X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Переміщення та його властивості

Завантажити презентацію

Переміщення та його властивості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

1. Правильні многокутники. Формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних многокутників. 2. Побудова правильних многокутників. 3. Довжина кола. Довжина дуги кола. Площа круга та його частин. 4. Роз’вязування вправ. Самостійна робота. 5. Контрольна робота. 6. Аналіз контрольної роботи. Розв’язування вправ.

Слайд 3

Слайд 4

Золотий паркет, плитки Пенроуза Англійський математик і фізик Роджерс Пенроуз винайшов мозаїку в 1974 р., яка дозволяє з допомогою всього лише двох видів плиток доволі простї форми замостити безмежну площину узором, який ніколи не повторюється.

Слайд 5

Зал Останкінського Палацу Однією з головних, визначних пам’яток є художній набірний паркет, створений руками російських кріпаків під керівництвом “дерев’яних справ майстра” Івана Семеновича Мочаліна на межі ХVІІІ-ХІХ ст. Художній паркет палацу увійшов в історію як унікальний пам’ятник декоративного та інтер’єрного мистецтва.

Слайд 6

Многокутники в природі Кристали

Слайд 7

Урок 1. правильні многокутники. Формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних многокутників Державні вимоги до рівня підготовки учнів: Формулювати означення правильного многокутника. Доводити формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних многокутників. Записувати і пояснювати формули радіусів вписаного і описаного кіл правильного многокутника. Застосовувати вивчені означення і властивості до розв’язування задач.

Слайд 8

Слайд 9

оПуклі многокутники НЕОПУКЛІ МНОГОКУТНИКИ

Слайд 10

НАПІВПРАВИЛЬНІ МНОГОКУТНИКИ НАПІВПРАВИЛЬНІ РІВНОКУТНІ МНОГОКУТНИКИ НАПІВПРАВИЛЬНІ РІВНОСТОРОННІ МНОГОКУТНИКИ

Слайд 11

Правильний многокутник Означення: Многокутник називається правильним, якщо в нього всі сторони рівні і всі кути рівні. Правильний трикутник Квадрат Правильний шестикутник Правильний восьмикутник

Слайд 12

Правильний многокутник А1 А2 А3 An A4 α β

Слайд 13

Сума кутів многокутника 180 ( n – 2)

Слайд 14

Чому дорівнює сума зовнішніх кутів опуклого n-кутника, узятих по одному при кожній вершині . Знайти кут правильного десятикутника. Знайти зовнішній кут правильного десятикутника.

Слайд 15

А1 А2 А3 An A4 α β Внутрішній та зовнішній кути

Слайд 16

Коло, описане навколо правильного многокутника Навколо будь-якого правильного многокутника можно описати коло і до того ж тільки одне. Многокутник називається вписаним в коло, якщо всі його вершини лежать на деякому колі. О R

Слайд 17

Коло, вписане в правильний многокутник В будь-який правильний многокутник можна вписати коло і до того ж тільки одне. Многокутник називається описаним навколо кола, якщо всі його сторони дотикаються до деякого кола. О r

Слайд 18

Вписане й описане кола правильного многокутника мають один і той самий центр, який називають центром многокутника. Кут, під яким видно сторону правильного многокутника з його центра, називається центральним кутом многокутника . О β

Слайд 19

Формули для радіусів вписаних і описаних кіл правильних многокутників Для даного правильного n-кутника зі стороною a знайдемо радіус R описаного кола і радіус r вписаного кола. висота ОС є його медіаною і бісектрисою, тому О А В С , . : ; .

Слайд 20

Урок 2. побудова правильних многокутників Державні вимоги до рівня підготовки учнів: Записувати і пояснювати формули радіусів вписаного і описаного кіл правильного трикутника, чотирикутника, шестикутника; Будувати правильний трикутник, чотирикутник , шестикутник; Застосовувати вивчені означення і властивості до розв’язування задач.

Слайд 21

Правильний трикутник r R a

Слайд 22

Правильний чотирикутник r R a

Слайд 23

Правильний шестикутник R r a

Слайд 24

Застосування формул

Слайд 25

Розв’язування задач r R a 1. a=3 см 2. R = 3 см 3. r = 3 см

Слайд 26

r R a 1.a = 4 см 2. R = 4 см 3. r = 4 см

Слайд 27

R r a 1. a = 1 см 2. R = 2 см 3. r = 3 см

Слайд 28

Побудова правильних многокутників

Слайд 29

ПІФАГОР (VI ст. до н.е.) Піфагор та його послідовники розглядали питання покриття площини правильними многокутниками .

Слайд 30

ЕВКЛІД ( IV ст. до н.е. ) Основоположник геометрії, описав побудову циркулем та лінійкою 3, 4, 5, 6, 15 - кутників

Слайд 31

ЙОГАНН КЕПЛЕР (1571-1630 ) Німецький вчений-фізик, один із творців астрономії, дуже детально проаналізував симетрію сніжинок. Піонерські роботи Кеплера в області симетрії знайшли пізніше застосування в кристалографії та теорії кодування.

Слайд 32

ЛЕОНАРДО ДА ВіНЧі (1452 – 1519 ) Геніальний італійський живописець, скульптор, архітектор, вчений та інженер. Як художника та архітектора його приваблювали орнаменти. Для свого друга Леонардо створив ілюстрації многогранників, гранями яких були правильні многокутники.

Слайд 33

АЛЬБРЕХТ ДЮРЕР (1471-1528 ) Німецький художник, описав побудову правильного восьмикутника за допомогою циркуля та лінійки. Займався фортифікацією, розробляв системи оборонних споруд навколо фортів.

Слайд 34

Карл Фрідрих Гаусс (1777-1855 ) Видатний німецький астроном, фізик, один із найвеличніших математиків всіх часів. 30 березня 1796 року розв’язав задачу про побудову правильного 17-кутника за допомогою циркуля та лінійки. .

Слайд 35

Державні вимоги до підготовки учнів Формулювати теореми про відношення довжини кола до його діаметра; про площу круга. Описувати круговий сектор і сегмент. Записувати і пояснювати формули довжини кола і дуги кола; площі круга, сектора і сегмента. Застосовувати вивчені означення і властивості до розв’язування задач.

Слайд 36

О1 R1 R2 O2 , . . , , : або . Відношення довжини кола до його діаметра одне й те саме для кожного кола.

Слайд 37

Число π -математична константа, що визначається у Евклідовій геометрії як відношення довжини кола до його діаметра . Число π виникло в геометрії як відношення довжини кола до довжини його діаметра, проте воно з'являється і в інших областях математики. Вперше позначенням цього числа грецькою літерою π скористався британський математик Джонс (1706), а загальноприйнятим воно стало після робіт Ейлера. Це позначення походить від початкової букви грецьких слів περιφέρεια — оточення, периферія та περίμετρος — периметр.

Слайд 38

Архімед, можливо, першим запропонував метод обчислення π математичним способом. Для цього він вписував у коло і описував біля нього правильні багатокутники. Приймаючи діаметр кола за одиницю, Архімед розглядав периметр вписаного багатокутника як нижню оцінку довжини кола, а периметр описаного багатокутника як верхню оцінку. Таким чином, для шестикутника виходить . Розглядаючи правильний 96-кутник, Архімед отримав оцінку . Діаграми обчислення числа π Архімедом

Слайд 39

Вчені завжди намагались обчислити число π з максимально можливою точністю. Так, наприклад, у 1949 році за допомогою комп'ютера ENIAC було обчислено число π до 2037 знаків, а в 1995 — вже 4.294.960.000 знаків. В багатьох університетах США відзначається День π, який припадає на 14 березня, тобто у американській формі запису дат на 3/14. Слюсарчук Андрій Тихонович, український нейрохірург, доктор медичних наук, професор, у червні 2009 року він встановив світовий рекорд, запам'ятавши 30 мільйонів знаків числа π , які були надруковані у 20-ти томах тексту. У серпні 2009 року японські вченні обрахували число π з точністю до 2 трильйони 576 мільярдів 980 мільйонів 377 тисяч 524 знаків після коми .

Слайд 40

Довжина кола Радіус кола Діаметр кола

Слайд 41

Довжина дуги кола Довжина кола обчислюється за формулою Розгорнутому куту відповідає довжина півкола Куту відповідає дуга довжиною Куту відповідає дуга довжиною

Слайд 42

Радіанна міра кута Радіанною мірою кута називається відношення довжини відповідної дуги до радіуса кола: Одиницею радіанної міри кутів є радіан. Кут один радіан – це кут, довжина дуги якого дорівнює радіусу. Радіанну міру кута дістають з градусної множенням на . R O A B

Слайд 43

Площа круга та його частин R

Слайд 44

Урок 4. розвязування задач. Самостійна робота

Слайд 45

Які величини можна обчислити за наступними формулами:

Слайд 46

Які величини можна обчислити за наступними формулами:

Слайд 47

Радіус кола 3 см. Знайти довжину дуги АВ та площу сектора АОВ. А В О

Слайд 48

Знайти кількість сторін правильного многокутника О А В С D K M

Слайд 49

Знаючи один із елементів знайти два інших R r a=6 см r=2см R a (a, R або r),

Слайд 50

Знаючи один із елементів, знайти два інші r R=4см а а=10см R r

Слайд 51

Знаючи один із елементів, знайти два інші а=8дм R r r=1м R а

Слайд 52

Сторона правильного шестикутника дорівнює 1 м. Знайти довжину кола, описаного навколо шестикутника, та площу круга, обмеженого цим колом.

Слайд 53

Домашнє завдання Знайти величину внутрішнього кута та величину зовнішнього кута правильного дванадцятикутника. Знайти радіус кола, якщо центральному куту у відповідає дуга довжиною 10 м. Скільки сторін має правильний многокутник, внутрішній кут якого на 108 більший за зовнішній? У коло вписано правильний шестикутник із стороною 4 см. Знайти сторону квадрата, описаного навколо цього кола. Сторона правильного восьмикутника ABCDEFKP дорівнює 6 см. Знайдіть довжину діагоналі ВЕ. Радіус кола, описаного навколо правильного многокутника, дорівнює cм, а сторона – 16 см. Знайдіть кількість сторін многокутника та довжину кола, вписаного в цей многокутник.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія