X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Булова речовини

Завантажити презентацію

Булова речовини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Будова речовини Чому всі тіла різні?

Слайд 2

Гіпотеза Демокріта Демокріт вважав, що усі тіла складаються з атомів. Атоми неподільні, їх не можливо знищити і вони знаходяться в безперервному русі. Атоми безкінечно різноманітні, мають нерівності, якими зчіплюються один з одним, утворюючи всі матеріальні тіла. В природі існують лише атоми та пустота.

Слайд 3

Молекули Молекула – найменша частинка речовини, що має її основні хімічні властивості та складається з атомів. Молекула солі – солена, молекула цукру – солодка. Розміри атомів дуже малі і приблизно дорівнюють м.

Слайд 4

Розміри молекул Молекула 0,0000003мм Яблуко 61мм Земна куля 12742 км

Слайд 5

Кількість молекул В 1см³ повітря міститься 27000000000000000 молекул 1000000000 молекул за секунду Населення Землі Куля (0,007мм) з молекулами повітря 900 років

Слайд 6

Як побачити молекулу? Побачити молекули можна за допомогою електронного мікроскопа.

Слайд 7

Молекула Збільшення в 2000 раз 10000000 раз Краплина води Вода Модель молекули води

Слайд 8

Як добути молекулу із речовини? З твердого тіла – механічним подрібненням. Рідину можна розділити на краплі або пару. Молекули газу можна отримати, створюючи розріджене середовище.

Слайд 9

Прості речовини Простими називаються речовини, що складаються з одного виду атомів. Озон Кисень Азот

Слайд 10

Складні речовини Складними називаються речовини, які складаються з кількох різних атомів. Вода Терпінеол Вуглекислий газ

Слайд 11

Молекули і речовини Молекули однієї і тієї ж речовини в різних агрегатних станах однакові. В різних агрегатних станах молекули по – різному розміщені і між ними існують різні взаємодії.

Слайд 12

Молекули льоду, води, водяної пари

Слайд 13

Проміжки між молекулами Між молекулами (атомами) існують проміжки. Докази: зміна об’єму речовини та явище дифузії. 1 літр спирту 1 літр води суміш менше 2-х літров

Слайд 14

Атоми Атом – це найменша частинка тіла. У перекладі з грецької atomos – “неподільний”. Існують різні види атомів, які називають хімічними елементами і занесені до Періодичної системи хімічних елементів Д.І.Менделєєва.

Слайд 15

Будова атома Атом складається з позитивно зарядженого ядра, оточеного хмарою легких частинок – електронів, які мають негативний заряд.

Слайд 16

Цікаво Станом на 2005 рік науці відомо лише 116 різних атомів. Якщо розмір молекули збільшити до розмірів точки, то товщина людської волосини дорівнювала б 40 м, а людина, стоячи на поверхні Землі, впиралась би головою до Місяця. Якщо забрати простір з усіх атомів людського тіла, то все, що залишиться зможе пролізти крізь вушко голки. Якщо з дитячого гумового м’ячика наповненого воднем (масою 3г), кожну секунду випускати по 1 млн молекул. То знадобиться 30 млрд років.

Слайд 17

Запитання 1.Чому рука золотої статуї в стародавньому грецькому храмі, яку цілували прихожани, за десятки років стала худішою? 2.Чому зношується підошва у взуття і стираються до дир лікті піджаків?

Слайд 18

Задачі 1. Відомо, що в 1 см³ тіла людини міститься атомів. Із скількох атомів складається тіло людини, якщо його об’єм 0,007 м³. 2. Яку площу на поверхні води займе 1 дм³ розлитої нафти, якщо діаметр молекули нафти дорівнює м. Вважати, що товщина плівки нафти дорівнює діаметру її молекули.

Слайд 19

Домашній експеримент Візьміть пляшку, сполосніть її теплою водою, а потім, зануривши горловину пляшки в посудину з водою, покладіть на дно пляшки тканину, змочену холодною водою. Як при цьому буде змінюватися рівень води в горловині пляшки? Що відбуватиметься з об’ємом повітря в пляшці? Як змінюються при цьому проміжки між молекулами повітря в пляшці?

Слайд 20

Визначення розмірів малих тіл методом рядів Розмістити деяку кількість тіл одне біля одного в ряд. Виміряти довжину ряду і розрахувати за формулою розмір "l" одного тіла. N – кількість тіл в ряді L – довжина ряду

Слайд 21

Визначення діаметра проволки 40 витків 30 витків 100 витків

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія