X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Конус. Конусоподібні тіла

Завантажити презентацію

Конус. Конусоподібні тіла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Впізнай конус 2 1 3 4 5 6

Слайд 3

Висотою конуса називається перпендикуляр, опущений з його вершини на площину основи. У прямого конуса основа висоти збігається з центром основи.

Слайд 4

Віссю прямого конуса називається пряма, яка містить його висоту.

Слайд 5

S=πrl, де R — радіус основи, l — довжина твірної.

Слайд 6

S=π r2, де r – радіус основи конуса

Слайд 7

Об’єм конуса визначають за формулою: , де S – площа основи, h – висота конуса.

Слайд 8

Перерізом конуса площиною, яка проходить через його вершину, є рівнобедрений трикутник, у якого бічні сторони є твірними конуса.

Слайд 9

Рівнобедреним трикут-ником є осьовий переріз конуса. Це переріз, який проходить через вісь конуса.

Слайд 10

Площина, яка паралельна основі конуса і перетинає конус, відтинає від нього менший конус. Частина, що залишилася, називається зрізаним конусом.

Слайд 11

у побуті:

Слайд 12

у побуті:

Слайд 13

у природі:

Слайд 14

у природі:

Слайд 15

І так прошу, і так стараюсь, Над іншими не задираюсь. Я стрімко до мети іду, В науці шлях свій віднайду. Люблю в книжках весь час гуляти, Щоб вміли діти нас вивчати. В житті я часто зустрічаюсь На очі зразу попадаюсь. Для декого прикраса, для інших – капелюх А як солодкий – не виймеш мене з рук. Любіть мене, вас прошу, В житті вам допоможу. На дні моєму лежить круг – Для мене завжди вірний друг. В мені найвища точка є, Її відрізок дістає. Якась пряма в мені гуляє, Вершину з кругом сполучає. Весь я такий величний Розріжеш навпіл – симетричний. Свої я форми дуже люблю, Як є можливість – приголублю. Я ніби вежа всіх часів – Дістати неба захотів.

Слайд 16

Дах альтанки, що має форму конуса, довжина кола основи якого дорівнює 12 м, а висота 1,9 м, треба покрити оцинкованою бляхою. Скільки бляхи було витрачено на покриття даху? (На шви йде 10% від загальної кількості витраченої на покриття бляхи )

Слайд 17

Купа піску має форму конуса, довжина кола якого 62,8 дм, а його твірна основа 11,3м. Визначте масу піску.

Слайд 18

Конусоподібна купа зерна має висоту 2,4 м, а довжина кола основи 20 м. Скільки тонн зерна в купі, якщо вага 1 м3 дорівнює 750 кг?

Слайд 19

Який конус називається прямим? Що таке вершина конуса? Що таке твірна конуса? Що таке основа конуса? Що таке круговий конус? Що таке висота конуса? Що таке вісь конуса? Що таке осьовий переріз конуса? Що таке зрізаний конус? Який трикутник при обертанні утворює конус? Яка піраміда називається вписаною в конус? Яка піраміда називається описаною навколо конуса? Що таке дотична площина до конуса?

Слайд 20

Кросворд 1. Тіло, яке складається з круга і точки, що не лежать в одній площині і з'єднані відрізками. 2. Перпендикуляр, опущений з вершини ко- нуса на площину основи називається… 3. Відрізки, що сполучають вершину конуса з основою 4. Який переріз конуса буде рівно- бедреним трикутником? 5. Пряма, яка містить висоту є … прямого кругового конуса. 6. Точка, яка не лежить в площині основи конуса. 7. Круг, з якого складається нижня частина конуса, для нього є…

Слайд 21

Підготували учні 11-Б класу ЗОШ №4 м.Долини керівник вчитель математики Лаврів Галина Богданівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія