X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Комбінації. Трикутник Паскаля.

Завантажити презентацію

Комбінації. Трикутник Паскаля.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема №4

Слайд 2

Комбінації. Трикутник Паскаля.

Слайд 3

Будь - яка підмножина з т елементів даної множини, яка містить n елементів, називається комбінацією з n елементів по т елементів. Нехай дано множину , , З елементів цієї множини можна утворити 6 двохелементних розміщень. , , , , , . Це впорядковані підмножини даної множини. А скільки невпорядкованих двохелементних підмножин можна скласти з тих самих елементів? Тільки три: , , .

Слайд 4

Число комбінацій з n елементів по m позначають символом . Число комбінацій з n елементів по m дорівнює дробу, чисельником якого є добуток т послідовних натуральних чисел, найбільше з яких n, а знаменником – добуток т перших послідовних натуральних чисел.

Слайд 5

Характеристичні ознаки комбінацій: предмети різні; ; порядок вибору елементів не має значення.

Слайд 6

Властивості числа комбінацій

Слайд 7

Трикутник Паскаля Трикутник Паскаля — це геометричне розташування біноміальних коефіцієнтів в трикутник. Названий він на честь Блеза Паскаля, головним чином в західному світі, хоча інші математики вивчали його століття перед ним в Індії, Персії, Китаї та Італії. Рядки трикутника Паскаля умовно пронумеровані, починаючи з нульового, і числа в нижньому ряді завжди розміщені ступінчато по відношенню до попереднього ряду. Проста побудова трикутника проходить наступним чином. В нульовому ряді пишеться тільки число 1. Тоді, для того щоб побудувати нижні ряди, додаються два числа, які розміщені зверху (справа і зліва) і знаходимо нове значення. Якщо справа або зліва немає числа, підставляємо нуль на його місце. Наприклад, перше число в першому ряді 0 + 1 = 1, тоді як числа 1 і 3 в третьому ряді утворюють число 4 в четвертому ряді.

Слайд 8

Приклади № 1. Скількома способами можна вибрати 4 чергових з 28 учнів? Розв’язання: Вибір 4 чергових з 28 учнів – це комбінація 4 учнів з 28 учнів. № 2. Обчислити а) б) Розв’язання: а) б)

Слайд 9

№3. Розв’язати рівняння Розв’язання Врахувавши, що х – натуральне число, маємо: х=7. Відповідь: 7.

Слайд 10

№4. Розв’язати рівняння Розв’язання О.Д.З. Відповідь: 5.

Слайд 11

№5. Розв’язати нерівність Розв’язання Відповідь:2;3;4;5;6;7;8;9;10.

Слайд 12

Запитання для повторення 1. Що називається комбінацією з m елементів по n ? Навести приклад. 2. Як символічно позначається число комбінацій з m по n? За якою формулою обчислюється? 3. Назвіть характеристичні ознаки комбінацій. 4. Які властивості мають комбінації?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія