X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прямокутний трикутник

Завантажити презентацію

Прямокутний трикутник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Прямокутний трикутник (7 клас) Вчитель: Сігіда Юлія Анатоліївна Костянтинівська СРШ І-ІІІ ступенів “Прометей”

Слайд 2

Мета уроку: Сформувати поняття прямокутного трикутника; домогтися засвоєння ознак рівності та властивостей прямокутного трикутника. Розвивати логічне мислення, пам'ять , вміння застосовувати набуті знання в нестандартних умовах

Слайд 3

Перевірка домашнього завдання.(Пригадай, ти це знаєш) Три точки невеличкі Відрізками сполучимо А те, що утворилося Всі разом ми озвучимо Це не круг, не прямокутник, А фігура ця ………..(трикутник)

Слайд 4

Назвіть означення трикутника. (трикутником називається фігура, яка складається з трьох точок, що не лежать на одній прямій, і трьох відрізків, які попарно сполучають ці точки)

Слайд 5

Чому дорівнює сума кутів трикутника? (Сума кутів трикутника дорівнює 1800)

Слайд 6

Назвіть вершини, сторони, кути ∆АВС (вершина А, В, С) (сторони АВ,АС,ВС)

Слайд 7

Знайдіть периметр трикутника ∆АВС АВ=5 см, АС=3см, ВС=6 см (Р= АВ+АС+ВС=5+3+6=14см)

Слайд 8

Трикутник називається прямокутним, якщо один з його кутів прямий. ∆АВС - прямокутний у нього С = 900 Сторона, яка лежить проти прямого кута називають гіпотенузою (АВ), а дві інші катетами (АС,ВС)

Слайд 9

ІІ Катет прямокутного трикутника, що лежить проти кута 300, дорівнює половині гіпотенузи. ІІІ У прямокутному трикутнику медіана, проведена до гіпотенузи, дорівнює їі половині. І. Сума гострих кутів прямокутного трикутника дорівнює 900.

Слайд 10

1)Назвіть гіпотенузу і катети трикутників

Слайд 11

2) Знайдіть другий гострий кут трикутника, якщо перший дорівнює: а) 650 б) 310 а) 900-650=250 б) 900-310=590

Слайд 12

Знайти кути рівнобедреного прямокутного трикутника. 900:2=450

Слайд 13

МК- висота рівнобедреного трикутника АВМ Знайдіть кути трикутника, якщо = 420, 640 Відповідь: =260; =480 ЗАДАЧА 1. (Письмово)

Слайд 14

Один з гострих кутів прямокутного трикутника на 340 більший за другий. Знайдіть ці кути . Відповідь:А=280, В=620

Слайд 15

У прямокутному трикутнику гострий кут дорівнює 600, а сума гіпотенузи та меншого катета 30см. Знайдіть довжину гіпотенузи та медіани проведеної до неї. Відповідь:СК = 10 см; АВ = 20 см

Слайд 16

Історія прямокутного трикутника. Що означають терміни гіпотенуза, катет? (Гіпотенуза — грецького походження: та, що тягнеться і стягує. Прообразом її є давньоєгипетська арфа, на якій струни стягували кінці двох взаємно перпендикулярних підставок. Катет — грецького походження, означає прямовисний, перпендикуляр. Сучасне тлумачення поширилося лише у XVIII ст.

Слайд 17

Прямокутний трикутник вважали найкращою і найдосконалішою фігурою. Одним із способів побудови такого трикутника був поділ правильного трикутника пополам. Прямокутні трикутники, довжини сторін яких — цілі числа, утворюють окремий клас, для якого справджується теорема, названа ім'ям Піфагора, хоч вона була відома задовго до нього вавілонянам.  

Слайд 18

Можливо, що вивчення властивостей прямокутних трикутників привело до відкриття несумірності відрізків. Але це відкриття суперечило філософській теорії про "гармонію світу". Виявилося, що числом не можна виміряти довжину прямолінійного відрізка - діагоналі квадрата, сторона якого дорівнює одиниці. Пояснити це Піфагор та його учні не могли, тому і тримали своє відкриття в суворій таємниці. Збереглась легенда, що один з піфагорійців, Гіпас, розголосив таємницю про ірраціональне число. Покараний богами за зраду, він загинув у морі під час бурі.

Слайд 19

ДЯКУЮ ЗА УРОК.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія