X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОНЯТТЯ ПРО МНОГОГРАННИКИ

Завантажити презентацію

ПОНЯТТЯ ПРО МНОГОГРАННИКИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Многогранник – тіло, поверхня якого складається із скінченого числа плоских багатокутників. Многогранники Опуклі Неопуклі

Слайд 3

Многогранники Призми Піраміди Інші многогранники

Слайд 4

Призма Пряма Похила Правильна Неправильна Трикутна, чотирикутна,…, n-кутна Призма – опуклий многогранник, який складається з двох плоских многокутників, які лежать в різних площинах і суміщаються паралельним перенесенням, та всіх відрізків, що сполучають відповідні точки цих многокутників.

Слайд 5

Вершина Основи Бічні ребра Бічні грані - паралелограми Основи призми паралельні і рівні. Бічні ребра призми паралельні і рівні. Висота призми – відстань між площинами її основ. h

Слайд 6

Діагоналі призми

Слайд 7

Діагональний переріз – переріз, що проходить через паралельні діагоналі основ призми.

Слайд 8

Похила призма Висота бічної грані Висота призми Кут між бічним ребром і суміжною стороною основи Кут нахилу бічного ребра до площини основи Кут між бічною гранню і площиною основи Площа бічної поверхні – сума площ бічних граней. Площа повної поверхні – сума бічної поверхні і двох площ основ.

Слайд 9

Похилі призми

Слайд 10

Пряма призма – призма, бічні ребра якої перпендикулярні до основи. Висота призми Кут між бічними гранями Кут між діагоналлю бічної грані та суміжною з нею бічною гранню Sб = Росн . H

Слайд 11

Правильна призма - пряма призма, в основі якої лежить правильний многокутник.

Слайд 12

Паралелепіпеди Прямі Похилі Прямокутні Не прямокутні Правильні чотирикутні призми Інші Куби Не куби Паралелепіпед – призма, в основі якої лежить паралелограм. Прямокутний паралелепіпед – прямий паралелепіпед, в основі якого лежить прямокутник.

Слайд 13

Діагональ - d Кут нахилу діагоналі до площини основи Кут між діагоналлю бічної грані та площиною основи Кут між діагоналлю призми та її бічною гранню Протилежні грані паралелепіпеда паралельні і рівні. Діагоналі паралелепіпеда перетинаються і в точці перетину діляться навпіл. a, b, c –лінійні розміри d2=a2+b2+c2 У паралелепіпеда всі грані паралелограми, у прямокутного паралелепіпеда – прямокутники.

Слайд 14

Кубом називають прямокутний паралелепіпед, у якого всі ребра рівні.. Властивості У куба всі грані - квадрати d=a√3 (d2=a2+a2+a2 ) V куба =a3 S поверх.куба = 6a2

Слайд 15

Піраміда – опуклий многогранник, який складається з плоского многокутника, точки, що не лежить в його площині і всіх відрізків, що сполучають дану точку з точками многокутника (основи).

Слайд 16

Вершина Основа Бічні ребра Бічні грані - трикутники Висота призми – довжина перпендикуляра, опущеного з вершини піраміди на її основу. h Висота, h

Слайд 17

Довільна піраміда Висота бічної грані Кут між бічною гранню і площиною основи Кут між бічним ребром і площиною основи Кут між бічним ребром і стороною основи Плоский кут при вершині Кут між бічними гранями

Слайд 18

Кут між бічними гранями Довільна піраміда Бічна поверхня – сума площ бічних граней. Повна поверхня – сума бічної поверхні та площі основи. Тетраедр – трикутна піраміда. В основі - n–кутник , піраміда n–кутна.

Слайд 19

Правильна трикутна піраміда Висота бічної грані – апофема ( l ) Кут між бічною гранню і площиною основи Плоский кут при вершині Бічні грані – рівнобедрені трикутники Правильна піраміда – в основі правильний n-кутник і вершина проектується в його центр.

Слайд 20

Кут між бічними гранями Бічна поверхня правильної піраміди дорівнює добутку півпериметра основи на апофему. S=(Росн •l)/2 Правильна трикутна піраміда Віссю правильної піраміди називається пряма, яка містить її висоту

Слайд 21

Зрізана піраміда (правильна чотирикутна) Площина, яка паралельна основі піраміди й перетинає її, відтинає від неї подібну піраміду. Висота зрізаної піраміди Кут між бічною гранню і площиною основи Бічні грані – трапеції (рівнобічні і рівні)

Слайд 22

Зрізана піраміда (правильна чотирикутна)

Слайд 23

Зрізана піраміда (правильна трикутна)

Слайд 24

Зрізана піраміда (правильна трикутна)

Слайд 25

Зрізана піраміда (правильна шестикутна)

Слайд 26

Якщо бічні ребра піраміди рівні (або бічні ребра утворюють рівні кути з основою піраміди, або з її висотою), то вершина проектується в центр описаного навколо основи кола.

Слайд 27

Якщо бічні грані піраміди однаково нахилені до площини основи (або висоти бічних граней рівні, або бічні грані утворюють рівні кути з висотою піраміди), то основою висоти піраміди є центр вписаного в основу кола.

Слайд 28

Якщо одна з бічних граней піраміди перпендикулярна до площини основи, то висота цієї грані є висотою піраміди.

Слайд 29

Якщо дві суміжні бічні грані піраміди перпендикулярні до площини основи, то їхнє спільне ребро є висотою піраміди.

Слайд 30

Якщо дві суміжні бічні грані піраміди перпендикулярні до площини основи, то їхнє спільне ребро є висотою піраміди.

Слайд 31

Якщо два суміжних бічних ребра рівні, то основа висоти піраміди знаходиться на серединному перпендикулярі, проведеному в площині основи до сторони, кінці якої належать даним ребрам.

Слайд 32

Якщо дві суміжні бічні грані нахилені до основи під рівними кутами, то основа висоти буде належати бісектрисі кута, утвореного тими сторонами основи, які належать даним бічним граням.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія