X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Умовні знаки плану місцевості (топографічних карт)

Завантажити презентацію

Умовні знаки плану місцевості (топографічних карт)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кунікевич Р.Д. Стрийська спеціалізована школа № 4

Слайд 2

Слайд 3

Легенда карти. Умовні знаки. Як без знання букв не можна прочитати книжку, так без знання умовних знаків не можна “прочитати”, зрозуміти зображення на карті. Карта завжди потребує розшифрування позначень, що використані на ній. Пояснення умовних знаків виноситься на поля карти і називається легендою. Легенда полегшує читання змісту карти. Для показу об’єктів на карті існують різні способи картографічного зображення. Умовні знаки при цьому різняться за формою, розміром, кольором. Вони можуть бути виражені в масштабі, а можуть бути і позамасштабними. Карта без умовних знаків – Н І М А !

Слайд 4

Фізична карта України Контурна карта України

Слайд 5

Спосіб значків – позначення об’єктів і явищ певними значками, які вказують їх місце розташування. Значки не виражені в масштабі карти. Наприклад, значками позначають розміщення корисних копалин.

Слайд 6

Лінійні знаки передають на карті об’єкти у вигляді ліній: річки, кордони, дороги. Їх довжина подається в масштабі, а ширина – поза масштабом.

Слайд 7

Спосіб ареалів показує зони поширення тих чи інших об’єктів. Для цього на карті позначають контур зони поширення і зафарбовують його кольором. Так показують поширення видів тварин, сільськогосподарських рослин, людських рас тощо.

Слайд 8

Спосіб якісного фону Використовується при зображенні на карті явищ, що належать до одного типу. Карта грунтів, кількість опадів, тощо

Слайд 9

Лінії руху використовують для показу переміщень різних явищ: морських течій, вітрів, транспортних перевезень (їх показують стрілками).

Слайд 10

Ізолінії – лінії рівних значень якого-небудь показника – зображають на картах рельєф (горизонталі), температуру повітря (ізотерми), кількість опадів, атмосферний тиск тощо

Слайд 11

Пошарове розфарбування. Кольори також є властивістю умовних знаків. Деякі об’єкти можна показати пошаровим розфарбуванням. Цим способом на картах разом із горизонталями показують рельєф. Для більшої наочності ділянки між горизонталями зафарбовуються різними кольорами: ділянки з абсолютними висотами від 0 до 200 м – зеленим кольором, від 200 до 500 м – жовтим, понад 500 м – відтінками коричневого. А відтінками блакитного кольору показано океани, моря, озера. Чим темніше забарвлення, тим глибші моря і океани. Кольори, що використані на карті для позначення рельєфу, пояснює  шкала висот і глибин. Найбільші висоти і глибини на карті позначають цифрами в метрах.

Слайд 12

За допомогою шкали глибин і висот визначіть: яке місто України КИЇВ чи ЛЬВІВ лежить на більшій висоті

Слайд 13

Слайд 14

Вітряк Електростанція Школа Джерело Чисте Річка Чиста Напрям течії Криниця Чагарник Залізнична станція. Залізнична колія Болото Яр Польова дорога Будинок лісника Мішаний ліс Міст через річку Рідколісся Відкрийте ваші атласи на сторінці ПЛАН МІСЦЕВОСТІ і спробуємо знайти наступні умовні знаки:

Слайд 15

Мішаний ліс: сосна і береза 20 - середня висота дерев 0,30 - середній діаметр 6 - відстань між деревами Міст через річку: Д - дерев‘яний (матеріал) 30 - довжина 6 – ширина проїжджої частини 10 - вантажопідйомність Шосе: А – асфальт (матеріал дорожнього покриття) 8 – ширина проїжджої частини 12 – загальна ширина (з обочиною)

Слайд 16

Закріплення вивченого на уроці Спробуйте відповісти на питання: Що позначено на карті цим умовним знаком? Хвойне дерево Шосе Річка, струмок Глиняний кар´єр Фруктовий сад Піски Луки Болото Джерело Яр Листяне дерево Листяний ліс, клен Чагарники Горизонталі Відмітки абсолютних висот

Слайд 17

Слайд 18

Використані джерела Підручник Загальна географія 6 клас: Бойко В. М. , С.В. Міхелі Контурна карта України http://osvitanet.com.ua/printmap.php?map=G8_6 Атлас Загальна географія. 6 клас

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія