна.

Слайд 14

Великі кількості її витрачаються на виготовлення паперу.

Слайд 15

Хімічно переробляючи целюлозу, виробляють кілька видів штучного шовку.

Слайд 16

Целюлоза дуже поширена як і вприроді, так і в промисловості. Окрім вище названих продуктів з неї виготовляють: пластичні маси, лаки, бездимний порох, етиловий спирт.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія